15 Książki reklamowe, które powinieneś przeczytać

15 Niezbędne książki o reklamie, które każdy powinien przeczytać

Wiele różnych osób da ci listę lektur, gdy będziesz studiować reklamę lub jesteś profesjonalistą praktykującym.

Istnieją setki tysięcy książek na ten temat; nowy jest wydawany każdego dnia. Ale są tacy, którzy przetrwali próbę czasu i pozostają wymaganą lekturą. Jeśli jesteś w branży komunikacyjnej, czy to w reklamie, marketingu, public relations, designie czy cokolwiek innego, te książki powinny mieć stałe miejsce w twojej bibliotece.

 • Jak napisać inspirujący kreatywny brief autorstwa Howarda Ibacha

  Jednym z najważniejszych dokumentów w procesie twórczym jest skrót twórczy . Daje działowi twórczemu zamówienia marszu, mówiąc mu, gdzie zacząć kopać dla wspaniałych pomysłów. Wypełniony przykładami mocnych i skutecznych kreacji graficznych , napisany w wyluzowany, ale bardzo pouczający sposób, jest to niezbędna lektura dla wszystkich w branży komunikacyjnej.

 • Hej Whipple, Squeeze This Luke Sullivan

  Bardzo niewiele książek reklamowych jest tak łatwych i przyjemnych do przeczytania. Napisany przez nowoczesnego mistrza rzemiosła reklamowego, zawiera mnóstwo informacji, które każdy powinien znać. Jeśli dopiero rozpoczynasz działalność, znajdziesz szczegółowy przewodnik po każdym aspekcie reklamy. Jeśli będziesz już od dziesięcioleci, nie tylko będziesz się śmiać (i płakać) w całej książce, ale nadal będziesz otrzymywać wskazówki i przypomnienia, które będą nadal uczynić Cię lepszym twórczym profesjonalistą.

 • Prawda, kłamstwa i reklama: Sztuka planowania konta przez Jon Steel

  Świetne planowanie kont zapewnia, że ​​reklama łączy się z klientami. Ale nie musisz być księgowym, aby zebrać świat mądrych informacji z tej książki. Jay Chiat, założyciel Chiat \ Day, nazywa to "najlepszym wynalazkiem, jaki kiedykolwiek wymyślono." Pamiętne i bardzo udane kampanie typu "Got Milk?" i "Think Different" zaczęło się od inteligentnego planowania konta. Książka, która jest obowiązkowa dla wszystkich w agencji reklamowej, a nie tylko w dziale księgowości .

 • Ogilvy On Advertising by David Ogilvy

  David Ogilvy był legendą reklamową. Jego spuścizna żyje w wielu gałęziach sieci Ogilvy i jego książek. Ogilvy On Advertising jest uważany za biblię reklamową, wypełnioną niezbędną wiedzą i szczerymi myślami od człowieka, który kiedyś powiedział "nie jest kreatywny, chyba że sprzedaje". Mimo, że od dziesięcioleci zasady zawarte w tej książce są tak aktualne jak zawsze, a ty robisz sobie poważną niesprawiedliwość, jeśli nie przeczytałeś jej od deski do deski.

 • Fioletowa krowa: Przekształć swoją firmę dzięki byciu godnym uwagi przez Setha Godina

  A co, jeśli zobaczysz czarno-białą krowę, która widziała tylko brązowe krowy? To się wyróżnia. Ale co się dzieje, gdy widzisz coraz więcej czarnych i białych krów? Co wtedy wyróżnia się? To wymagałoby fioletowej krowy. To podstawowe założenie książki Godina o przekształceniu twojego biznesu i reklamy w coś niezwykłego. Wyróżnij się, bądź zdumiewający lub wtapiaj się i pozostań niezauważony.

 • Od tych wspaniałych ludzi, którzy dali ci Pearl Harbor przez Jerry'ego Della Femina

  Prawdopodobnie najdłuższy tytuł, jaki kiedykolwiek napisano w książce reklamowej, a mimo to nie sprawia, że ​​informacje w nim zawarte są mniej uderzające. Dla ludzi uzależnionych od życia i pracy portretowanych w Mad Men, jest to książka dla ciebie. Żywy i pozbawiony zakazu pamiętnik reklamy w Madison Avenue w latach 60-tych, uważany za kultowy klasyk, ale powinien być na półce obok książki Ogilvy'ego.

 • Pozycjonowanie: Bitwa o twój umysł przez Al Riesa i Jacka Trouta

  Każdego dnia widzimy tysiące wiadomości reklamowych. Prawdopodobnie pamiętamy tylko garstkę. Bycie częścią tej garstki jest tym, o czym jest ta książka. Jak pozycjonować swój produkt lub usługę, a tym samym, jak ją sprzedać, jest podstawą udanej kampanii reklamowej i marketingowej. Jak zostać liderem branży? Jak wykorzystać słabości konkurencji? Dowiesz się

 • Technika tworzenia pomysłów Jamesa Webba Younga

  Przedmowa autorstwa Bena Bernbacha, jednego z największych profesjonalistów reklamowych, którzy kiedykolwiek żyli, powinna wystarczyć, aby poinformować Cię, że to prawdziwy klejnot. I choć opublikowany w 1965 r. (Z prezentacji po raz pierwszy wydanej w 1939 r.), Jest to ponadczasowa rada pomagająca copywriterom, dyrektorom artystycznym , projektantom i planistom w rozpoczynaniu kreatywnych soków. Jeśli (lub kiedy) uderzysz w kreatywną ścianę, ta książka pomoże ci ją zmiażdżyć.

