Dowiedz się, jak fotografować stabilne wideo bez statywu

Ta fantazyjna kamera wideo nie czyni automatycznie profesjonalnym telekonferencją telewizyjną więcej niż kosztowny zestaw kijów golfowych zamieni cię w Jacka Nicklausa. Aby przekształcić się z amatora w artystę lub profesjonalistę, musisz ćwiczyć robienie zdjęć bez statywu. Niezależnie od tego, czy kręcisz najnowsze wiadomości, czy spotkanie pływackie twojego siostrzeńca, porzucenie statywu pozwoli ci złapać najlepsze ujęcia.

Przenieś się bliżej akcji

Jeśli jesteś zawiedziony trzęsącymi się filmami, pierwszym lekarstwem jest zbliżenie się do tego, co kręcisz. Stanie daleko i powiększanie przesadzą każdy ruch w twoim ciele - nawet twój oddech. Jest to szczególnie ważne podczas nagrywania wideo szerokoekranowego, które będzie oglądane na dużym telewizorze. Zostawisz widzów w chorobie morskiej.

Gdy zbliżysz się do tego, co robisz, będziesz mógł pomniejszyć. To znacznie zmniejszy, jak bardzo subtelne ruchy ciała będą przesyłane na ekranie. Strzały film wideo z meczu piłkarskiego będzie łatwiejszy na linii bocznej z akcją bezpośrednio przed tobą, niż z powiększania na trybunach. Uzyskanie dobrych wyników zależy od tego, gdzie zdecydujesz się stanąć.

Właściwie ustaw swoje ciało

Wybór odpowiedniego miejsca do postawienia to tylko pierwszy krok. Następnie powinieneś zachować spokój. To zaczyna się od twoich nóg.

Stań z nogami co najmniej tak szerokimi jak ramiona, jeśli nie odrobinę szersze. Takie stanowisko może wydawać się nienaturalne, ale daje dobre podstawy. Następnie przyłóż łokcie do boków ciała. Pomoże to niezależnie od tego, czy twoje aparaty są na ramieniu, czy to jednostka, którą trzymasz przed sobą.

Możesz czuć się tak, jakbyś stał się tak nieruchliwy, że powinieneś wrócić do używania statywu. Ale nadal możesz obracać biodrami, przechylać kamerę w górę iw dół i gonić akcję pieszo. Nadal masz wiele zalet, nie będąc do niczego przyczepionym.

Spraw, aby Sure Horizon był na poziomie

Nic nie krzyczy "nowicjusz" bardziej niż kręcenie wideo z horyzontem, który nie jest równy. Pomyśl, jak by to wyglądało, gdybyś był na plaży strzelającej do oceanu, gdyby nie idealnie płaski, ocean wyglądał tak, jakby szedł pod górę z jednej strony ekranu.

Twój statyw prawdopodobnie ma bańkę, która pokazuje, kiedy jest na poziomie. Pomyśl o swoim ramieniu lub rękach w ten sam sposób. Upewnij się, że kamera nie jest przechylona na jedną stronę, nawet jeśli masz zmęczone ramiona lub ramiona. Jeśli wyobrazisz sobie całe ciało - w tym aparat fotograficzny - jako słupek ogrodzeniowy lub maszt flagowy, osiągniesz mentalnie pożądaną pozycję. Łatwiej będzie przekształcić ten obraz w fizyczną postawę.

Użyj podłoża lub ścian, aby podeprzeć kamerę

Nawet najbardziej doświadczony kamerzysta wciąż musi zrobić ujęcie stabilniejsze niż po prostu stać nieruchomo. Wtedy znajdzie miejsce na ziemi lub skorzysta ze ścian.

Umieszczenie kamery na ziemi lub na innej płaskiej powierzchni może dać Twojemu filmowi nową perspektywę, gdy będziesz pracować, by strzelać bardziej kreatywnie. Kamera znajduje się teraz na innej wysokości niż twoje ciało, co może dodać dramatyzmu.

Pomyśl o tym, jak by to wyglądało, rozbijając pomnik Waszyngtona, umieszczając aparat na ziemi i strzelając w górę. Ulepszysz wysokość struktury i sprawisz, że będzie wydawała się bardziej władcza. Opieranie się o ścianę daje ci nawias klamrowy, który pomaga ci w stabilnym ujęciu, zwłaszcza jeśli nie masz wyboru, musisz tylko powiększyć. Jeśli używasz aparatu na ramieniu, oprzyj się o prawe ramię, ponieważ to ramię podtrzymuje aparat .

Włącz stabilizator obrazu

Twoje wysiłki w celu zrobienia stabilniejszego obrazu wideo można uzyskać za jednym naciśnięciem przełącznika. Jeśli aparat ma stabilizator obrazu, włącz go.

Aparat zastosuje jedną z dwóch metod w celu zmniejszenia wykrytego drżenia. Są to stabilizacja optyczna lub cyfrowa stabilizacja.

Różnica polega na tym, czy aparat używa obiektywu lub oprogramowania, aby wideo wyglądało stabilniej. Przed zrobieniem tej jedynej w swoim rodzaju chwili, ćwicz przy użyciu stabilizatora obrazu, aby zobaczyć, czy przynosi zauważalne rezultaty. Choć powinno to pomóc, musisz znać jego ograniczenia, więc nie rozczarujesz się, że nie naprawił on każdego chybotania.

Użyj okularu

Jeśli twój aparat daje ci możliwość użycia okularu lub małego ekranu wideo, aby zobaczyć, co robisz, spróbuj przykleić się do okularu. To może zrobić ogromną różnicę w uzyskaniu stabilnego wideo. Dzieje się tak dlatego, że kiedy przykładasz kamerę do oka, twoja głowa staje się kolejnym obiektem, który może ją przytrzymać. W przeciwnym razie kamera znajduje się przed twoim ciałem.

Ponadto okular pomaga skoncentrować uwagę na tym, jak dobrze fotografujesz. Łatwiej będzie zdecydować, że Twój film nie jest tak solidny, jak chcesz, i nadszedł czas, aby coś z tym zrobić. Zanim zdecydujesz, że łatwiej jest użyć statywu, niż nauczyć się strzelać bez niego, pomyśl o tym, jak nagrać dziecinne przyjęcie urodzinowe lub inne domowe wideo.

Ze statywem prawdopodobnie znajdziesz się w kącie pokoju, żeby nikt w ciebie nie wpadł. Twój film będzie wyglądał jak ściana, ponieważ został wystrzelony z frakcji akcji, nawet jeśli zrobiłeś zbliżenie. Ale ze statywu możesz się ruszać - wstawanie minutę, na kolanach w następnej. Możesz mieć aparat natychmiast obok tortu urodzinowego, gdy świece są wydmuchiwane. Możesz siedzieć na podłodze z dzieckiem, gdy otwiera prezenty. Różnica w wynikach jest bezcenna.