Wskazówki dotyczące planowania rozmów kwalifikacyjnych, gdy masz pracę

Trudno jest żonglować rozmowami kwalifikacyjnymi podczas pracy. Rozmawiałem ostatnio z ludźmi, którzy przed otrzymaniem oferty pracy przeprowadzili wiele rozmów z tym samym pracodawcą. Słyszałem od innych, którzy przeprowadzili sześciogodzinne wywiady w maratonie z wieloma ankieterami.

W tym ostatnim przypadku była to tylko część procesu rozmowy . Po dniu spędzonym na rozmowie kwalifikacyjnej odbyła się ostatnia rozmowa z menedżerem ds. Zatrudnienia.

Wskazówki dotyczące planowania rozmów kwalifikacyjnych, gdy masz pracę

Jeśli wybierasz się na wiele wywiadów, które mogą dać Ci dużo czasu, musisz odejść z pracy - bez gwarancji na nową pracę. W niektórych przypadkach pierwsza lub druga runda to wywiady telefoniczne, które mogą ułatwić zarządzanie. W innych jest to bardziej skomplikowane.

Ważne jest, aby dokładnie zarządzać czasem, w którym bierzesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej, aby nie narazić na szwank pracy, którą posiadasz. Oto wskazówki dotyczące planowania rozmów kwalifikacyjnych, gdy jesteś zatrudniony.

Równoważenie poszukiwania pracy i zadania

Może to być trudne, aby zrównoważyć zaangażowanie w bieżącą pracę z aktywną kampanią poszukiwania pracy. Jeśli jesteś jak większość kandydatów i wolisz, aby twój pracodawca pozostał nieświadomy swoich poszukiwań, musisz wymyślić strategię przeprowadzania wyszukiwania bez zakłócania wydajności.

Opcje planowania wywiadów

Większość potencjalnych pracodawców zrozumie Twoją chęć zachowania poufności wyszukiwania na wczesnym etapie i doceni twoje zaangażowanie w bieżącą pracę.

Dlatego warto zapytać o czasy rozmów, kiedy rozmawiają z rekruterami i menedżerami ds. Rekrutacji.

Co powiedzieć

Jaki jest najlepszy sposób na przedyskutowanie swojej dostępności na rozmowy kwalifikacyjne? Powinieneś rozpocząć rozmowę o wywiadzie, wyrażając swoje podekscytowanie wyborem. Dopuszczalne jest jednak zbadanie możliwości przeprowadzenia wywiadów, które nie będą kolidowały z obecną pracą ani nie wzbudzą podejrzeń ze strony pracodawcy.

Zapytaj o poranny, późny dzień, wieczór, a nawet opcje weekendowe, szczególnie na początkowe lub wstępne spotkania z ograniczoną liczbą przedstawicieli twojego docelowego pracodawcy. Telefon , wideo , FaceTime lub Skype mogą być możliwe, w zależności od pracy i pracodawcy.

Użyj Time Off lub Shift Your Schedule

Inną możliwością jest zaoszczędzenie wakacji lub innych płatnych godzin na rozmowy kwalifikacyjne. Jeśli możesz zaplanować wywiady na początku lub na koniec dnia pracy lub w czasie przerwy obiadowej, nie będziesz musiał brać całego dnia wolnego.

Jeśli możesz zmienić swój harmonogram, nawet o godzinę lub dwie, możesz przyjść wcześniej lub zostać dłużej, aby dostosować się do czasu potrzebnego na rozmowę.

Bądź świadomy przepływu pracy

O ile to możliwe, staraj się organizować czasy rozmów w dni, w których będziesz pominięty. Przygotuj się na swoją nieobecność, wykonując pracę z wyprzedzeniem, jeśli to możliwe. Twoja nieobecność będzie łatwiej tolerowana, jeśli twoja praca się skończy.

Pamiętaj, że w pewnym momencie prawdopodobnie będziesz potrzebować referencji od obecnego pracodawcy. Ponieważ poszukiwanie pracy może potrwać kilka miesięcy, nie chcesz, aby w tym czasie był postrzegany jako próżniak. Pracuj wieczorami lub w weekendy, jeśli jest to konieczne, aby utrzymać swój wizerunek jako silnego współpracownika.

Bądź selektywny

Nie musisz akceptować każdej przeprowadzonej rozmowy, zwłaszcza jeśli wzbudzasz duże zainteresowanie potencjalnych pracodawców. Jeśli jesteś kandydatem na to stanowisko, przed przesłuchaniem należy zadać kilka pytań, aby ustalić, czy praca dobrze pasuje i czy warto poświęcić czas - i czas menedżera rekrutacji - na skorzystanie z okazji.

Odrzucenie rozmowy kwalifikacyjnej jest w porządku, jeśli po dalszych rozważaniach uznasz, że nie jest to najlepsza praca dla ciebie. To zwolni trochę czasu na rozmowę o pracę, o której wiesz, że chciałbyś zostać zatrudniony.

Upewnij się, że jest to poufne

Oprzyj się pokusie dzielenia się swoimi wywiadami ze współpracownikami, nawet tymi, którym ufasz najbardziej, jeśli obawiasz się o zachowanie tajemnicy. Słowo pojawia się bardzo szybko w miejscu pracy.

Dobrym pomysłem jest utrzymywanie poszukiwania pracy dla siebie, dopóki nie uzyskasz wiążącej oferty pracy i jesteś gotowy, aby złożyć rezygnację.

Wyjaśnianie swojej nieobecności, jak wizyta u krewnego, opieka nad rodzicem, spotkanie lub wyprawa na plażę, może pomóc w odwróceniu ciekawości współpracowników. Oto lista typowych wymówek, na podstawie których można wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej .

Powiązane artykuły: Jak zmienić termin rozmowy kwalifikacyjnej | Jak anulować rozmowę kwalifikacyjną | Jak potwierdzić wywiad?