Tymczasowe i trwałe prace

Tempo pracy tymczasowej to praca, która zaczyna się jako praca tymczasowa, ale zmienia się w stałą. Pracownika można zatrudnić z możliwością tymczasowego przeniesienia na stałą pracę. Lub, w pewnym momencie podczas zlecania, firma może zdecydować, że chciałby, aby pracownik pozostał i zaoferował mu stałą pozycję.

Tymczasowe i trwałe prace

Temp to perm jest opcją do rozważenia podczas poszukiwania pracy.

Chociaż większość osób poszukujących pracy wolałaby stałą pozycję od samego początku, praca tymczasowa jest sposobem na opłacenie rachunków i może prowadzić do stałego zatrudnienia w firmie, w której się znajdujesz.

Dobra opcja na konkurencyjnych rynkach pracy

Praca tymczasowa może stanowić doskonałą stopę dla osób poszukujących pracy, szczególnie gdy rynek pracy jest bardzo konkurencyjny. Na konkurencyjnym rynku pracy jest znacznie więcej osób szukających pracy niż dostępnych stanowisk. To sprawia, że ​​firmy, które zatrudniają, mają przewagę. Mogą być bardziej wybredni w stosunku do tego, kogo zatrudniają.

Przejście do pozycji pośrednich umożliwia firmom "wypróbowanie przed zakupem", testowanie umiejętności pracownika przed złożeniem formalnej oferty z korzyściami. O ile wywiad, referencje i życiorys mogą zapewnić dobre wyczucie umiejętności kandydata, nic nie przebije obserwowania pracownika w miejscu pracy, ponieważ wie, czy jest on odpowiedni dla firmy.

Często pracownicy tymczasowi są zatrudniani przez agencję pracy tymczasowej. Dla firm oznacza to zmniejszenie ciężaru przesłuchania i podejmowania decyzji o zatrudnieniu. Zamiast przeszukiwać setki CV, przejrzą tylko garstkę od wstępnie przygotowanych kandydatów do agencji tymczasowej.

Czasami praca tymczasowa jest tymczasowa, ponieważ zapotrzebowanie na stanowisko jest krótkoterminowe lub sezonowe.

Na przykład wiele miejsc pracy często zatrudnia w czasie pracowitego sezonu wakacyjnego, ale nie potrzebuje już tylu pracowników, co w styczniu po powrocie i wymianie.

Korzyści dla pracowników

Może się wydawać, że pracodawcy, którzy testują pracowników napędowych, są wielkimi zwycięzcami, jeśli chodzi o pozycje tymczasowe na perm. Ale pracownicy mają także kilka zalet:

Oceń pracę: Pracodawcy mogą mieć trudności z ustaleniem, czy potencjalny kandydat dobrze pasuje do firmy. Ale odwrotnie jest również: Często trudno jest stwierdzić, czy praca jest odpowiednia dla ciebie. Pozycje tymczasowe pozwalają na uzyskanie wglądu w obowiązki związane z pozycją.

Ucz się nowych umiejętności: Praca tymczasowa to świetny sposób na zdobywanie nowych umiejętności. Od używania kas fiskalnych do odkrywania nowych technik telefonicznych, nawet krótkotrwałe miejsce może zapewnić wiele szkoleń.

Łatwo spróbuj nowych karier: gdy nie jesteś pewien, co chcesz zrobić, praca tymczasowa może być dobrym sposobem na zbadanie potencjalnej nowej ścieżki kariery. Dla pracodawców, ponieważ stanowisko jest tymczasowe, może pojawić się większa gotowość do podjęcia kandydata bez bezpośredniego doświadczenia.

Poszerz swoje CV: Nawet jeśli pracujesz tylko przez pół roku, prawdopodobnie wiele się nauczysz i będziesz w stanie poszerzyć sekcję umiejętności o CV, a także dodać nowe oferty pracy.

W okresie świątecznym w sklepie detalicznym nauczysz się korzystać z kasy, pomagać klientom (nawet trudnym) i śledzić zapasy.

Top Temp to Perm Możliwości

Pięciu najczęściej zajmowanych przez pracodawców obszarów, które zazwyczaj zatrudniają do pomocy sezonowej, obejmuje sprzedaż detaliczną (33%), obsługę klienta (31%), obsługę administracyjną i biurową (17%), wysyłkę i dostawę (12%) oraz gościnność (10%).