 • Lateral Thinking: Creativity Krok po kroku przez Edwarda de Bono

  Jak działa kreatywność? Jak uzyskać z tego wyniki? Jak myślisz inaczej, wydajniej i efektywniej? Klasyczna książka Edwarda de Bono wyjaśnia wszystko. Każdy, kto myśli o życiu, powinien przeczytać tę książkę i inne prace tego samego autora. Łatwo kopiować świetne pomysły, ale wiedzieć, jak je mieć i jak je rozwijać, to czyste złoto.

 • Kofeina dla twórczego umysłu Stefana Mumawa i Wendy Lee Oldfield

  Jedyny naprawdę praktyczny zeszyt ćwiczeń w pierwszej dziesiątce, ta książka zawiera wystarczającą liczbę ćwiczeń, aby każdego dnia zapewnić mięśniom mentalnym ekstremalny trening. Wypróbuj je wszystkie raz, a następnie spróbuj ponownie. Znajdź różne rozwiązania tych samych problemów (na czym polega reklama) lub skorzystaj z ćwiczeń, aby przedłużyć pracę, zanim zaczniesz rozwiązywać zadania związane z pracą. Jest to również świetny sposób na zachowanie ostrości, gdy masz rzadki czas przestoju.

 • Książka Billa Bernbacha autorstwa Boba Levensona

  Jak ironiczne, że człowiek, który zmienił kurs nowoczesnej reklamy i copywritingu, nigdy nie napisał książki o tym, jak to zrobił. Mamy jednak szczęście, że mamy to znakomite konto od innego wspaniałego reklamodawcy, pana Boba Levensona. Zabawne, wnikliwe, sprytne, nostalgiczne i genialne relacje z legendą i geniuszem reklamowym, to obowiązkowa książka ... jeśli możesz ją znaleźć. Jest wyczerpany i zmienia ręce za ponad 150 $.

 • The Art of Client Service autorstwa Roberta Solomona i Iana Schafera

  Często mówi się, że reklama byłaby świetnym biznesem bez klientów. Oczywiście biznes reklamowy potrzebuje klientów. I ta książka, już w trzeciej edycji, pokazuje agencje, jak obsługiwać klientów w sposób korzystny dla obu stron. Masz problemy ze sprzedażą w dobrej pracy twórczej? Oszalałaś o 2 w nocy? Ciągłe zajmowanie się zmianami w strategii lub zarządzaniem przez wszystkich od dyrektora konta do dyrektora generalnego? To jest książka, której potrzebujesz.

 • Jak napisać lepszą kopię przez Steve'a Harrisona

  Kiedy ktoś, kto wygrał więcej Cannes Lions niż jakikolwiek inny dyrektor kreatywny na świecie, chce ci doradzić, weź go. Dobra, przekonująca kopia jest trudna do zrobienia. W dzisiejszych czasach, przy tak wielu różnych mediach, które walczą o naszą uwagę, właściwe słowa mają kluczowe znaczenie przy wychwytywaniu uwagi klienta. Steve Harrison jest utalentowanym pisarzem, który wykorzystuje swoje talenty do wszystkiego, od bloga do tradycyjnej reklamy, i robi to zręcznie. Niezależnie od tego, czy jesteś copywriterem, dyrektorem artystycznym, klientem czy usługodawcą, potrzebujesz tej książki.

 • One Plus One równa się trzy: Masterclass w kreatywnym myśleniu Dave'a Trotta

  Niewiele współczesnych legend reklamowych mówi tak dosadnie jak Dave Trott. Nie chwyta ciosów, dostarczając prawdy, których wielu ludzi w branży wolałoby nie słyszeć. W tej książce zwraca uwagę na proces twórczy. Korzystając z humoru i opowiadań, by dostarczyć praktycznych porad, których możesz użyć, książka jest łatwa do przygotowania i może dosłownie zmienić sposób tworzenia kampanii reklamowych. Zrób sobie przysługę. Kup kopię dla siebie i dla wszystkich w firmie. To jest dobre.

 • Sztuka wojny autorstwa Sun Tzu

  Żadna lista czytelnicza reklam nie byłaby kompletna bez tego klasyka chińskiej literatury. Po prostu reklama i marketing to rodzaj działań wojennych, a strategia odgrywa kluczową rolę w każdej kampanii. Ta książka, napisana w 514 roku pne, oferuje porady, które są zarówno ponadczasowe, jak i skuteczne. Podzielone na 13 rozdziałów, które obejmują kluczowe etapy prowadzenia wojny, każdy z nich można bezpośrednio skorelować z etapami kampanii reklamowej. Nie pozwól, aby cię zmyliła jego wiek; strategie nakreślone na tych stronach są nadal używane przez tech gigantów i kapitanów przemysłu.