Lista umiejętności informatycznych (IT)

Umiejętności w zakresie technologii informatycznych (IT) dla CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Technologia informacyjna to rozwijająca się dziedzina. Powszechnie zwane IT, istnieje wiele stanowisk pracy w sektorze technologii. Od programowania i tworzenia baz danych po zapewnianie ogólnego wsparcia technicznego, są role dla osób o wielu obszarach zainteresowania i wielu poziomach wiedzy. Jakie więc umiejętności są ważne w karierze informatycznej?

Szeroki zakres dostępnych miejsc pracy oznacza, że ​​pracodawcy poszukują różnych umiejętności przy zatrudnianiu.

Niektórzy mogą szukać wiedzy specjalistycznej w danym języku lub programie, podczas gdy inni mogą szukać bardziej ogólnych umiejętności.

Na przykład umiejętność jasnego komunikowania się, umiejętność zarządzania skomplikowanymi projektami przy różnych kamieniach milowych i terminach oraz możliwość zarządzania budżetami i potrzebami rówieśników w innych działach.

Najważniejsze umiejętności Pracodawcy Szukają w specjalistów IT

Kodowanie
Jednym z podstawowych umiejętności, których poszukuje pracodawca u specjalisty IT, jest umiejętność pisania kodu. Jeśli praca jest programowana, pracodawca może szukać kandydata, który może kodować w kilku różnych językach, ponieważ wiele systemów jest zbudowanych przy użyciu więcej niż jednego języka.

Pisanie kodu wymaga czegoś więcej niż biegłości w języku programowania, wymaga logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, integracji różnych technologii i szerokiej znajomości systemów informatycznych.

Nawet w przypadku zadań, które nie są specyficznie napisane kodem, specjalista IT powinien posiadać przynajmniej praktyczną wiedzę na temat bardziej podstawowych języków programowania, takich jak HTML i C ++.

Specjalista IT powinien również rozumieć proces pisania kodu, aby zobaczyć projekt rozwoju oprogramowania i zarządzać takimi kwestiami, jak kontrola jakości (QA) .

Komunikacja
Powszechnie uważa się w branży, że informatycy mogą istnieć wygodnie jako introwertycy, ale jest to mylące określenie.

Umiejętności komunikacyjne są najważniejsze dla każdego w branży IT, ponieważ specjaliści od technologii informatycznych są często zobowiązani do pracy w wielu zespołach i grupach. Specjaliści IT często muszą oferować rozwiązania techniczne dla osób, które nie są tak doświadczone. Muszą wykazać się przywództwem na wszystkich poziomach projektów i z wieloma różnymi grupami. Często są wzywani do przedstawiania pomysłów i raportów w większych grupach ludzi. Część pracy specjalisty IT będzie polegać na budowaniu zespołów i wspieraniu pracy zespołowej i współpracy między rówieśnikami.

Sieci
Sieci oparte na wiedzy to coś, co będzie wymagane od większości informatyków, zarówno w dużych, jak i małych firmach. Tworzenie sieci wiedzy jest rozszerzeniem umiejętności komunikacyjnych, ponieważ wymaga zgromadzenia grup ludzi w środowisku pracy, aby dzielić się tym, co wiedzą, w celu zbudowania systemu wiedzy w organizacji, który jest czymś więcej niż tylko sumą jego części.

Sieci wiedzy wymagają, aby indywidualni informatycy byli otwarci na swoją wiedzę i byli otwarci i ciekawi nauki nowych rzeczy od swoich kolegów.

Po drugiej stronie "sieci" niektóre zadania IT mogą obejmować architektów sieci, inżynierów i administratorów systemów. Administratorzy sieci (lub administratorzy systemów) są odpowiedzialni za codzienne działanie większego systemu.

Zarządzanie czasem
Wielu specjalistów IT będzie musiało być ukierunkowanych na siebie i zmotywowanych, a duża część samokierowanej pracy oznacza umiejętność dobrego zarządzania czasem . Praca nad technologią może często trwać dłużej, niż się spodziewano, czego dowodem są często zmieniające się terminy i kamienie milowe w trakcie długiego projektu.

Specjalista IT powinien być w stanie dokładnie oszacować, ile czasu zajmuje projekt, a następnie być w stanie dotrzymać tych terminów na dłuższą metę. Powinien także być w stanie pomóc całemu zespołowi w zarządzaniu czasem, w wymiarze dziennym, tygodniowym, miesięcznym i projektowym.

Lista umiejętności informatycznych (IT)

Poniższa lista umiejętności technologicznych jest idealna do wykorzystania w życiorysach, listach motywacyjnych, aplikacjach i wywiadach. Umieszczenie tych umiejętności jako słów kluczowych w twoim CV i liście motywacyjnym , umożliwi pracodawcom dokonanie dopasowania podczas przeglądania CV i listów motywacyjnych.

Wymagane umiejętności będą się różnić w zależności od stanowiska, o które aplikujesz, a także przejrzyj listę twoich umiejętności wymienionych na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

A - G

H - M

N - S

T - Z

Jak korzystać z list umiejętności, aby pomóc swojej aplikacji pracy

Świat nie potrzebuje specjalistów od informatyki. Niemal każda tradycyjna firma analogowa lub firma zajmująca się produkcją cegieł i zapraw ma teraz zapotrzebowanie na pracowników skoncentrowanych na IT, a to nie mówi o wszystkich stanowiskach opartych na technologiach na całym świecie.

Miejsca pracy z informatyką mogą być ciekawe, satysfakcjonujące i opłacalne, więc jeśli posiadasz niektóre umiejętności wymienione na liście, kariera w IT może być dla Ciebie odpowiednia. Korzystanie z powyższej listy może pomóc Ci w procesie aplikacji na kilka różnych sposobów:

Określ, jakie masz umiejętności: Czasami kandydaci przyjmują swoje umiejętności i umiejętności za pewnik. Kiedy wykonujesz jakieś zadanie lub masz trochę wiedzy przez jakiś czas, może wydawać się to niezbyt interesujące. Jednak dla pracodawcy Twoja osobista mieszanka umiejętności - w tym te, które bierzesz za pewnik - może sprawić, że będziesz idealnym kandydatem. Oznacza to, że jeśli pracodawca chce uaktualnić dokumentację, a następnie dwóch kandydatów z niezbędnym doświadczeniem w zakresie kodowania, kandydat, który wymienia umiejętności techniczne, będzie wyróżniał się i będzie miał przewagę. Przejrzyj tę listę i określ wszystkie posiadane umiejętności.

Określ, jakich umiejętności potrzebuje pracodawca: Podczas przeglądania powyższej listy najbardziej wyróżnia się umiejętność zdobycia pracy, której aktualnie brakuje. Jeśli na liście znajduje się umiejętność, o której często wspomina się w ogłoszeniach o pracy, rozważ wzięcie udziału w zajęciach lub znalezienie sposobu na zdobycie doświadczenia w tej dziedzinie.

Podkreśl umiejętności w swojej aplikacji: Twój list motywacyjny i CV to miejsca, w których możesz zaprezentować swoje umiejętności. (Tutaj znajdują się informacje na temat tego, co należy uwzględnić w sekcji umiejętności wznowienia ). Będziesz także chciał podkreślić swoje umiejętności podczas wywiadów. Miejcie na uwadze te umiejętności podczas przeglądania ogłoszeń o pracę - zastanówcie się, w jaki sposób wymagania stanowiska są zgodne z tymi umiejętnościami.

Przeczytaj więcej: Najlepsze stanowiska IT na poziomie wpisu