Jak wybrać najlepszy styl i rozmiar czcionki dla wiadomości e-mail

Podczas wysyłania wiadomości e-mail ważne jest, aby użyć czcionki, która jest przejrzysta i łatwa do odczytania. Dzięki dobremu doborowi czcionek łatwiej odbiorcy odczyta i przetrawi wiadomość, zamiast skupiać się na wyborach dotyczących rozmiaru i stylu czcionki. Uzyskaj wskazówki dotyczące rozmiaru czcionki, zalecenia dotyczące profesjonalnych czcionek i szczegółowe instrukcje dotyczące zmiany czcionki w wiadomości e-mail.

Wybierz najlepszy rozmiar

Upewnij się, że twoja czcionka jest wystarczająco duża, aby czytelnik nie musiał zeza czytać wiadomości, ale nie był tak duży, że czytelnik musi przewinąć długą drogę, aby przeczytać całą wiadomość. W zależności od ilości zawartości wiadomości e-mail wybierz 10 lub 12-punktowy rozmiar czcionki.

Ważne jest również używanie zwykłej czcionki, ponieważ nie wszystkie programy pocztowe wyświetlają wiadomości w ten sam sposób. Nie chcesz, aby treść Twojej wiadomości była pomieszana lub dziwnie sformatowana, ponieważ program pocztowy czytelnika nie wyświetlał czcionki w taki sam sposób jak twoja.

Najlepsze czcionki dla wiadomości e-mail

Podstawowe czcionki takie jak Arial, Verdana, Calibri i Times New Roman działają dobrze. Wybierz profesjonalną czcionkę - w rzeczywistości domyślna czcionka w większości programów pocztowych jest najbardziej odpowiednia w przypadku e-maili związanych z pracą. Unikaj czcionek, które wyglądają jak pismo ręczne, czcionki skryptowe i wszelkie czcionki nowości, takie jak Comic Sans.

Bez względu na to, którą czcionkę wybierzesz, bądź konsekwentny: posiadanie jednego akapitu w Arial, a innego w Times New Roman, szkodzi czytelnikom. Podobnie, upewnij się, że rozmiar czcionki jest taki sam w całym tekście.

Gdy korzystasz z programu Microsoft Outlook, oto jak wybrać czcionkę do wiadomości i jak wybrać rozmiar czcionki.

Jeśli używasz innego edytora tekstu, proces jest podobny.

Jak wybrać czcionkę wiadomości e-mail

Rozmieszczenie wiadomości e-mail

Niezależnie od rozmiaru czcionki, którą wybierzesz, musi być spacja po powitaniu i między każdym akapitem, a przed i po podpisie wiadomości e-mail. Oto jak rozdzielić swoją wiadomość e-mail .