Przykłady wiadomości e-mail związanych z zatrudnieniem

Przykłady wiadomości e-mail, szablony i porady dotyczące formatowania

Bez względu na to, czy jesteś zatrudniony, czy aktualnie poszukujesz pracy (lub obu), będziesz wysyłać wiele wiadomości e-mail dotyczących zatrudnienia. Obejmują one od listów przewodnich wiadomości e-mail do podziękowań, notatek z gratulacjami, do wiadomości o przyjęciu oferty pracy i odrzuceniu .

Kiedy wysyłasz wiadomości e-mail związane z zatrudnieniem, naprawdę ważne jest, aby to naprawić. Jeśli tego nie zrobisz, twoja wiadomość prawdopodobnie nie zostanie otwarta, nie mówiąc już o przeczytaniu.

Może też okazać się nieprofesjonalny i może zaszkodzić Twojej profesjonalnej reputacji.

Zapoznaj się z tymi poradami dotyczącymi pisania wiadomości e-mail do celów związanych z zatrudnieniem oraz przykładami wielu różnych rodzajów wiadomości.

Wskazówki dotyczące pisania wiadomości e-mail dotyczących zatrudnienia

Użyj profesjonalnego adresu e-mail. Najpierw upewnij się, że Twój adres e-mail jest profesjonalny . Coś na wzór FirstnameLastname@email.com lub Lastname@email.com jest jasne, proste i profesjonalne.

Zachowaj to profesjonalnie. Właściwe postępowanie oznacza zachowanie profesjonalizmu. Chociaż możesz być przyzwyczajony do wysyłania swobodnej komunikacji, gdy jest ona związana z pracą, twoja korespondencja musi być tak dobrze napisana, odpowiednio sformatowana i profesjonalna jak każda inna formalna komunikacja biznesowa.

Niech to będzie krótkie. Ważne jest również, aby wiadomości e-mail były krótkie. Badanie z EmailLabs informuje, że średni czas otwarcia wiadomości e-mail wynosi 15-20 sekund.

To nie trwa długo. W tym czasie przeciętna osoba czyta 50 słów. Utrzymuj e-maile tak zwięzłe i zwięzłe, jak to tylko możliwe, i skup się na przyciągnięciu uwagi czytelnika w tak krótkim czasie. Twój pierwszy akapit musi być wystarczająco przekonujący, aby czytelnik mógł kontynuować. Drugi i trzeci paragraf (jeśli je masz) muszą przedstawić twój punkt widzenia.

Wszelkie akapity powyżej tego prawdopodobnie nie zostaną odczytane.

Napisz interesujący wiersz tematu. Temat wiadomości musi zachęcić czytelnika do otwarcia wiadomości. Uwzględnij jak najwięcej słów kluczowych, nie powodując zbyt długiego tematu. W przypadku e-maili z ofertami pracy wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz stanowisko, o które się ubiegasz. Pamiętaj, że gdy ludzie otwierają e-maile na swoich telefonach (co większość osób), widzą skróconą wersję tematu. Utrzymaj więc temat tak zwięźle jak to tylko możliwe.

Koniec profesjonalnie. Nie przestawaj po napisaniu wiadomości. Poświęć czas, aby zakończyć go profesjonalnie. Zakończ z bezpłatnym zamknięciem i podpisem e-mail . Przynajmniej podpis e-mail powinien zawierać imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Możesz również podać tytuł stanowiska i wszelkie dodatkowe informacje kontaktowe, które chcesz udostępnić. Możesz dodać osobisty adres URL witryny lub adres URL do profilu LinkedIn lub konta Twitter .

Edytuj, edytuj, edytuj. Profesjonalne e-maile powinny być wyraźnie napisane i zredagowane. Pamiętaj, aby ponownie przeczytać swoją wiadomość, aby sprawdzić jej błędy ortograficzne lub gramatyczne przed wysłaniem.

Co uwzględnić w wiadomości e-mail dotyczącej zatrudnienia

Twoje wiadomości e-mail powinny zawierać:

Czego nie zawrzeć

Kiedy piszesz, aby ubiegać się o pracę lub o inne sprawy związane z zatrudnieniem, niektóre wiadomości nie powinny zawierać:

Jak korzystać z przykładów i szablonów wiadomości e-mail

Dobrze jest przejrzeć przykłady e-maili związanych z zatrudnieniem i szablony przed napisaniem własnego. Przykłady mogą pomóc Ci zobaczyć, jakiego rodzaju treści powinieneś umieścić w swoim liście. Szablony mogą pomóc w sformatowaniu listu i uporządkować informacje w liście.

Chociaż przykłady, szablony i wskazówki są świetnym punktem wyjścia do wiadomości e-mail, zawsze spędź trochę czasu, aby spersonalizować swoją wiadomość e-mail, tak aby odzwierciedlała powód, dla którego piszesz.

Przykłady wiadomości e-mail: A - Z

Przejrzyj te przykłady wiadomości e-mail, w tym linie tematyczne wiadomości e-mail, podpisy, listy z wiadomościami e-mail, listy sieciowe, listy z podziękowaniami, wiadomości na pożegnanie, listy rezygnacyjne i inne przykładowe wiadomości e-mail, szablony i porady dotyczące formatowania, więc na pewno wyślesz prawidłowa wiadomość.

A - E

F - N

O - Z

Treść wiadomości e-mail i przykłady powitania

Przykłady podpisu e-mail

Szablony wiadomości e-mail

Powiązane artykuły : Porady e-mailowe Jak sformatować wiadomość e-mail | Jak założyć konto e-mail do poszukiwania pracy | Co umieścić jako przedmiot wiadomości e-mail | Szukaj pracy Etykieta Email Jak pisać i wysyłać profesjonalne wiadomości e-mail