Jak zostać weterynarzem

Weterynarze są głównymi dostawcami usług opieki zdrowotnej dla zwierząt towarzyszących, zoo i zwierząt sportowych oraz zwierząt gospodarskich. Większość pracuje w prywatnych praktykach , zazwyczaj opiekując się małymi zwierzętami, takimi jak psy, koty i ptaki. Dowiedz się dokładnie, co musisz zrobić, aby zostać weterynarzem, w tym wymagania dotyczące edukacji i licencjonowania, ale najpierw sprawdź, jakie cechy pomogą Ci osiągnąć sukces w tym zawodzie.

 • 01 Czy masz to, co trzeba być weterynarzem?

  Aby pracować w tym zawodzie, musisz mieć silne predyspozycje do nauki, ponieważ twoje szkolenie będzie składało się głównie z zajęć z tego przedmiotu. Jeśli nauka nie jest twoją siłą, nadal możesz znaleźć karierę pracującą ze zwierzętami, jeśli tego chcesz, ale będzie to wymagało innego zajęcia.

  Oprócz uzdolnień naukowych istnieją inne cechy, znane jako umiejętności miękkie , które musisz posiadać. Oprócz oczywistego współczucia, wrażliwości na uczucia innych i miłości do zwierząt, musisz mieć bardzo dobre umiejętności słuchania , mówienia, krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów. Musisz posiadać umiejętność rozumowania, co oznacza, że ​​musisz być w stanie wyciągać wnioski poprzez składanie pasm informacji, które nie wydają się ze sobą powiązane.

 • 02 Wymagane wykształcenie

  Doświadczeni weterynarze muszą uzyskać tytuł doktora weterynarii, w skrócie DVM lub VMD. Jest to program czteroletni, który zazwyczaj, ale niekoniecznie, następuje po uzyskaniu pierwszego stopnia licencjata.

  Czego można się spodziewać w szkole weterynaryjnej? Twoje zajęcia będą prawdopodobnie obejmować:

  • Brutto Anatomia
  • Zdrowie zwierząt i choroba
  • Praktyka weterynaryjna
  • Parazytologia
  • Radiologia
  • Farmakologia
  • Medycyna zwierzęca
  • Fizjologia weterynaryjna
  • Zwierzęce zachowanie
  • Okulistyka

  Wszyscy studenci DVM i VMD również przechodzą szkolenie kliniczne w ramach edukacji. Są one zwykle nazywane rotacjami klinicznymi i dają uczniom praktyczne doświadczenie w pracy z pacjentami i klientami. Mogą pracować w różnych obszarach klinicznych, w tym w chirurgii, praktyce społecznej, medycynie koni i onkologii.

 • 03 Przystąpienie do profesjonalnego programu DVM lub VMD

  Według zaledwie 28 amerykańskich szkół weterynaryjnych, według Stowarzyszenia Amerykańskich Szkół Weterynaryjnych (O AAVC: Często Zadawane Pytania), konkurencja o przyjęcie jest intensywna. Chociaż licencjat nie jest wymagany, zwiększy to twoje szanse na przyjęcie.

  Zanim będziesz mógł się zapisać, będziesz potrzebować pewnej liczby punktów na uczelni, a także wstępnych zajęć, w tym zajęć z biologii , chemii, fizyki, genetyki, biochemii, matematyki, języka angielskiego, nauk społecznych i humanistycznych.

  Większość szkół prosi o wyniki ze standardowego testu, takiego jak MCAT (Medical College Admissions Test) lub GRE (Graduate Record Exam). Sprawdź w szkołach, do których chcesz się zgłosić, aby dowiedzieć się, który test, jeśli taki istnieje, jest wymagany.

  Aby uzyskać informacje na temat każdej z 28 szkół członkowskich Stowarzyszenia Amerykańskich Koledży Weterynaryjnych, w tym wymagań dotyczących rekrutacji, proszę zobaczyć stronę ze szkolnym opisem w witrynie tej organizacji. Znajdziesz tu również szczegółowe informacje na temat szkół kanadyjskich i innych międzynarodowych.

 • 04 Co musisz zrobić po ukończeniu szkoły

  Każde państwo i Dystrykt Kolumbii nakazuje wszystkim weterynarzom posiadanie licencji na wykonywanie zawodu. Wymagania różnią się w zależności od jurysdykcji, ale wszystkie stanowią, że osoby przechodzą North American Veterinary Licensing Examination. Jest to skomputeryzowany 360 pytań wielokrotnego wyboru. Możesz również zdać egzamin państwowy. Ponadto należy uzyskać dyplom ukończenia szkoły weterynaryjnej medycyny akredytowanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynaryjnych (AVMA) i ukończyć co najmniej jeden rok szkolenia klinicznego poprzez staż lub podobne doświadczenie. Niektóre urzędy stanowe będą licencjonować absolwentów niepotwierdzonych programów z dodatkowymi testami. Zazwyczaj kształcenie ustawiczne wymaga odnowienia licencji. Aby dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują w poszczególnych stanach, odwiedź Amerykańskie Stowarzyszenie Państwowych Dozorców Weterynaryjnych i zapoznaj się z Radą Dyrektorów i Agencji.

 • 05 Jak zdobyć pierwszą pracę weterynarza

  Zanim będziesz mógł zostać praktykującym lekarzem weterynarii , będziesz potrzebował dużo: przynajmniej kilka punktów na studia, jeśli nie całkowity stopień licencjata; szkolenie kliniczne; oraz ocena z egzaminu państwowego i ewentualnie państwowego. To może wydawać się całe życie, dopóki nie będziesz mógł ćwiczyć, ale wkrótce tam będziesz i powinieneś być przygotowany. Oto niektóre z cech, których poszukują pracodawcy poszukujący pracy , zaczerpnięci z ogłoszeń o pracy znalezionych w różnych źródłach:

  • "Musimy zapewnić wzorcowe lekarstwa naszym pacjentom i doskonałą obsługę naszych klientów."
  • "Wymaga doskonałych umiejętności komunikacyjnych."
  • "Szukasz towarzyskiego, entuzjastycznego gracza zespołowego z dobrym poczuciem humoru".
  • "Poprawia zarówno jakość medyczną, jak i wyniki biznesowe szpitala."
  • "Współczujące zaangażowanie w opiekę nad zwierzętami "