Wiadomości telewizyjne Kariera

Kto pracuje w newsroomie telewizyjnym?

Osobowości na żywo, takie jak kotwice, reporterzy i meteorolodzy, są najbardziej widocznymi członkami telewizyjnych zespołów informacyjnych, ale w salonach telewizyjnych jest dużo więcej osób. Bez nich nasze nocne lub 24-godzinne transmisje przestałyby istnieć. Życie w redakcji jest szybkie, konkurencyjne i ekscytujące. Jest to również bardzo stresujące, co należy wziąć pod uwagę, decydując, czy jedna z tych karier jest dla Ciebie. Ponieważ wiadomości pojawiają się przez całą dobę, obsadzanie redakcji zazwyczaj przebiega zgodnie z planem. Nie oczekuj pracy od 9 do 5. Kariera w wiadomościach telewizyjnych może oznaczać nieregularne harmonogramy z długimi godzinami i napotykanie napiętych terminów.

 • 01 Kotwica Wiadomości

  Dla widzów telewizyjnych kotwica wiadomości jest publiczną twarzą redakcji. Mimo że jest tylko jednym członkiem zespołu, widzowie identyfikują tę osobę z transmisją. Kotwica musi zapewnić zaufanie i lojalność odbiorców. Po nawiązaniu tej relacji widzowie będą nadal zwracać się do tego kanału, aby uzyskać aktualności dnia.

  Kotwica wiadomości wprowadza historie, współdziała z reporterami i ekspertami. Czasami dostarcza analizę i komentarze do historii.

  Aby stać się kotwicą wiadomości , potrzebujesz licencjata z dziennikarstwa. Najprawdopodobniej zaczniesz swoją karierę jako reporter, zanim zostaniesz kotwicą. Jeśli Twoim celem jest bycie osobą kotwiącą w dużej sieci lub stacji telewizyjnej w dużym mieście, musisz zacząć pracę na mniejszym rynku .

 • 02 Reporter

  Reporterzy, podobnie jak kotwice, są również w oczach opinii publicznej. Zwykle znajdują się w środku wszystkich akcji, dostarczając wiadomości prosto z pola. Mogą ryzykować swoim bezpieczeństwem, ponieważ zgłaszają się ze stref wojennych, zniszczonych przez burzę lokali lub miejsc dotkniętych klęskami żywiołowymi. Reporterzy wychodzą do społeczności, aby przeprowadzić spontaniczne wywiady ze źródeł za pomocą kamery.

  Jeśli chcesz zostać reporterem, powinieneś studiować dziennikarstwo lub komunikację w college'u. Najprawdopodobniej będziesz musiał zacząć swoją karierę na małym rynku, tak jak robią to kotwice. Któregoś dnia możesz zgłosić się w dużym mieście lub na ogólnopolski program informacyjny i ostatecznie stać się kotwicą.

 • 03 Transmisja Meteorolog

  Telewizyjny meteoryt jest powodem, dla którego wielu widzów dostraja się do wiadomości. Jak inaczej moglibyśmy wiedzieć, w co się ubrać? Prognozy meteorologa czasami dają nam nadzieję na nadchodzące dni, a inne czasy, dosłownie, tłumią nasze duchy.

  Ponieważ meteorolodzy to naukowcy , a także specjaliści od transmisji, będziesz potrzebować szkolenia w obu obszarach. Będziesz musiał zdobyć tytuł licencjata z meteorologii lub ukończenie zajęć w tym temacie lub naukę o atmosferze, aby można je było nazwać meteorologiem. Aby przejść do alternatywnego tytułu, na przykład prognozy pogody, pogody lub osoby pogodowej, nie potrzebujesz tego stopnia. Stopień dziennikarstwa, komunikacji lub mowy przygotuje Cię do zgłoszenia pogody na antenie.

  Podczas gdy meteorolodzy zazwyczaj emitują wiadomości z redakcji, czasami podróżują do historii. Być może będziesz musiał zgłosić się w trakcie burzy lub po katastrofie naturalnej.

 • 04 Web Master / Menedżer mediów społecznościowych

  Widzowie zazwyczaj nie widzą webmastera stacji informacyjnej ani menedżera mediów społecznościowych , ale komunikują informacje do wiadomości publicznej w podobny sposób jak kotwica, reporter czy meteorolog. Webmaster utrzymuje stronę internetową i blogi. Menedżer mediów społecznościowych publikuje artykuły na portalach społecznościowych takich jak Facebook i Twitter i komunikuje się z widzami za pośrednictwem tych platform.

  Webmasterzy i menedżerowie mediów społecznościowych współpracują z dyrektorami wiadomości, producentami, kotwicami, reporterami, meteorologami i pisarzami - innymi słowy, każdy, kto potrzebuje interakcji z opinią publiczną za pośrednictwem strony internetowej lub mediów społecznościowych. Aby zdobyć pracę, potrzebujesz doświadczenia w dziennikarstwie, zwłaszcza w redakcjach telewizyjnych i wiedzy w zakresie komunikacji online i sieci społecznościowych.

