Jak wylądować na emeryturę

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy dla emerytów

Wycofanie się z kariery przez całe życie niekoniecznie oznacza koniec pracy. Wielu emerytów powróci do pracy, aby realizować pasje, zarabiać dodatkowe pieniądze, uzyskać świadczenia opieki zdrowotnej, służyć swojej społeczności lub uniknąć nudy. W rzeczywistości przejście na emeryturę może oznaczać początek nowej kariery dla wielu pracowników, którzy nie są gotowi do przejścia na emeryturę.

Emerytura może również zapewnić możliwość wyboru innej ścieżki niż za pierwszym razem.

Może zapewnić dodatkowy dochód i szansę na wykonanie pracy, jakiej pragnąłeś w swojej ostatniej karierze.

Rodzaje opcji pracy na emeryturę

Niektóre z bardziej powszechnych możliwości zatrudnienia na emeryturze to prowadzenie małej firmy, praca niezależna, gościnność, handel detaliczny, doradztwo, nauczanie i opieka zdrowotna. Jednak nie ograniczaj się.

Przeciwnie, zanim rozpoczniesz poszukiwania pracy, poświęć trochę czasu na zbadanie opcji i zdecyduj, co chcesz robić w tej fazie swojego życia zawodowego. Weź udział w teście lub dwóch w karierze i zobacz, co może być odpowiednie dla twoich umiejętności i zainteresowań.

Zastanów się również, ile czasu chcesz zatwierdzić i odpowiednio zaplanować. Wielu pracodawców wolałoby zatrudnić elastycznych pracowników, którzy są chętni do pracy w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli nie potrzebujesz pracować 40 godzin tygodniowo, łatwiej będzie wylądować.

Jak wylądować na emeryturę

Zastanów się nad skontaktowaniem się ze swoimi poprzednimi pracodawcami, jeśli dobrze się z nimi pracuje przed przejściem na emeryturę.

Przeglądaj role w niepełnym wymiarze godzin przy mniejszym stresie lub większym powodzeniu, które będą nadal korzystać z wiedzy lub umiejętności zgromadzonych w trakcie Twojej kariery.

Wykorzystaj swój pozytywny wizerunek i wychodzącą osobowość , kontaktując się z menedżerami osobiście w lokalnych restauracjach, hotelach, placówkach handlowych i innych pracodawcach. Upewnij się, że zatrzymujesz się w godzinach poza szczytem, ​​okazujesz szacunek strażnikom i wydzielasz młodzieńczą energię.

Wybierz usługi pośrednictwa pracy tymczasowej dla zadań biurowych i fabrycznych. Biura tymczasowe to świetny sposób na dostęp do pracy sezonowej i zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin, a także do wypróbowania różnych pracodawców. Dodatkowo, zadania tymczasowe zapewniają elastyczność, gdy tym razem nie chcesz angażować się w pełnoetatową pozycję.

Zmobilizuj swoje kontakty i daj im znać, jakiego rodzaju zatrudnienia szukasz. Możesz być zaskoczony, że jeden z twoich kontaktów lub jeden z ich współpracowników może skorzystać z pomocy zaufanego źródła. Jeśli twoje połączenia nie potrzebują pomocy, mogą znać kogoś, kto to robi.

Jeśli masz skłonności do przedsiębiorczości, poznaj opłacalność założenia małej firmy, niezależnie od tego, czy marketing jest ulubionym przedmiotem rzemieślniczym, świadcząc usługi takie jak instalowanie podłóg drewnianych czy też catering. Przedsiębiorstwa, które wymagają ograniczonych inwestycji kapitałowych, są często preferowane przez emerytów. Przed uruchomieniem firmy skonsultuj się z osobami biznesowymi, których znasz i usług, takimi jak Score lub Small Business Administration.

Praca freelancerów, takich jak doradztwo, pisanie, projektowanie, programowanie, tłumaczenie, medyczna transkrypcja i wprowadzanie danych jest powszechnym poszukiwaniem dla wielu seniorów. Korzystanie ze stron internetowych, które łączą freelancerów z projektami, może być skuteczną strategią.

Promowanie swoich usług w kontaktach sieciowych, kierowanie do lokalnych dzielnic za pomocą ulotek i publikowanie ogłoszeń online oraz w lokalnych gazetach to dodatkowe metody generowania biznesu. Oto, jak znaleźć wolne zlecenia.

Sprawdź Izbę Handlową. Wiele lokalnych firm podaje listę miejsc pracy na stronie internetowej Izby Handlowej. Jest to dobry sposób na znalezienie lokalnych miejsc pracy.

Użyj witryn z ofertami pracy. Wiele miejsc pracy na emeryturze będzie reklamowanych na internetowych tablicach ogłoszeń oraz w lokalnych gazetach, z których większość ma tablicę ogłoszeń. Użyj wyszukiwarki ofert pracy, aby szybko znaleźć wpisy w swojej lokalizacji. Oprócz korzystania z ogólnych stron z ofertami, sprawdź te, które koncentrują się na zadaniach dla emerytów i starszych pracowników.

Praca i zabezpieczenie socjalne

Jeśli pobierasz ubezpieczenie społeczne i jesteś w pełnym wieku emerytalnym, Twoje zarobki mogą wpłynąć na twoje świadczenia z zabezpieczenia społecznego.

Oto więcej informacji o wpływie pracy na emerytury z ubezpieczeń społecznych.

Najlepsze oferty dla emerytów

Więcej o pracy na emeryturze: 10 najlepszych miejsc pracy dla seniorów