Wskazówki dotyczące etykiety e-mail dla osób poszukujących pracy

Podczas poszukiwania pracy najprawdopodobniej skorzystasz z poczty e-mail z wielu powodów. Możesz wysłać wiadomość e-mail z zapytaniem o oferty pracy lub list motywacyjny z załączonym CV . Możesz wysyłać e-maile sieciowe z prośbą o kontakt w celu uzyskania pomocy w poszukiwaniu pracy. Najprawdopodobniej wyślesz również e-maile z podziękowaniami po rozmowach kwalifikacyjnych.

Gdy korzystasz z poczty e-mail do wyszukiwania ofert pracy, ważne jest, aby cała twoja komunikacja była tak profesjonalna, jak wtedy, gdybyś pisał staroświecki list w formie papierowej.

Oto informacje o wszystkim, co musisz wiedzieć o etykiecie wiadomości e-mail dotyczącej wyszukiwania w pracy, w tym o tym, co umieścić w e-mailach z ofertami pracy, jak formatować wiadomości e-mail i jak upewnić się, że wiadomości e-mail są odczytywane.

Wskazówki dotyczące etykiety e-mail dla osób poszukujących pracy

Użyj profesjonalnego konta e-mail. Upewnij się, że masz nazwę konta e-mail odpowiednią do użytku służbowego, np. Imię.nazwisko@gmail.com. Istnieje wiele darmowych internetowych kont e - mail , takich jak Gmail i Yahoo, z których możesz korzystać. Sensowne jest także założenie konta e-mail tylko w celu poszukiwania pracy, aby Twój profesjonalny adres e-mail nie został zmiksowany z osobistą pocztą.

Wyślij wiadomość e-mail do konkretnej osoby. Jeśli to możliwe, wyślij wiadomość e-mail do osoby kontaktowej, a nie do ogólnej skrzynki e-mail. Wyślij kopię do siebie, aby mieć zapis wysłanych e-maili i zadań, do których się zgłosiłeś.

Użyj wyraźnego tematu. Twoja wiadomość e-mail wymaga wiersza tematu .

Jeśli pozostawisz ten temat pusty, wiadomość e-mail prawdopodobnie trafi do skrzynki ze spamem lub zostanie usunięta. Upewnij się, że podajesz pozycję, o którą się ubiegasz w temacie wiadomości e-mail, więc pracodawca jest jasny, o jaką pracę ubiegasz się. Możesz również podać swoje imię i nazwisko w temacie.

Poniżej znajdują się dwa przykłady odpowiednich tematów:

Wybierz prostą czcionkę. Unikaj ozdobnych, trudnych do odczytania czcionek. Użyj podstawowej czcionki, jak Times New Roman, Arial lub Cambria. Nie używaj również koloru w tekście. Użyj rozmiaru 10 lub 12 punktów, aby e-mail był łatwy do odczytania, ale nie był zbyt duży.

Napisz, jakby to był list firmowy. Ogólnie wiadomości e-mail powinny wyglądać bardzo podobnie do listów biznesowych . Powinny zawierać słowa, a nie akronimy, slang lub emotikony. Powinny być napisane w pełnych zdaniach i akapitach. Rozpocznij od zwrotu grzecznościowego, a kończy się wysyłką i podpisem . Jedyną różnicą między wiadomością e-mail a listem firmowym jest to, że w wiadomości e-mail nie musisz podawać informacji kontaktowych pracodawcy, daty i informacji w lewym górnym rogu.

Zachowaj to krótko. Ludzie mają tendencję do przeglądania, a nawet ignorowania bardzo długich e-maili. E-mail informuj krótko i na temat.

Dołącz podpis. Dołącz podpis e-mail z danymi kontaktowymi, aby menadżer ds. Rekrutacji łatwo mógł się z Tobą skontaktować. Włączenie linku do Twojego profilu na LinkedIn to dobry sposób, aby dać menedżerowi ds. Zatrudnienia więcej informacji na temat twoich umiejętności i umiejętności.

Poniżej znajduje się przykładowy podpis e-mail:

Edytuj, edytuj, edytuj. Upewnij się, że sprawdziłeś pocztę e-mail pod kątem błędów gramatycznych i ortograficznych. Jasne pisanie jest tak samo ważne w e-mailu, jak w liście firmowym.

Wyślij wiadomość testową. Przed wysłaniem wiadomości e-mail wyślij wiadomość do siebie, aby sprawdzić, czy formatowanie działa. Upewnij się również, że wszystkie załączone pliki są łatwe do otwarcia. Jeśli wszystko wygląda dobrze, wyślij wiadomość e-mail do pracodawcy.

Treść wiadomości e-mail

Jeśli masz osobę kontaktową, adres e-mail do Dear Mr./Ms. Nazwisko. Jeśli nie, podaj adres e-mail do Dear Hiring Manager lub po prostu zacznij od pierwszego akapitu wiadomości.

Kiedy starasz się o pracę poprzez e-mail , skopiuj i wklej list motywacyjny do wiadomości e-mail lub napisz list motywacyjny w treści wiadomości e-mail.

Jeśli ogłoszenie o pracę prosi o przesłanie CV jako załącznika, wyślij swoje CV jako dokument PDF lub Word.

Bez względu na cel wysyłania wiadomości e-mail, jasne, dlaczego piszesz i cel wiadomości e-mail. Dołącz te informacje na początku wiadomości e-mail.