Co przynieść do rozmowy kwalifikacyjnej

Co powinieneś wziąć na rozmowę o pracę? Ważne jest, aby wziąć udział w wywiadzie przygotowanym ze wszystkim, czego potrzebujesz, zorganizowanym i gotowym do użycia. Jest też kilka rzeczy, z którymi nie powinieneś wchodzić w wywiad.

Co przynieść na rozmowę

Wskazówki. Jeśli nie masz pewności, dokąd zmierzasz, podaj wskazówki i instrukcje, które mógł ci dać menedżer ds. Rekrutacji. Jeśli masz e-mail z potwierdzeniem spotkania, przynieś to również.

Jeśli możesz, wykonaj jazdę próbną do lokalizacji, aby zobaczyć, jak długo jest to dysk, nie chcesz się spóźnić. Postaraj się przybyć 10-15 minut wcześniej.

Identyfikacja. Jeśli budynek jest objęty ochroną, możesz zostać poproszony o okazanie dokumentu tożsamości lub może być potrzebny do wypełnienia wniosku o pracę. Przynieś ze sobą prawo jazdy lub inną formę identyfikacji.

Notatnik i długopis. Nie ma nic gorszego niż szukanie długopisu lub poproszenie o pożyczenie długopisu podczas wywiadu, więc pamiętaj, by przynieść własne. Przynieś również notatnik, aby móc zanotować nazwiska, informacje o firmie lub pytania, które pojawią się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Przywołanie pióra i notatnika pokazuje, że przyszedłeś na przygotowany wywiad.

Nazwy kontaktów. Zapisz nazwisko osoby, z którą rozmawiasz w notatniku. Łatwo jest zapomnieć imię i nie chcesz się wstydzić. Podaj także nazwisko osoby, która udzieliła wywiadu, jeśli jest to inna osoba.

Lista pytań do zapytania. Miej listę pytań, które możesz zadać osobie przeprowadzającej rozmowę, kiedy zapytają cię na końcu, jeśli masz do nich jakieś pytania. Będziesz wdzięczny, że przygotowałeś jakieś pytania z wyprzedzeniem, czasami próbujesz wymyślić znaczące pytanie z góry głowy może być trudne i stresujące.

Dodatkowe kopie Twojego CV . Przynieś kilka kopii swojego CV, aby przekazać je na żądanie. Twoje CV zawiera również szczegóły, takie jak daty poprzedniego zatrudnienia, które możesz potrzebować, jeśli musisz wypełnić wniosek o pracę papierową.

List referencyjny. Przynieś wydrukowaną listę referencji, aby przekazać menedżerowi ds. Zatrudnienia. Dodaj co najmniej trzy referencje zawodowe i ich dane kontaktowe. Wybierz referencje, które mogą poświadczyć Twoją zdolność do wykonywania pracy, o którą się ubiegasz.

Próbki robocze. W zależności od rodzaju pracy, z którą przeprowadzasz wywiady, możesz potrzebować przynieść próbki swojej pracy. Jeśli nie nadają się do druku, rozważ przyniesienie iPada lub laptopa.

Portfolio. Portfolio to świetny sposób na spakowanie wszystkich przedmiotów, które zabierasz ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną w uporządkowany i uporządkowany sposób. W ten sposób jesteś zorganizowany i wszystko, czego potrzebujesz, będzie łatwo dostępne.

Czego nie zanieść do rozmowy kwalifikacyjnej

To, czego nie powinieneś zabierać na rozmowę o pracę, jest ważne. Wierzcie lub nie, są historie o kandydatach na staże i pracę na poziomie podstawowym, przynosząc swoją matkę lub tatę na rozmowę! Nie rób tego. Jest niezręcznie i nieprofesjonalnie mieć trzecią stronę w pokoju.

W rzeczywistości prawdopodobnie będzie cię to kosztować ofertę pracy. Musisz mieć możliwość przeprowadzenia wywiadu na podstawie własnych osiągnięć, a firma chce przeprowadzić wywiad z tobą, a nie z twoim rodzicem.

Inne nieporozumienia:

Nie żuć gumy ani nie ssać cukierków. Przed wejściem do biura wyrzuć gumę lub słodycze.

Nie należy nosić porannej kawy ani koktajlu proteinowego.

Nie wchodź do biura rozmawiając przez telefon lub wysyłając SMS-a. Wyłącz telefon lub dzwonek przed wejściem do budynku.

Nie noś kapelusza ani czapki, zostaw to w domu.

Nie przytłaczaj rozmówcy swoimi kolczykami lub tatuażami. Jeśli masz dużo kolczyków lub kolczyków, wykup ich większość, więc nie są one rozproszeniem (jedna para kolczyków, to dobra zasada). Postaraj się jak najlepiej zakryć swoje tatuaże.

Nie nakładaj żadnych silnych perfum ani wody kolońskiej; nigdy nie wiadomo, czy ktoś jest uczulony w biurze.

Nie przywoż swoich rodziców! Zostaw swojego rodzica (rodziców), przyjaciół lub kogokolwiek innego w domu lub w samochodzie, jeśli potrzebujesz przejazdu.

Mentalnie przygotuj się na dziwne pytania

Ankieter może zadawać pytania, które mogą być trochę dziwaczne, w zależności od firmy. Pytania dotyczące tematu: "Gdybyś mógł być superbohaterem, jaka byłaby twoja super moc?" Badanie niektórych możliwych dziwnych pytań i myślenie o nich z wyprzedzeniem może być dla ciebie prawdziwą korzyścią.

Wiedzieć, czego się spodziewać

Oprócz wiedzy o tym, co przynieść, a także o tym, czego nie należy wnosić, dobrze jest również odświeżyć to, co może się wydarzyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Oto przegląd tego, jak działają rozmowy kwalifikacyjne .

Sugerowane czytanie: Rozmowa kwalifikacyjna Pytania i odpowiedzi | 25 rzeczy, których nigdy nie wolno mówić podczas rozmowy kwalifikacyjnej (i dlaczego)