Jak zachować pozytywne wyniki podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć zły humor podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Może jesteś sfrustrowany poszukiwaniem pracy lub nie wierzysz, że praca, z którą przeprowadzasz wywiady, doskonale pasuje. Może po prostu miałeś zły poranek albo po prostu czujesz się źle, bo boisz się, że nie dostaniesz pracy. Może być trudno utrzymać pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

W porządku jest być w złym nastroju, ale bez względu na to, jak bardzo czujesz się negatywnie w dniu rozmowy, ważne jest, aby tego nie pokazywać.

Pozytywna, przyjazna postawa ogromnie wpływa na pracodawcę.

Pracodawcy chcą zatrudniać ludzi, którzy wyglądają optymistycznie i prawdopodobnie dogadają się ze swoimi szefami, współpracownikami i klientami. Nawet jeśli masz wysokie kwalifikacje na stanowisko, negatywne nastawienie może zranić twoje szanse na zdobycie pracy.

Oto wskazówki, jak wyrażać pozytywne nastawienie podczas rozmowy kwalifikacyjnej - nawet jeśli nie czujesz tego pozytywnie.

7 wskazówek, jak zachować pozytywny wynik podczas rozmowy kwalifikacyjnej

1. Ubierz część
Kiedy dobrze wyglądasz, czujesz się dobrze. Miej to na uwadze przy wyborze stroju do rozmowy kwalifikacyjnej . Poświęć trochę czasu na wyprasowanie swojej koszuli i spodni, wypolerowanie butów, przycięcie włosów - cokolwiek sprawi, że poczujesz się pewnie wchodząc w rozmowę kwalifikacyjną. Wiedza, że ​​wyglądasz najlepiej, może poprawić Twoje samopoczucie. Pamiętaj, aby ubierać się prawidłowo na rozmowę kwalifikacyjną - najlepszy jest strój biznesowy.

2. Myśl pozytywnie
Jeśli weźmiesz udział w wywiadzie, myśląc, że nie dostaniesz pracy lub że zostaniesz zatrudniony i będziesz nieszczęśliwy, trudno będzie ci przekonać pracodawcę w inny sposób.

Dlatego zanim wejdziesz do biura pracodawcy, poświęć kilka minut, aby przypomnieć sobie czas, kiedy odniosłeś sukces - czy to był czas, kiedy dostałeś pracę, którą chciałeś, z powodzeniem przeprowadziłeś wolontariat, czy po prostu zagrałeś w świetną rundę golfa .

Chodzenie na rozmowę z pozytywnym wizerunkiem siebie pomoże ci przekazać pewną siebie postawę wobec pracodawcy.

Mam nadzieję, że gdy już będziesz uczestniczyć w rozmowie z prowadzącym wywiad, osiągniesz swój cel i odpowiedzieć na pytania z pewnością siebie.

3. Skup się na postawie
Postawa jest ważną niewerbalną formą komunikacji, która przekazuje, jak się czujesz. Jeśli się garbisz, unikasz kontaktu wzrokowego lub odwracasz ciało od rozmówcy, możesz spotkać się z apatią lub brakiem pewności siebie.

Zamiast tego wstań prosto (lub usiądź prosto) z ramionami do tyłu i spójrz pracodawcy w oczy. Ta postawa sprawi, że będziesz wyglądać pewnie, zanim jeszcze powiesz słowo.

4. Bądź aktywnym słuchaczem
Jeśli czujesz się źle podczas wywiadu, możesz stać się tak pogrążony w negatywnych myślach, że trudno ci się skupić. Ćwicz aktywne słuchanie, aby być skupionym na rozmowach i zrozumieć, co mówi.

Spójrz rozmawiającym w oczy, podczas gdy ona mówi, zadawaj pytania wyjaśniające i przeformułuj to, co mówi, aby zapewnić zrozumienie ("Więc to, co mówisz, jest ..."). Aktywne słuchanie pokazuje, że jesteś zaangażowany i zainteresowany pracą.

5. Przekazać postawę typu "załatwiona sprawa"
Nawet jeśli czujesz, że nie jesteś idealnym kandydatem do pracy, nie chcesz tego podkreślać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Przed rozmową przygotuj listę swoich cech i doświadczeń, które odnoszą się do wymagań stanowiska, jak podano w liście zadań. W ten sposób, jeśli osoba przeprowadzająca wywiad zapyta, dlaczego jesteś odpowiedni do tej pracy, masz wiele powodów i przykładów pod ręką.

Nawet jeśli osoba przeprowadzająca wywiad zapyta, czy masz doświadczenie z zadaniem, o którym nic nie wiesz, przyznaj się do braku doświadczenia, ale podkreśl zainteresowanie i entuzjazm w nauce czegoś nowego. Posiadanie umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy jest ważne, ale postawa pozytywna może być długa.

6. Uśmiechnij się
Uśmiech, nawet gdy nie czujesz się szczęśliwy, może rozjaśnić twój nastrój. Nawet jeśli czujesz się zniechęcony do szukania pracy, wejdź do biura iz uśmiechem. Dzięki temu zarówno Ty, jak i Twój rozmówca będziecie w dobrym nastroju.

7. Nie przesadzaj
Oczywiście, agresywnie przyjazny może być również odpychający dla ankietera. Osoba przeprowadzająca wywiad chce zobaczyć, że jesteś prawdziwą osobą - a prawdziwi ludzie nie uśmiechają się przez cały czas. Jeśli użyjesz tej rady z umiarem, spotkasz się z nią pozytywnie i pewnie, bez przytłaczania.

Udawanie dobrego humoru może być trochę łatwiejsze, jeśli jesteś dobrze przygotowany na rozmowę kwalifikacyjną . Poświęć trochę czasu na zbadanie firmy, abyś miał kilka pytań do swojego ankietera. Zapoznaj się również z tymi poradami dotyczącymi najlepszych rozmów kwalifikacyjnych .