Darmowe sposoby promowania swojej firmy w Internecie

Jak skutecznie promować swój biznes bez płacenia ani grosza

Kiedy masz jakąkolwiek działalność, musisz zrobić coś, aby przeżyć i dobrze się rozwijać: reklamować. W ten sposób dowiesz się o swoich produktach i usługach osobom, które chcą je kupić.

W przypadku firm internetowych ten marketing odbywa się online - gdzie indziej, prawda? Dzięki działaniom marketingowym online będziesz generować potencjalną sprzedaż, budować swoją listę e-mailową, uzyskiwać sprzedaż bezpośrednią, kontaktować się z poprzednimi klientami, aby skłonić ich do zakupu od nowa. Istnieje wiele sposobów wykorzystania reklam do budowania biznesu.

Istnieje wiele kanałów marketingowych, z których możesz korzystać.

Wspaniałą wiadomością jest to, że nie musisz wydawać garści pieniędzy na płatne reklamy.

W rzeczywistości istnieje wiele sposobów na skorzystanie z darmowej reklamy internetowej. To z pewnością przydaje się, gdy jesteś w fazie uruchamiania i nie masz dużo, jeśli w ogóle, pieniędzy na marketing. A może testujesz nowy pomysł na biznes i nie chcesz ryzykować swoich pieniędzy na coś nieudowodnionego.

Te bezpłatne metody reklamy online mogą być całkiem skuteczne. Oczywiście, za co nie wydajesz pieniędzy, za które zapłacisz z wysiłku. Będziesz musiał poświęcić trochę czasu i ciężkiej pracy, aby te bezpłatne metody reklamy internetowej były opłacalne ... ale spłata będzie ogromna.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na niektóre z najlepszych bezpłatnych metod promowania Twojej firmy w Internecie.

Marketing mediów społecznościowych

Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter, YouTube i Instagram stały się głównymi drogami dla dużych i małych firm, aby dotrzeć do potencjalnych klientów i klientów ... i, co ważniejsze, zbudować z nimi relację.

Dzięki mediom społecznościowym firma lub marka może ułatwić proces zdobywania wiedzy przez potencjalnego klienta i zaufać mu do zakupu. Możesz zmusić ludzi do dalszego kupowania produktów - stają się fanami ... i mówią innym o sobie.

Marketing na Facebooku

Wspaniałą rzeczą jest to, że możesz to zrobić za darmo.

Możesz dołączyć do Facebooka, a nawet bezpłatnie założyć stronę biznesową na Facebooku, aby móc kontaktować się z klientami. To najlepsza bezpłatna metoda reklamy online.

Oto kilka sprawdzonych metod:

Być może najważniejsze: Angażuj się wśród odbiorców. Jeśli jeden z "obserwatorów" zadaje pytanie lub komentarze do wpisu, od razu odpowiedz.

Po osiągnięciu dobrych wyników dzięki bezpłatnym metodom marketingowym na Facebooku, możesz rozszerzyć swoje możliwości na płatne reklamy.

Marketing YouTube

Dzięki YouTube możesz bezpłatnie dołączać i publikować filmy związane z Twoją firmą. Najlepszą praktyką jest oferowanie przydatnych porad i informacji. Może to być na przykład film instruktażowy związany z Twoją niszą lub filmem z Twojego produktu w akcji. Zawsze wypełniaj opis informacjami o swojej firmie, a także linkiem do Twojej witryny (pamiętaj o dodaniu http: //, aby Twój link był klikalny). Uwzględnij to również w filmie - w rzeczywistości dodaj wezwanie do działania na końcu filmu wideo, zachęcając użytkowników do odwiedzenia Twojej witryny, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli tworzysz filmy i przesyłasz je do serwisu YouTube, powinieneś także przesłać je bezpośrednio na Facebooka. Kiedy już to zrobisz, dodaj także film do swojego bloga, aby zabić trzy marketingowe ptaki jednym kamieniem.

