Wskazówki dla bezrobotnych uczniów szkół średnich

Sytuacja absolwentów w tej gospodarce jest dobrze udokumentowana przez środki masowego przekazu. Artykuły obfitują, powołując się na fakt, że 1 z 2 młodych absolwentów jest bezrobotny lub niepełny.

Odwagi, jeśli jesteś jednym z niefortunnych tłumów, które napotykają ten niegościnny rynek pracy, istnieje wiele konstruktywnych kroków, które możesz podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie znaczącej posady w najbliższej przyszłości.

Oto kilka sugestii dla niezatrudnionego jeszcze absolwenta:

Skontaktuj się ze swoim urzędem karier uczelni i jak najszybciej zorganizuj spotkanie, aby zbadać opcje i upewnić się, że wykorzystałeś wszystkie dostępne zasoby. Skonfiguruj konsultacje telefoniczne, jeśli nie jesteś już w pobliżu uczelni.

Nie wierz we wspólną mitologię na wielu kampusach, że Biuro Karier nie może ci pomóc. Zapytaj zatrudnionych znajomych, którzy korzystali z biura, którego polecą, aby szukać pomocy.

Nie wybieraj lata

Oprzyj się pokusie, by latem zrezygnować z poszukiwania pracy. Opóźnienie postawi cię tylko w tyle za innymi zmotywowanymi absolwentami. Odłóż na bok co najmniej 1-2 godziny dziennie, 6 dni w tygodniu w poszukiwaniu pracy. To nadal pozostawi ci mnóstwo czasu na rozpakowanie lub pracę na starej letniej pracy.

Zaktualizuj swoje CV

Zaktualizuj i dostosuj swoje CV i listy motywacyjne, aby upewnić się, że przedstawiasz pracodawcom najnowsze i najbardziej fascynujące informacje.

Niech personel biura kariery i inni zaufani doradcy będą krytykowali twoje dokumenty. Zapytaj zatrudnionych znajomych, aby przekazali nam jakieś uwagi. Nie obsesję na punkcie swoich dokumentów do tego stopnia, że ​​nie posuwają się naprzód z innymi działaniami poszukiwania pracy.

Pracuj w sieci

Praca w sieci. Absolutnie jest prawdą, że większość absolwentów, którzy znajdują pracę po opuszczeniu kampusu, robi to poprzez jakąś formę networkingu.

Poproś biuro karier i / lub biuro dla absolwentów o listę kontaktów w interesujących nas sektorach geograficznych i branżowych. Zapytaj te biura, czy są zaplanowane jakieś wydarzenia społeczne, kulturalne lub zawodowe, w których możesz kontaktować się z absolwentami.

Poproś o wywiady informacyjne

Podejdź do jak największej liczby kontaktów w celu przeprowadzenia wywiadów informacyjnych . Zapytaj o ich karierę zawodową, zasięgnij porady na temat CV i sugestii dotyczących znalezienia możliwości. Poproś o skierowanie do innych absolwentów lub współpracowników w rolach i organizacjach odpowiednich do Twoich zainteresowań. Podziękuj każdemu kontaktowi na piśmie i zachowaj je w trakcie wyszukiwania, ponieważ może to skłonić twoich znajomych do dostarczenia dodatkowych rekomendacji w miarę upływu czasu.

Poproś swoje kontakty o pomoc

Spotkaj się ze swoimi ulubionymi członkami wydziału przed opuszczeniem kampusu, jeśli to możliwe. Podziel się zainteresowaniami zawodowymi i zapytaj, czy mogą skierować cię do któregokolwiek z ich wcześniejszych uczniów pracujących w tych obszarach zatrudnienia.

Zapytaj, czy pracownicy wydziału wyślą e-mail do tych osób z prośbą o konsultację z tobą w sprawie Twojej kariery. Inną opcją jest wysłanie komunikatu do absolwentów, którzy wspomnieli, że profesor Jones zalecił skontaktowanie się z nimi w celu uzyskania porady dotyczącej kariery.

Przejrzyj listę znajomych z Facebooka, którzy ukończyli rok przed tobą. Dotrzyj do każdego, kto jest zatrudniony w celu uzyskania porady i skierowania do zatrudniania menedżerów w firmie.

Zwerbuj wsparcie swojej sieci rodzinnej, zdefiniowanej jako osoby, które zostaną zaproszone na Twój ślub i / lub osoby z Twojej karty świątecznej rodziny.

Poproś rodziców o zebranie listy adresów tych grup ślimaków. Stwórz ulotkę z wiadomościami, opisującą interesujące wydarzenia w Twoim życiu, takie jak podróże, zajęcia szkolne, plany letnie itp.

Następnie daj im znać, że chcesz być podłączony do któregokolwiek z ich kontaktów w dziedzinach zainteresowania w celu uzyskania konsultacji informacyjnych. Nie masz pojęcia, kogo znają ze studiów, ich sąsiedztwa, firmy itp., Chyba że o to poprosisz. Dołącz bieżące zdjęcie lub dwa do swojego programu pocztowego.

Poproś swoje kontakty, aby ocaliły je na dzień lub dłużej

Jeśli dobrze trafisz w kontakt z którymkolwiek ze swoich kontaktów podczas konsultacji informacyjnych, zapytaj, czy możesz je śledzić przez dzień lub dłużej.

Daje to miłą ekspozycję na ich miejsce pracy i możliwość spotkania z niektórymi kolegami.

Ulepsz swój profil na LinkedIn

Utwórz lub udoskonal profil swojego LinkedIn . Dołącz do grup na uczelni i zainteresowań zawodowych. Sięgnij do innych członków grupy w celu przeprowadzenia wywiadów informacyjnych.

Wygeneruj gotówkę z tymczasową pracą lub rozważ praktykę

Jeśli potrzebujesz wygenerować pewien przepływ pieniężny, rozważ zatrudnienie tymczasowe, które nie będzie przeszkadzać w poszukiwaniu pracy i pozostawi przynajmniej kilka godzin w ciągu dnia na spotkania sieciowe i wywiady. Miejsca pracy, które wiążą się z kontaktem z opinią publiczną, mogą również zapewnić pewne możliwości nawiązywania kontaktów.

Rozważ współpracę z agencją pracy tymczasowej, jeśli kierujesz zadania administracyjne / biurowe. Gdy znajdziesz się w organizacji, postaraj się spotkać jak najwięcej pracowników i pracuj ciężko, aby zrobić pozytywne wrażenie.

Rozważ praktykę. Jeśli twoje badania zawodowe wskazują, że twoja wybrana dziedzina zwykle wymaga wcześniejszego doświadczenia w praktyce (a nie masz żadnego!), Pomyśl o zakończeniu stażu po ukończeniu studiów. Paruj bezpłatne staże (często możesz organizować staże w niepełnym wymiarze godzin) z płatnym stażem, jeśli potrzebujesz zarobić trochę pieniędzy.

Przejrzyj witryny z ofertami pracy na poziomie początkowym powiązane z witryną biura karier uczelni, a następnie ustal cel, aby ubiegać się o co najmniej 7 miejsc pracy w każdym tygodniu. Nie musisz być przekonany, że zechcesz złożyć podanie o pracę. Zawsze możesz odrzucić ofertę, przechodząc przez proces rozmowy kwalifikacyjnej i dowiedzieć się więcej o pozycji / organizacji.

Przestrzegając niektórych z tych sugestii i angażując się w aktywne poszukiwanie pracy, pozwala zminimalizować cierpienie bezrobocia po studiach i rozpocząć na satysfakcjonującej ścieżce kariery.