Marine Corps Job: MOS 0933 Combat Marksmanship Coach

Ta praca to pierwszy krok w kierunku bycia instruktorem strzelectwa bojowego

Cpl Addison / Wikimedia Commons

Marines mają jednych z najlepiej wyszkolonych i wykwalifikowanych strzelców w wojsku. Słowa "Każdy żołnierz piechoty morskiej strzelec" i "Jeden strzał, jedno zabicie" stały się częścią tradycji Korpusu Piechoty Morskiej, a wszystkie "diabelskie psy" traktują to bardzo poważnie.

Jest więc oczywiste, że ta gałąź serwisu zainwestuje dużo czasu i środków w szkolenie tych strzelców. Tu właśnie pojawia się trener strzelecki.

Trener strzelania z łupu jest sklasyfikowany jako wolna wojskowa specjalizacja zawodowa (FMOS), co oznacza, że ​​jest otwarty dla wszystkich marines, niezależnie od tego, co jest ich głównym MOS-em. Większość FMOS ma wymagania odrębne od podstawowych MOS Marine.

Marine Corps klasyfikuje tę pracę jako PMOS 0933. Jest dostępna dla zalogowanych Marines utrzymujących pozycję od prywatnej do sierżanta; większość marines jest zalecana lub ochotnicza do tego szkolenia przez dowódcę, po wykazaniu talentu za pomocą broni.

Obowiązki trenerów piechoty morskiej

Strzelcy strzeleckie szkolą strzelców zarówno w ćwiczeniach suchych, jak i na żywo we wszystkich fazach programu celności piechoty morskiej, zarówno podczas kwalifikacji, jak i ponownej kwalifikacji. Pomagają również w obsłudze strzelnicy.

To od tych marines zależy, czy trenerzy strzeleccy dostaną szkolenie dostosowane do ich umiejętności, więc uczą się i poprawiają w akceptowalnym tempie.

Trenerzy strzeleckie ściśle współpracują z instruktorami strzelectwa, a tak naprawdę wiele trenerów strzeleckich jest instruktorami.

Trenerzy strzeleckie szkolą marines niższego stopnia, używając karabinu M16, standardowej broni piechoty morskiej, a także pistoletu M9. Trenerzy spędzają dużo czasu na strzelnicach, pomagając początkującym strzelcom w doskonaleniu się, a doświadczeni strzelcy przygotowują się do testów recertyfikacyjnych.

Warto zauważyć, że tak jak w przypadku wielu zadań instruktorskich, dobry strzelec nie jest automatycznie dobrym trenerem strzeleckim. Potrzeba cierpliwości i umiejętności wyjaśnienia techniki Marines wszystkich rang, niezależnie od tego, jak dobrze lub słabo strzelają. Szczegółowa wiedza na temat używanej broni jest kluczem do sukcesu w tej pracy.

Szkolenie dla trenerów piechoty morskiej

Aktywni trenerzy Korpusu Piechoty Morskiej z Korpusu Piechoty Morskiej biorą udział w trzytygodniowym kursie w Bazie Korpusu Piechoty Morskiej w Wirginii . Jest to intensywny program, w którym zajęcia trwają od ośmiu do dziesięciu godzin dziennie. Rezerwa Marines ma dłuższe dni szkolenia do 14 godzin w okresie dwóch tygodni. Ale wszyscy są w pełni przeszkoleni jako trenerzy, gdy kończą program szkoleniowy.

Żołnierze pełniący czynną służbę poszukujący tej pracy muszą mieć co najmniej jeden rok na służbie (TIS) i co najmniej jeden rok pozostały na swojej umowie po ukończeniu Programu Strzeleckiego Walki (CMP).

Ponadto, Marines muszą spełniać aktualne standardy dotyczące wzrostu i masy ciała oraz mieć zdolność korekcji wzroku do 20/20, aby zakwalifikować się do MOS 0933.

Wymagania pracy dla trenerów piechoty morskiej

Zanim będzie można obsłużyć w tym systemie FMOS, musisz mieć kwalifikacje z karabinem serwisowym z klasyfikacją strzelca wyborowego lub wyższego.

Musisz wziąć udział w kursie Marine marksman (MCI 0367A) i programie kursu trekkingowego (MCC).