Jak znaleźć staż

Praktyki dla studentów, absolwentów i zmienników kariery

Staż jest doświadczeniem zawodowym przeddyplomowym, które zapewnia studentom, absolwentom i osobom starającym się zmienić karierę szansę zdobycia doświadczenia w danej dziedzinie kariery. W przypadku studentów staże stanowią uzupełnienie zajęć akademickich, aw niektórych przypadkach także zaliczenie college'u.

Dla niedawnych absolwentów i osób rozważających zmianę kariery, staż jest sposobem na podjęcie nowej pracy bez stałego zaangażowania.

Praktyki to sposób na przetestowanie wód w różnych dziedzinach kariery, zdobycie doświadczenia "prawdziwego życia" i sposobu na podjęcie decyzji - lub rezygnację z określonego zawodu.

Jak znaleźć ogłoszenia o stażach

Biuro Karier lub Biuro Praktyk w Kolegium jest wspaniałym źródłem do zorganizowania stażu. Odwiedź je na kampusie lub sprawdź ich zasoby online, gdy zajęcia nie odbywają się w sesji. Biuro może skierować Cię na staże skierowane specjalnie do studentów ze swojej uczelni.

Jak studenci otrzymują staże

Twoja szkoła to nie jedyny sposób na znalezienie stażu. Większość studentów, którzy odpowiedzieli na pytanie "Jeśli kiedykolwiek odbyłeś letni staż, jak dostałeś swoją rozmowę kwalifikacyjną?" W raporcie z praktyki LendEDU 2017 znalazłeś staż, korzystając z ich powiązań. Oto podsumowanie:

Zdecydowana większość badanych studentów stwierdziła, że ​​najważniejszym czynnikiem przy składaniu stażu są połączenia:

Praktyki dla absolwentów

Jeśli jesteś niedawno absolwentem poszukującym doświadczenia zawodowego lub zainteresowanym zmianą kariery , rozważ staż, aby uzyskać wiedzę na temat nowej dziedziny kariery.

Pozwoli ci to zdobyć doświadczenie i zdecydować, czy jest to coś, co naprawdę chcesz robić. Zaplanuj swoje wyszukiwanie w praktyce tak, jak szukałeś pracy , ale podaj, kiedy chcesz aplikować, że jesteś zainteresowany stażem, a nie stałą pozycją.

Korzystanie ze składnika wyszukiwania słów kluczowych z dużych internetowych baz danych ofert pracy oraz wyszukiwanie "stażysta" lub "staż" lub "staż podyplomowy" jest sposobem na pozyskanie potencjalnych klientów.

Koniecznie sprawdź w swojej szkole zawodowej i biurach absolwentów, czy absolwenci zapewniają staż i oferty pracy.

Jeśli to się uda, możesz nawet zamienić staż podyplomowy w pełnoetatową pracę .

Użyj swojej sieci

Potrzebujesz więcej potencjalnych klientów? Porozmawiaj z nauczycielami, rodziną, byłymi pracodawcami, trenerami, przyjaciółmi, rodzicami znajomych - z kimkolwiek, kogo możesz wymyślić - i poproś o kontakty w Twoim obszarze geograficznym i / lub zawodowym. Spotkaj się z tymi osobami (lub wyślij je e-mailem lub telefonicznie), aby uzyskać informacje o karierze i porady dotyczące przeprowadzania wyszukiwania w ramach stażu. Przeczytaj nasz przewodnik po wywiadzie informacyjnym, aby dowiedzieć się, jak zacząć.

Internship Logistics

Teraz logistyka. Staże mogą być opłacane lub nieodpłatne. Ważne jest, aby skontaktować się z firmą przed objęciem stanowiska w celu ustalenia, czy istnieje wynagrodzenie, stypendium lub brak odszkodowania.

Kredyt akademicki to możliwość wielu staży. Jednak staż będzie musiał zostać zatwierdzony do zaliczenia przez twoją uczelnię i możesz potrzebować sponsora wydziału. Sponsor stażu musi również wyrazić zgodę na nadzorowanie i ocenę doświadczenia w zakresie stażu. W wielu przypadkach obowiązują szkolne terminy składania wniosków o kredyt, więc sprawdź wkrótce odpowiedni dział w Twojej instytucji.

Dobrze jest mieć jasne wyobrażenie o tym, czego oczekuje się od ciebie i czego oczekujesz od pracodawcy przed rozpoczęciem praktyki. Przed rozpoczęciem dyskusji przedyskutuj szczegóły i logistykę ze sponsorem praktyk, aby staż był pozytywnym doświadczeniem zarówno dla Ciebie, jak i dla firmy.

Więcej o stażach: kiedy ubiegać się o staż | Przykład listu przewodniego stażu