O & O and Affiliates: To, co należy i naprawdę działa

Dowiedz się więcej o tym, jak termin rozpowszechniania O & O jest używany w mediach

O & O jest skrótem dla posiadanej i zarządzanej stacji telewizyjnej lub radiowej. Znany również jako własność i eksploatacja, własność i eksploatacja stacji lub sieci o & o, termin ten jest używany, gdy sieć nadawcza obsługuje własną stację lokalną.

O & O: posiadane i obsługiwane stacje radiowe

Główne komercyjne sieci telewizyjne - ABC, CBS, Fox i NBC - emitują swoje programy na setkach stacji w całym kraju, ale mają tylko kilka wybranych.

Na głównych rynkach medialnych, takich jak Nowy Jork, Los Angeles i Chicago, sieci mają swoje lokalne stacje. W przypadku ABC oznacza to WABC w Nowym Jorku, KABC w Los Angeles i WLS w Chicago "O & O", ponieważ sieć jest ich właścicielem i operatorem.

Poza 25 najważniejszymi rynkami zdecydowana większość lokalnych stacji nie jest własnością sieci, ale różnych firm medialnych. Te stacje są nazywane partnerami sieciowymi, ponieważ są związane siecią z umową.

Największe firmy medialne, takie jak Gannett, Belo, Cox i Hearst własne stacje, które są stowarzyszone z siecią nadawczą. Często ta sama firma będzie właścicielem kolekcji oddziałów ABC, CBS, Fox i NBC, dzięki czemu może maksymalizować zyski niezależnie od tego, która sieć może być numerem jeden lub numerem cztery.

Czasami firmy medialne decydują się na zamianę stacji na inną sieć po wygaśnięciu umowy afiliacyjnej. W połowie lat 1990, Fox przekonał kilka firm, aby przeniosły swoje stacje do swojej sieci, co pomogło jej zwiększyć krajowe oceny Nielsen .

Jak to się różni od podmiotów stowarzyszonych

W Ameryce Północnej branża nadawcza odnosi się do lokalnych nadawców, którzy są własnością firmy innej niż właściciel sieci, jako stowarzyszona sieć lub stacja stowarzyszona. Partnerzy mogą nosić część lub całość programów telewizyjnych lub radiowych w sieci (z kolei O & O jest własnością bezpośrednio sieci nadrzędnej).

Należy jednak zauważyć, że nieformalnie nawet O & O można nazwać partnerem, ponieważ często odnosi się do dowolnej stacji, która prowadzi programowanie danej sieci jako partner. Czasami nawet przeprowadzenie takiego programowania na danym rynku jest określane jako "przynależność".

Zasady i przepisy

To Federalna Komisja ds. Komunikacji w Stanach Zjednoczonych ogranicza liczbę stacji należących do sieci, a pozostali partnerzy mogą realizować programowanie sieciowe na innych rynkach. O & Os są zwykle na największych rynkach mediów (na przykład w Nowym Jorku i Los Angeles), ale nawet największe rynki mogą mieć filie sieci zamiast O & Os.

Inne kraje stosują się do własnych federalnych zasad i przepisów, jeśli chodzi o O & O. Na przykład, Japonia stosuje podobne zasady do Stanów Zjednoczonych, gdzie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komunikacji ogranicza liczbę komercyjnych stacji telewizyjnych jako odsetek całkowitego zasięgu rynku krajowego, a więc tylko cztery z największych rynków medialnych (Kantō, Keihanshin). , Chūkyō i Fukuoka) mają tendencję do posiadania O & Os. Firmy stowarzyszone mają duże zaufanie do realizacji swoich programów w innych prefekturach.

Z drugiej strony Kanada ma o wiele łagodniejsze zasady dotyczące własności mediów, dlatego większość stacji telewizyjnych (niezależnie od wielkości rynku) jest obecnie O & O swoich własnych sieci, a tylko kilka prawdziwych oddziałów pozostaje w mniejszych miastach.