Marketing LinkedIn

Jeśli Twój produkt lub usługa pomogłaby właścicielom firm lub firmom ... jeśli jest to produkt typu B2B, powinieneś także być aktywny na LinkedIn. Tutaj możesz nawiązać kontakty z potencjalnymi klientami, publikować artykuły i linki ... to świetny sposób, aby dowiedzieć się czegoś o swojej firmie. Ponownie, jest to darmowa reklama online.

Kluczem do tego, by w pełni wykorzystać LinkedIn jest nawiązywanie osobistych kontaktów i rozwijanie prawdziwych relacji z ludźmi, którzy potencjalnie mogą zamienić się w potencjalnych klientów, sprzedaż lub odesłanie. Jeśli jesteś świetnym networkerem offline, LinkedIn powiększy twoje umiejętności sieciowe o ogromny czynnik.

Marketing Forum

Chociaż Facebook skradł trochę grzmotu forów, marketing forum jest wciąż świetnym sposobem na interakcję z potencjalnymi klientami. Forum to internetowa grupa dyskusyjna poświęcona konkretnej niszy lub branży.

Pomysł polega na tym, że dołączasz do forum i czytasz poprzednie posty. Dowiedz się, o czym rozmawiają ludzie i jakie problemy ich dotyczą. Możesz zacząć zamieszczać swoje zdanie na temat problemu, udzielać porad i przydatnych informacji, a ogólnie być aktywnym uczestnikiem. Następny krok jest delikatny. Nie chcesz po prostu zacząć publikować linków i reklam w swojej witrynie i produktach. Ludzie z forum uznają to za spam i mogą nawet zabronić. Zamiast tego umieść link do swojej witryny w swoim profilu i podpisie. Możesz nawet zamieścić zwykłe linki i wzmianki w niektórych postach na swoim produkcie lub stronie. Ale nie bądź "sales-y" lub "pushy" bez względu na to, co robisz.

Zajmowanie się na popularnych serwisach społecznościowych, takich jak reddit, może być świetnym sposobem na zwiększenie ruchu na Twojej stronie i przekształcenie darmowych reklam online w rzeczywistą sprzedaż. Reddit ma bardzo specyficzne kategorie lub subdodatki, które dotyczą prawie wszystkich zainteresowań lub nisz, które możesz wymyślić. Ponownie dołącz do dyskusji i linku do swojego produktu, gdy będziesz już w pobliżu i ludzie cię znają.

Wszystkie powyższe porady można zastosować do grup na Facebooku, co jest również świetną metodą darmowego marketingu.

Blog marketing

Innym doskonałym sposobem na angażowanie się w bezpłatną reklamę online jest założenie bloga. Możesz umieszczać treści tekstowe, zdjęcia i filmy na ważne tematy w swojej niszy. Skorzystaj z przydatnych porad i informacji, takich jak wskazówki, nowości na temat Twojej branży i nie tylko. Ważną rzeczą na blogu jest regularne publikowanie, kilka razy w tygodniu jest najlepszym scenariuszem (jeśli naprawdę jesteś ograniczony w czasie lub nie lubisz pisać, spróbuj wykonać co najmniej raz w tygodniu harmonogram lub zlecić na zewnątrz zadowolony).

Zwiększycie swoją publiczność blogową, publikując swój blog w mediach społecznościowych, wspominając o nim na forach, a gdy już się na tym zdecydujecie, otrzymacie darmowy ruch dzięki optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, ponieważ Państwa witryna jest wyżej w rankingach Google .

Blog pomoże ludziom poznać Ciebie i Twoją firmę (oraz jej produkty i / lub usługi). Staniesz się zaufanym autorytetem w swojej niszy. I to w końcu zmieni Twoich odwiedzających na blogach w płatnych klientów.

