Co to jest kandydat pasujący?

W jaki sposób firmy ustalają, czy wnioskodawca jest dobrym kandydatem

Pracodawcy zawsze szukają kandydatów, którzy dobrze pasują do stanowiska, departamentu i organizacji. Nawet jeśli uważasz się za idealnego na papierze, podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca prawdopodobnie oceni, czy "dobrze pasujesz" do firmy.

Pomimo posiadania wspaniałych referencji, jeśli nie wydaje się, że pasujesz do kierownictwa, innych pracowników lub kultury firmy, możesz nie dostać oferty pracy - a praca może nie być odpowiednia dla ciebie.

Co sprawia, że ​​kandydat jest dobrze dopasowany?

Co sprawia, że ​​jesteś dobrze dopasowany do pracodawcy? Istnieje wiele różnych wymiarów wpływających na to, jak dobrze się dopasujesz, jeśli jesteś zatrudniony. Być może najbardziej oczywistym aspektem dopasowania jest to, czy twoje CV pokrywa się z kwalifikacjami danej pracy. Ankieterzy będą chcieli wiedzieć, czy masz odpowiednie zainteresowania, osobowość, umiejętności, wiedzę, wykształcenie i doświadczenia, aby osiągnąć cel.

Pobrać się

Przeanalizuj wymagania dotyczące pracy i podaj przykłady pokazania kluczowych kwalifikacji w przeszłości, zajęciach akademickich, zajęciach dodatkowych, wolontariacie i pracy. Musisz pokazać pracodawcy, dlaczego byłbyś odpowiedni do tej pracy.

Kultura firmy

Oczywiście wykracza to poza twoje CV. Pracodawcy będą szukać osób, które będą dobrze pasowały do kultury korporacyjnej zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym. Na przykład, jeśli firma ceni innowacje, kreatywność i przedsiębiorczość, wówczas ankieter będzie chciał zobaczyć dowody na wzór tych cech w twojej historii pracy.

Upewnij się, że badasz kulturę firmy podczas przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej, abyś mógł przedstawić swoje mocne strony w kontekście kultury organizacji.

Przygotuj się również, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące rozmów kwalifikacyjnych o kulturze firmy .

Styl zarządzania i przywództwa

Kolejnym elementem dopasowania jest sposób, w jaki możesz zareagować na styl kierownictwa lub kierownictwo przyszłego menedżera.

Na przykład, jeśli osoba rekrutująca wie, że dany menedżer jest pozbawiony personelu, może szukać kandydata na motywację, a nie takiego, który korzysta z informacji zwrotnej lub kierunku. Podobnie, jeśli osoba nadzorująca ma styl autokratyczny, osoba przeprowadzająca wywiad może się wahać przed zatrudnieniem kandydata, który woli pracować niezależnie.

Rzadko będziesz mógł uzyskać wgląd w styl swojego przyszłego menedżera przed dniem rozmowy kwalifikacyjnej, ale upewnij się, że analizujesz jej podejście podczas interakcji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zapytanie innych osób, które zgłaszają swojemu potencjalnemu przełożonemu, aby opisało jej podejście do zarządzania, może również pomóc ci ustalić, czy byłaby dla ciebie odpowiednia. Ponadto, zwróć uwagę na atmosferę biura, aby zrozumieć, w jaki sposób dopasujesz się do ogólnej kultury firmy.

Czy praca jest dla ciebie odpowiednia?

Ważne jest również, aby upewnić się, że firma jest dla Ciebie odpowiednia . Wywiady działają w obie strony, a to daje możliwość oceny, czy pracodawca pasuje do tego, czego szukasz w następnej pracy. Jeśli wydaje się, że nie jest, poświęć trochę czasu na podjęcie decyzji o tym, na co chcesz się ubiegać.

Przeczytaj więcej: Jak wypłacić z rozważenia dla pracy | Jak ocenić ofertę pracy | Kiedy odrzucić ofertę pracy