Umiejętności komputerowe w zakresie CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Kiedy szukasz pracy, pracodawcy będą chcieli wiedzieć o twoich umiejętnościach komputerowych. Dzieje się tak, ponieważ bez względu na pozycję, komputery będą prawie na pewno zaangażowane. Wystarczy pomyśleć o tym, jak wszechobecne są komputery, od naszych smartfonów, przez kasy fiskalne, po systemy zamówień w restauracjach.

Jak wyróżnić umiejętności podczas procesu składania podania o pracę

Dodanie sekcji umiejętności do CV jest łatwym i wygodnym sposobem na zwrócenie uwagi na twoje umiejętności, w tym umiejętności obsługi komputera.

Ponieważ wiele firm początkowo wyszukuje życiorysy dla pożądanych słów kluczowych według komputera, dobra lista może sprawić, że Twoja aplikacja znajdzie się w drzwiach. Możesz również splatać swoje umiejętności, gdy piszesz opisy zadań w swoim CV. Na przykład, zamiast mówić "Edytowane treści na stronie internetowej", możesz napisać: "Edytowane treści w systemie zarządzania treścią, używając podstawowego języka HTML do formatowania."

Przed napisaniem listu motywacyjnego przeczytaj uważnie opis stanowiska. Nawet bardzo podobne pozycje mogą mieć bardzo różne wymagania. Twój list motywacyjny powinien pasować do pracy, o którą się ubiegasz, bezpośrednio. List musi również być jasny i angażujący - nie lista umiejętności. Możesz jednak przywołać określone umiejętności wymienione w opisie stanowiska . Na przykład: "Twój opis stanowiska wymaga doświadczenia z projektowaniem stron internetowych, a podczas moich dwóch lat w firmie ABC przeszedłem od modeli szkieletowych do pełnych projektów dla kilku relaunches".

Przykłady umiejętności komputerowych

Przyszli pracodawcy mogą chcieć kandydatów, którzy mogą korzystać z określonych programów, takich jak Adobe Illustrator lub Microsoft Word, ale które programy są poszukiwane, w których branże mogą się szybko zmieniać wraz z pojawieniem się nowych rozwiązań technologicznych.

Oto niewyłączna lista kategorii umiejętności obsługi komputera.

Zastanów się, które z nich mogą być istotne dla Twojej konkretnej sytuacji. Następnie należy wspomnieć o programach należących do każdej kategorii podczas przygotowywania materiałów do aplikacji.

E-mail, media społecznościowe i blogi
Większość osób z dostępem do komputera wie, jak wysyłać i odbierać wiadomości e-mail, a większość z nich ma konto na co najmniej jednej platformie społecznościowej. Korzystanie z tych narzędzi w kontekście zawodowym może jednak wymagać nieco więcej.

Na przykład, wybrany kandydat musi wiedzieć, jak skonfigurować firmowy system poczty e-mail lub wiedzieć, które platformy społecznościowe są najlepsze dla marketingu firmy. Dobry dyrektor mediów online powinien nie tylko wiedzieć, o czym pisać na blogu, ale powinien także wiedzieć, która platforma blogowania najlepiej odpowiada potrzebom firmy i jak powiązać bloga z różnymi firmowymi kontami mediów społecznościowych.

Projekty graficzne i edytory tekstów
Tworzenie zawartości dokumentów, plakatów i prezentacji slajdów to jedna z ważnych umiejętności. Ale inne, równie ważne ciało wymaga użycia odpowiednich programów komputerowych do edycji, formatowania i sfinalizowania tekstu, obrazów, a czasami wideo lub audio, w celu stworzenia tych gotowych produktów.

Pojedynczy projekt może przejść przez wiele programów komputerowych, a wykwalifikowany profesjonalista musi wiedzieć, jak działają wszystkie odpowiednie programy i które są odpowiednie na każdym etapie pracy.

Arkusze kalkulacyjne i bazy danych
Dobry arkusz kalkulacyjny lub baza danych nie tylko przechowuje informacje, ale także ułatwia szybką reorganizację informacji w celu udzielenia odpowiedzi na nowe pytania, a nawet przeprowadzenia pewnych rodzajów analizy i przetwarzania danych. Arkusz kalkulacyjny może obsługiwać wszystko, od kont płacowych do list wszystkich postaci (i wszystkich ich cech) dla powieści.

Znowu umiejętność na poziomie profesjonalnym oznacza więcej niż tylko umiejętność korzystania z arkusza kalkulacyjnego lub bazy danych; Ty też wiesz, jakiego arkusza kalkulacyjnego lub programu bazodanowego użyć i jak go zorganizować dla danego projektu.

Rozwiązywanie problemów IT
Używanie komputerów to jedno. Naprawienie ich jest kolejnym. Podstawowe umiejętności IT zaczynają się od wiedzy o tym, jak i kiedy należy wykonywać rutynową konserwację oraz jak radzić sobie z zamrożonymi programami lub uszkodzonymi portami USB. Dokładna znajomość oprogramowania i sprzętu wielu różnych typów systemów komputerowych, w tym wszystkich mniej znanych funkcji, jest najwyższym osiągnięciem.

Computer Skills List

Oto lista umiejętności obsługi komputera w zakresie CV, listów motywacyjnych, wniosków o pracę i wywiadów. Ponieważ wymagane umiejętności będą różnić się w zależności od stanowiska pracy, pomocne jest również przejrzenie listy umiejętności wymienionych na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

A - G

H - M

N - S

T - Z

Więcej list umiejętności: Umiejętności miękkie IT Umiejętności w zakresie technologii informatycznych (IT) Umiejętności programowania komputera Duże umiejętności w zakresie informatyki Umiejętności, aby nie wkładać CV