Biologia Duże potencjalne ścieżki kariery

Ścieżki kariery

O tym majorze

Specjalizacje biologii badają zachowanie, klasyfikację i ewolucję żywych organizmów zwanych organizmami. Ta naturalna nauka obejmuje specjalności takie jak mikrobiologia, biologia morska, ekologia, zoologia, fizjologia, biologia molekularna i komórkowa oraz botanika. Studenci mogą zdobywać tytuły stowarzyszone, licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Po uzyskaniu stopnia licencjata lub magistra biologii, niektórzy uczniowie wchodzą w profesjonalne programy medyczne, w tym w medycynie, stomatologii, podiatrii, optometrii i weterynarii.

Przykładowe kursy, których możesz oczekiwać

Kursy Associate Degree

Kursy licencjackie

Kursy Graduate Degree (Master and Doctorate)

Opcje kariery z twoim stopniem *

* Obejmuje tylko opcje kariery dla osób, które ukończyły studia ze stopniem biologii. Nie obejmuje to opcji, które wymagają dodatkowego wykształcenia.

Typowe ustawienia pracy

Osoby, które uzyskały stopnie biologii, zwykle pracują w warunkach laboratoryjnych.

Osoby posiadające wyższe stopnie naukowe, na przykład stopnie magisterskie lub doktoranckie, prowadzą niezależne badania. Doktoranci biologii mogą uczyć w kolegiach i na uniwersytetach.

Jak licealiści mogą przygotować się do tego majora

Uczniowie szkół średnich, którzy myślą o studiowaniu biologii na studiach, powinni brać udział we wszystkich dyscyplinach nauki, na przykład chemii, fizyce i naukach o Ziemi, a także w matematyce. Zapewni to podstawę dla zajęć w college'u.

Co jeszcze musisz wiedzieć

Profesjonalne organizacje i inne zasoby