Opis stanowiska pracy dla webmasterów, wynagrodzenie i umiejętności

Czy jesteś zainteresowany pracą jako programista internetowy? Jeśli lubisz projektowanie i tworzenie stron internetowych, ciesz się pracą niezależnie i chętnie pracujesz w domu, twoje perspektywy pracy są różowe; Biuro Statystyki Pracy podaje, że zapotrzebowanie przemysłu wzrośnie o 27% do 2024 r.

Kilka innych "plusów" - wiele prac na poziomie podstawowym wymaga jedynie stopnia Associate, większość programistów internetowych korzysta z wolności i równowagi między życiem zawodowym a osobistym z pracy na własny rachunek, a mediana wynagrodzenia dla twórców stron internetowych wynosiła 31,79 USD za godzinę (66,130 USD rocznie ) w 2016 roku.

Oto informacje na temat tworzenia stron internetowych, w tym przegląd pracy, wymagania edukacyjne, umiejętności i dodatkowe informacje dotyczące wynagrodzenia.

Opis zadania programisty internetowego

Twórcy stron internetowych budują i kształtują doświadczenie odwiedzających na stronie internetowej. Robią to poprzez tworzenie układów stron (nagłówki i akapity), stylizację strony internetowej (kolory i czcionki) oraz funkcje strony (animacje i obrazy).

Twórcy stron internetowych ściśle współpracują z kierownikami projektów i projektantami, aby zapewnić, że produkt końcowy będzie zgodny z założonym budżetem, zakresem i projektem. Chociaż licencjat z informatyki nie jest wymagany na wielu stanowiskach, bardzo pożądane są liczne praktyczne doświadczenia w zakresie kodowania zarówno stron internetowych, jak i aplikacji internetowych.

Poza zaawansowanymi umiejętnościami technicznymi, twórcy stron WWW muszą mieć mocne umiejętności komunikacyjne w formie pisemnej i ustnej, solidną znajomość projektowania graficznego i wyjątkowe możliwości zarządzania czasem.

Muszą być w stanie szybko rozwiązywać problemy i być na bieżąco z aktualnymi i pojawiającymi się technologiami, standardami i trendami.

Dzięki wykorzystaniu kodu, takiego jak HTML lub JavaScript, twórcy stron internetowych ożywiają stronę internetową lub aplikację internetową. Ciągłe testowanie, konserwacja i aktualizacje są obsługiwane przez programistów internetowych w całym cyklu życia witryny.

Twórcy stron internetowych pracują dla różnych pracodawców w sektorze rządowym, non-profit i korporacyjnym. Jednak wiele z nich pracuje również niezależnie na podstawie umowy lub dla firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych. Podczas gdy wiele zadań programistów internetowych może być wykonywanych w środowisku telepracy, ci, którzy wolą tradycyjne miejsce pracy, znajdą najwięcej możliwości w stanach Waszyngton, Kalifornia, Oregon, Idaho, Minnesota, Nowy Jork, Vermont, Massachusetts i Maryland. Najlepszymi płatnikami dla twórców stron internetowych w 2016 roku były Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, Kalifornia, Nowy Jork i Wirginia.

Edukacja i trening

Wymagania dotyczące wykształcenia mogą się różnić w zależności od stopnia ukończenia szkoły wyższej do stopnia licencjata i są zależne od wymagań dotyczących miejsca pracy i pracodawcy. Jednak stopień licencjata jest zwykle wymagany do awansu do roli kierownika projektu lub do stanowisk programistycznych zaplecza.

Wynagrodzenie dla programistów w sieci Web

Według danych Bureau of Labor Statistics twórcy stron zarabiają średnio 66,130 $ w 2016 roku.

Dolne 10% programistów internetowych zarabiało średnio 35,390 $ rocznie, a 10% najlepszych zarabiało co najmniej 119,550 $.

Web Developer Skills

Oto lista frontowych umiejętności programistów internetowych na życiorysy, listy motywacyjne, podania o pracę i wywiady.

Wymagane umiejętności będą się różnić w zależności od stanowiska, o które aplikujesz, a także przejrzyj listę umiejętności wymienionych na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

A - G

H - M

N - S

T - Z

Krótkie fakty: programista stron internetowych (podręcznik dla pracowników)

Powiązane artykuły: Wynagrodzenia wymieniane przez Job | Narzędzia porównawcze wynagrodzeń | Kalkulatory wynagrodzeń | Top 20 najbardziej dochodowych zleceń