 • 05 Producent

  Producenci nadzorują transmisje informacyjne. Producent wykonawczy koordynuje każdy aspekt wiadomości. Jest on odpowiedzialny za zatrudnianie, zwalnianie i zarządzanie personelem, a także prowadzi sprawy biznesowe i finansowe. W większych stacjach producenci wykonawczy są wspierani przez producentów stowarzyszonych. Razem nadzorują personel producentów wiadomości.

  Producent pisze scenariusze, edytuje wideo i współpracuje z reporterami, którzy są w terenie. On lub ona ściśle współpracuje z kotwicą wiadomości.

  Będziesz potrzebować wiedzy w zakresie nadawania wiadomości do wykonania tej pracy. Pracodawcy zazwyczaj wymagają wykształcenia dziennikarskiego lub pokrewnej dziedziny. Zaczniesz swoją karierę jako producent wiadomości i możesz pracować najpierw jako współpracownik, a następnie jako producent wykonawczy.

 • 06 Dyrektor ds. Wiadomości

  Dyrektorzy prasowi planują transmisje wiadomości. Wybierają i planują treść, dzięki czemu są najbardziej odpowiedzialni za to, co widzowie widzą na antenie.

  Dyrektor ds. Wiadomości jest odpowiedzialny za kontrolę jakości. On lub ona monitoruje historie z dokładnością i widzi, że przestrzegane są zasady i przepisy.

  Aby przygotować się do tej kariery, należy zdobyć tytuł licencjata w dziennikarstwie lub komunikacji masowej. Najprawdopodobniej rozpoczniesz swoją karierę, pracując jako asystent dyrektora ds. Informacji. Praca na mniejszych rynkach czasami prowadzi do tych w większych miastach lub do krajowych wiadomości.

 • 07 News Writer lub Editor

  Telewizyjni autorzy i redaktorzy tworzą skrypty dla kotwic, piszą teases służące do promowania opowiadań i produkują treści na stronie internetowej. Muszą być w stanie przyciągnąć uwagę widzów z zamiarem powstrzymania ich od zmiany kanałów lub zachęcania ich do dostrojenia się w późniejszym czasie.

  Pisarze i redaktorzy współpracują z reporterami, kotwicami, webmasterami, menedżerami mediów społecznościowych, dyrektorami prasowymi i producentami. Muszą być w stanie dotrzymywać napiętych terminów, często tworząc na bieżąco łamane historie.

  Aby zostać redaktorem lub redaktorem naczelnym, zazwyczaj potrzebujesz co najmniej licencjata z dziennikarstwa lub komunikacji. Niezbędne są doskonałe umiejętności pisania i edytowania.

 • 08 Operator kamery

  Aby przekazać widzom wizualny obraz wiadomości, operator kamery musi przechwycić wideo w studio lub poza nim. On lub ona wybiera odpowiedni sprzęt, ustawia go i obsługuje.

  Operatorzy wielu kamer mogą pracować w studiu, aby uchwycić różne aspekty transmisji. Pojedynczy operator zazwyczaj towarzyszy reporterowi na scenie wydarzenia z wiadomościami. Ponadto często rejestruje treści wizualne, które można przesyłać strumieniowo na stronie internetowej stacji.

  Zdobądź licencjat z filmu, transmisji lub komunikacji, jeśli chciałbyś zostać operatorem kamery. Większość zadań wymaga elastyczności w planowaniu, ponieważ wiadomości mogą się zepsuć w dowolnym momencie.

 • 09 Technik radiowy

  Obowiązkiem technika nadawcy jest upewnienie się, że widzimy i słyszymy audycję informacyjną. Bez jego wiedzy sygnał przesyłany ze stacji lub pola może nie być wystarczająco wyraźny lub wystarczająco silny. On lub ona reguluje jakość dźwięku i dźwięku, monitoruje transmisje w czasie rzeczywistym, aby upewnić się, że działają tak, jak powinny i wybiera sprzęt transmisyjny.

  Chociaż możesz wejść na to pole tylko z dyplomem ukończenia szkoły średniej , wiele zawodów wymaga dodatkowego dyplomu z zakresu technologii nadawania, elektroniki lub sieci komputerowych.

 • 10 Inżynier dźwięku

  Inżynierowie dźwięku posługują się sprzętem, który przesyła dźwięk związany z wiadomościami do gospodarstw domowych w obszarze wyświetlania. Regulują poziom głośności i jakość dźwięku oraz konsultują się z producentami i dyrektorami prasowymi.

  Możesz wziąć udział w rocznym programie zawodowym, aby wyszkolić się w tym zawodzie. Zamiast tego możesz zdobyć dyplom z inżynierii dźwięku.