Alternatywne możliwości kariery (B-Billets) dla Marines

Marines szukający możliwości kariery poza swoją regularną specjalnością wojskową (MOS) mogą szukać czegoś, co nazywa się B-kęsem. To dla nich szansa na rozwój kariery podczas zdobywania cennych doświadczeń w pracy.

Kęs nie jest standardowym zadaniem w Marine Corps i jako taki zwykle nie ma powiązanego z nim MOS. Ale wiele z nich jest klasyfikowanych pod oznaczeniami kęsów, które służą jako symbol zastępczy kęsów, które nie mieszczą się w tradycyjnych obowiązkach służbowych.

Podczas gdy kęsy typu B są dobrym sposobem na zdobycie dodatkowego szkolenia przez Marine, nie oznacza to, że Marine może używać "bocznej pracy", która jest całkowicie niezwiązana z jego aktualną rolą. Na przykład, powołany Marine w administracyjnym systemie prawnym MOS prawdopodobnie nie będzie w stanie uzyskać beczki w roli piechoty. To nie jest sposób, aby Marine zdołało wydostać się z obecnej pracy, ponieważ nadal będą mieli zobowiązania wobec Korpusu, które muszą zostać wypełnione.

Początki kęsów

Kęs był pierwotnie terminem na kwaterę sypialną żołnierza i miał na myśli prywatny dom, który był wymagany, aby spać tam żołnierz. Kiedy nie są w służbie bojowej, większość personelu wojskowego jest zakwaterowana w koszarach lub garnizonach, chyba że mają dom rodzinny w pobliżu swojego stanowiska.

Termin ewoluował w taki sposób, że oznaczał konkretną pracę, zwykle w ramach US Navy, US Marine Corps lub US Coast Guard, które mogą być wypełnione przez jedną osobę.

To poza wojskowymi systemami MOS, ale kęs B to praca, która stała się częścią obowiązków korpusu piechoty morskiej.

Oto cztery wały B w korpusie piechoty morskiej:

Instruktor wiertarki

Marines mogą wybierać spośród czterech różnych B-kęsisk, z których każda ma trzyletnią służbę. Jednym z najbardziej popularnych B-kęsów jest instruktor ćwiczeń.

To kwintesencja Marine, kultowy instruktor dla nowych rekrutów. Zarejestrowani marines w rankingu sierżant lub wyżej kwalifikują się do tej B-kęsy

Rekruter

Rekrutujący to kolejna kęs B, który jest bardzo popularny wśród zaciągniętych żołnierzy piechoty morskiej. Są to linie frontu w celu pozyskania większej liczby osób do Korpusu Piechoty Morskiej, więc godziny są długie, a praca może stanowić wyzwanie. Może to obejmować mówienie przed grupą lub rozmawianie z nieznajomymi o korzyściach płynących z dołączenia do marines. Jest to z pewnością praca odpowiednia dla kogoś, kto ma otwartą osobowość, która ma moc perswazji.

Marines Security Force

Inna opcja B-kęsów dla Marines służy w służbie bezpieczeństwa morskiego. To są marines, których zobaczycie, dając eskortę bezpieczeństwa wysokiej rangi przedstawicielom rządowym, takim jak prezydent czy wiceprezydent. Może to stwarzać możliwości podróżowania i pilnowania ambasadorów i amerykańskich ambasad w innych krajach.

Instruktor szkolenia morskiego

I na koniec kęs B, który pozwala marynarzowi wrócić do swoich obozowych dni, ale z drugiej strony szkolenia. Instruktorzy morskiego szkolenia bojowego uczą nowych rekrutów umiejętności przetrwania i walki, których potrzebują, aby przetrwać.