Pytanie z wywiadu: jaka byłaby Twoja idealna kultura firmy?

Zanim zaczniesz formułować odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu na temat kultury firmy, w której chciałbyś pracować, poświęć czas na burzę mózgów na temat kultury firmy jako całości i co to dla Ciebie oznacza.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu na temat idealnej kultury organizacyjnej

Oto kilka pytań, które należy zadać, gdy rozważa się kulturę miejsca pracy organizacji:

Jak przygotować odpowiedź

Mając już na uwadze te aspekty, możesz przygotować się na to pytanie, dzieląc ten proces na trzy części.

Najpierw powinieneś stworzyć profil idealnej kultury organizacyjnej. Następnie zbadaj kulturę swojego docelowego pracodawcy. Sekcje "O nas" i Kariera na ich stronie internetowej powinny dostarczyć wskazówek.

Możesz również poprosić personel, który spotykasz na wczesnym etapie rozmowy, o scharakteryzowaniu kultury organizacji.

Ponadto wyszukiwanie w Google "opinii firmowych" wygeneruje listę witryn z opiniami obecnych lub byłych pracowników na temat ich organizacji. Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie obiektywnego poglądu na kulturę korporacyjną jest połączenie z obecnymi lub byłymi pracownikami.

Szukaj w LinkedIn, aby zobaczyć, czy masz jakiekolwiek kontakty w organizacji lub jeśli twoi znajomi są połączeni z pracownikami i poproś ich o opisanie kultury. Kiedy już poczujesz kulturę firmy, zdecyduj, które części twojego idealnego profilu mają zawierać w Twojej odpowiedzi.

Pokaż pracodawcy w jaki sposób dodasz wartość

Chociaż zechcesz dokładnie ocenić, w jaki sposób kultura w Twojej docelowej organizacji pasuje do twoich kryteriów, aby podjąć rozsądną decyzję o pracy, zwykle nie jest strategicznie korzystne dzielenie się całą listą preferencji.

Zamiast tego skoncentruj się na obszarach, w których Twoje preferencje pokrywają się z aspektami rzeczywistej kultury firmy. W końcu żadna kultura korporacyjna nie będzie dokładnie zgodna z Twoimi kryteriami. Jeśli więc organizacja ceni innowacje, możesz podkreślić swoje zainteresowanie organizacją wspierającą inicjatywę personelu.

Należy również położyć większy nacisk na czynniki, które mogą ujawnić, w jaki sposób dodasz wartość, w przeciwieństwie do aspektów kultury, które zaspokoją twoje osobiste potrzeby. Możesz mniej skupiać się na takich elementach, jak zabawa i elastyczność, niż na czynnikach, takich jak możliwości szkolenia i rozwoju zawodowego, lub nagród za wysoki poziom wydajności.

Czy to właściwa kultura firmy dla ciebie?

Ważne jest, aby dokładnie ocenić kulturę firmy, aby ustalić, czy jest ona odpowiednia dla Ciebie. Jeśli informacje, które odkryjesz podczas badania, sprawiają, że myślisz, że nie chcesz tam pracować, nie ma sensu przekonywać pracodawcy, że dobrze pasujesz do tej pracy. Zastanów się, czy jest to właściwa pozycja dla ciebie, zanim przejdziesz do procesu aplikacji.

Dodatkowe informacje

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadów o sobie
Pytania dotyczące wywiadów w firmie
Co to jest kandydat pasujący?