Gdy zdobędziesz już trochę doświadczenia i zdobywasz doświadczenie, możesz również oferować prowadzenie blogów na blogach innych osób. Blog powinien znajdować się w powiązanej niszy - chcesz mieć pewność, że widzowie są zainteresowani tym, co masz do powiedzenia. Ponownie możesz dołączyć link do własnego bloga lub strony internetowej. Oczywiście, będziesz musiał odwzajemnić się, pozwalając innym na publikowanie postów na swoim blogu.

Ostateczna uwaga na temat blogowania, za każdym razem, gdy publikujesz nowe treści, upewnij się, że używasz wszystkich powyższych metod, aby promować swoją nową zawartość.

Marketing podcastów

Podcasty są bardzo popularnym sposobem na uzyskanie przez przedsiębiorców ekspozycji i darmową reklamę online. Możesz nawet zarabiać dzięki podcastowi. Możesz uruchomić własny podcast i / lub pojawić się w podcastach innych osób. To może być tak proste, jak mówisz do mikrofonu z myślą o swojej niszy. Możesz oferować porady, odpowiadać na pytania, które przychodzą za pośrednictwem poczty e-mail ... niebo jest granicą. Jeśli pojawisz się w cudzym podkaście, możesz przeprowadzić wywiad. W obu przypadkach pamiętaj, aby powiedzieć słuchaczom, jak znaleźć Cię online, aby mogli sprawdzić swoją witrynę.

Udostępnij swój podcast do ściągnięcia na swoim blogu i / lub stronie internetowej, a także na głównych serwisach podcastowych, takich jak iTunes firmy Apple. Twój podcast powinien oczywiście być darmowy do pobrania.

Sprawdź najlepsze podcasty, które usłyszeli przedsiębiorcy, jeśli chcesz zobaczyć przykłady ich wykonania.

Marketing artykułu

Content marketing to nazwa gry w dzisiejszych czasach. Jest to świetny kanał do darmowej reklamy online. Zasadniczo istnieją strony internetowe, na których można publikować artykuły - jeśli je akceptują - Entepreneur.com, Medium.com i inne. Możesz też dołączyć link do swojej witryny. Artykuł powinien być dobrze napisany, użyteczny i dotyczyć tematu w twojej niszy. Te witryny artykułów nie biorą nic.

Ale gdy pojawi się radar ich edytorów, możesz zostać opublikowany wiele razy. W ten sposób możesz zdobyć swoje nazwisko przed internautami i zbudować swój autorytet jako ekspert w swojej niszy.

Trzeba o tym pamiętać, nie trzeba koniecznie publikować na głównej stronie medialnej, aby odnieść sukces. Możesz i powinieneś kierować reklamy na mniejsze niszowe publikacje, witryny i blogi docierające do docelowych odbiorców. Widzowie będą mniejsi, ale o wiele bardziej responsywni.

Marketing pytań i odpowiedzi

Inną formą bezpłatnej reklamy online są witryny z pytaniami i odpowiedziami, takie jak Quora. Tutaj ludzie publikują pytania - na prawie każdy temat, jaki możesz wymyślić - a następnie społeczność użytkowników publikuje odpowiedzi. Możesz stać się jednym z tych ludzi. Możesz również znaleźć tematy związane z Twoją niszą, a następnie skomentować je.

Aby skutecznie promować bezpłatne reklamy online, upewnij się, że Twój profil jest dogłębny i pokazuje, że jesteś ekspertem i zawiera linki do Twojej witryny i kont mediów społecznościowych.

Wiele metod darmowej reklamy online

Rozpoczynając biznes online, szukasz sposobów na zaoszczędzenie jak najwięcej. A korzystanie z tych bezpłatnych metod reklamy online to świetny sposób na zwrócenie uwagi rynku i budowanie reputacji ... a następnie nadanie temu rozmachu sprzedaży.

Po rozpoczęciu zwiększania ruchu i generowania sprzedaży online poważnie zastanawiasz się, czy nie skorzystać z płatnych możliwości reklamowych, aby szybciej dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców.