Niewerbalna lista umiejętności komunikacyjnych i przykłady

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę lub uczestnictwo w spotkaniu język ciała jest prawie tak samo ważny, jak odpowiedzi udzielane na pytania. Skrzyżowane ręce mogą wyglądać obronnie. Zła postawa może wydawać się nieprofesjonalna, a spoglądanie w dół i brak kontaktu wzrokowego może umniejszać pewność siebie.

Pracodawcy ocenią, co robisz, a także to, co mówisz, i możesz wykorzystać swoje niewerbalne umiejętności komunikacyjne, aby zrobić jak najlepsze wrażenie .

Znaczenie komunikacji niewerbalnej

Większość kandydatów dokładnie przygotowuje to, co powiedzą podczas wywiadów i spotkań networkingowych.

Jednak wiedza o tym, co powiesz, jest tylko częścią obrazu. Równie ważne jest zrozumienie, w jaki sposób przekazywać wiadomości za pośrednictwem języka ciała. Twoja rozmowa kwalifikacyjna i sukces w networkingu będą w dużej mierze zdeterminowane wrażeniem, jakie ludzie otrzymają od ciebie i jak reagują na to, co mówisz.

Komunikowanie się podczas rozmów kwalifikacyjnych

Twoja komunikacja niewerbalna może albo wspierać ton twojej konwersacji, albo pozostawić rozmówcę zastanawiającego się, czy wszyscy mówisz i nie ma substancji. Wyświetlanie niewerbalnych zachowań, które pasują do twoich wiadomości, może pomóc ci przekonać pracodawców, że jesteś naprawdę zainteresowany pracą i nadaje się do pracy.

Ogólnie rzecz biorąc, najważniejsze jest, aby być pozytywnym i angażującym. Jeśli czujesz się pewnie, że potrafisz wykonywać swoją pracę i wiesz, że będziesz dodatkowym atutem dla pracodawcy, możesz to pokazać poprzez swoje działania i słowa.

Komunikacja w pracy

Innym czynnikiem zatrudniania jest widoczna zdolność podmiotu do skutecznego relowania z klientami, współpracownikami i innymi interesariuszami.

Na przykład, subtelne odzwierciedlanie języka ciała rozmówców może sprawić, że będziesz bardziej do nich wiarygodny. W tym samym duchu brak kontaktu wzrokowego jest oznaką niskiej pewności siebie i niemożności prawdziwego obcowania z innymi.

W wielu zawodach budowanie wiarygodności i zaufania jest znaczącym czynnikiem sukcesu.

Tak więc korzystaj z pozytywnego niewerbalnego zachowania, aby jeszcze bardziej zademonstrować swoją szczerość i wciągającą osobowość.

Przykłady niewerbalnych umiejętności komunikacyjnych

Chcesz odświeżyć swoje umiejętności? Przejrzyj tę listę umiejętności niewerbalnych i pracuj nad dowolnymi obszarami, które Twoim zdaniem mogą się poprawić.

Ćwiczenie sprawia, że ​​wywiad jest doskonały

Ćwiczenie dostarczania wiadomości poprzez odgrywanie ról z doradcami i przyjaciółmi może pomóc ci doskonalić swoje umiejętności komunikacji niewerbalnej. Spróbuj nagrać sesje treningowe, aby przeanalizować niektóre niuanse swojego stylu. Oto porady dotyczące przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych .

Poświęcenie czasu na ćwiczenia sprawi, że twoje umiejętności będą do siebie równe. Będziesz także czuł się bardziej komfortowo podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub pracy w sieci, jeśli poświęcasz czas na przygotowywanie. Im jesteś mniej nerwowy, tym lepiej będziesz mógł się dobrze komunikować - zarówno werbalnie, jak i niewerbalnie.