"Praca sezonowa może być cenną okazją dla osób poszukujących pracy, aby nie tylko zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie, ale także wylądować na pełnych etatach," powiedział Brent Rasmussen, prezes CareerBuilder North America. "Osoby poszukujące pracy sezonowej powinny przygotować swoje życiorysy i zajrzeć na otwarte pozycje wcześniej niż później, ponieważ znaczna liczba pracodawców rozpoczyna zatrudnianie na sezonowych stanowiskach w październiku."

Wskazówki dotyczące uzyskiwania pozycji tymczasowych

Rasmussen oferuje następujące wskazówki dotyczące lądowania tymczasowego zadania, które może przekształcić się w tymczasową pracę tymczasową:

Zastosuj wcześniej. 45 procent pracodawców stwierdziło, że nie akceptuje wniosków o pracę sezonową po październiku. 80 procent nie przyjmuje wniosków po listopadzie.

Pokaż, że jesteś podekscytowany tą szansą. Brak entuzjazmu jest numerem jeden wśród sezonowych menedżerów rekrutacji, na co wskazuje 59 procent respondentów.

Nie mów, że chcesz tę pracę ze względu na zniżkę. Rabaty dla pracowników są doskonałym dodatkiem, zwłaszcza w okresie świątecznym, ale 31 procent menedżerów zatrudniających pracowników twierdzi, że są oni wyłączani przez pracowników, którzy wydają się chcieć więcej niż możliwości.

Poznaj firmę przed wywiadem. 30 procent sezonowych menedżerów zatrudniania twierdziło, że zniechęciło ich do zatrudniania kandydata, ponieważ ta osoba miała niewielką wiedzę na temat firmy lub jej produktów.

Postępuj zgodnie z kodem ubioru . Jeśli przeprowadzasz wywiady w sprawie pracy w sklepie z odzieżą detaliczną, dobrze jest pokazać się ubrana w strój z tego sklepu. W przypadku 15 procent menedżerów rekrutujących, noszenie zestawu konkurentów zniechęciło ich do zatrudniania potencjalnego kandydata.

Jak zmienić temp w Perm

Niektórzy pracownicy mogą cenić tymczasowy charakter danej pozycji, ale jeśli chcesz zostać zatrudnionym na pełen etat, wypróbuj te wskazówki, aby stać się atrakcyjnym, stałym zatrudnieniem:

Śledź kulturę firmy: niektóre firmy mają pracę poprzez kulturę lunchu, podczas gdy inne wspierają pracowników zbierających się w kuchni na lunch grupowy. Śledź kulturę firmy, w której się znajdujesz, pod względem godzin, spotkań towarzyskich, zachowań na spotkaniach itp.

Bądź odpowiedzialny: Pomyśl o swoim tymczasowym czasie jako przesłuchaniu. Wyjdź na czas, unikaj wychodzenia z domu wcześniej lub korzystaj z nadmiernych dni wolnych, a na ogół bądź godnym zaufania pracownikiem.

Wykonuj dobrą robotę: pokazuj się, kiedy powinieneś być najlepszym pracownikiem na stanowisku. Zdefiniuj w głowie, jaka byłaby dobra robota, czy to składanie wszystkich dokumentów do końca dnia, sprzedawanie swetrów, czy obsługa klientów z dobrym, dobrym nastrojem, a następnie zawsze dostarczanie.

Idąc dalej: Wolontariusz, aby uzyskać dodatkową pracę i pomagać innym, gdy są w tyle w projektach lub potrzebują ręki. Twój entuzjazm i zaangażowanie na stanowisku sprawią cuda, pomagając pracodawcom wiedzieć, że jesteś właściwym kandydatem na długoterminową, stałą pozycję.

Sieć: oprócz bycia najlepszym pracownikiem ważne jest, aby być znanym pracownikiem. Wykonanie dobrej pracy dyskretnie może nie wystarczyć, abyś został zauważony i zatrudniony na pełen etat. Postaraj się nawiązać kontakt ze współpracownikami, zaprezentować swoją pracę i upewnić się, że ci, którzy zatrudniają pracowników, są świadomi swojej wartości jako pracownika.

I oczywiście ważne jest, aby Twoje pragnienie uzyskania stałej pozycji było możliwe : ustaw czas na spotkanie ze swoim przełożonym i stwierdz, że chcesz pracować w pełnym wymiarze godzin. Poproś o opinię na temat swojej pracy i ustal oś czasu decyzji, jeśli to możliwe. Podczas tej rozmowy będziesz unikał nachalności, jednocześnie pozostawiając jasne intencje.

Tymczasowe oferty pracy i porady