11 najważniejszych powodów poszukiwania pracy w czasie wakacji

Wiele osób poszukujących pracy robi sobie przerwę od poszukiwania pracy w czasie wakacji. Jest to gorączkowy czas w roku i może być wyzwaniem, aby żonglować przygotowywaniem się do wakacji z kontynuowaniem poszukiwania pracy.

Wbrew temu, co myślisz, zatrudnianie nie kończy się w okresie świątecznym. Pracodawcy zatrudniają, gdy potrzebują nowych pracowników. Wolniejszy sezon wakacyjny dla niektórych firm oznacza więcej czasu na zatrudnianie.

Może to również oznaczać mniejszą konkurencję o dostępne miejsca pracy ze względu na liczbę osób poszukujących pracy, które robią przerwę w poszukiwaniu pracy.

Nie jesteś pewien, czy powinieneś zadzwonić z niego do Nowego Roku? Oto kilka powodów, dla których warto poszukiwać pracy w okresie świątecznym.

11 najważniejszych powodów, dla których warto poszukiwać pracy podczas wakacji

1. Pracodawcy zatrudniają . Nie myśl na chwilę, że firmy nie zatrudniają. Sprawdź tablice ogłoszeń, np. Indeed, Monster, CareerBuilder lub Dice, a zobaczysz tysiące dostępnych miejsc pracy, które pracodawcy muszą teraz wypełnić. Pamiętaj, aby regularnie odwiedzać wiodące strony z ofertami pracy , aby nie przegapić ofert pracy.

2. Mniejsza konkurencja o dostępne miejsca pracy . Nawet jeśli naprawdę potrzebujesz nowej pracy, może być trudno zarządzać wyszukiwaniem pracy, gdy w czasie wakacji dzieje się tak wiele rzeczy. Dla niektórych osób łatwiej jest skupić się na sezonie niż na poszukiwaniu pracy. Oczywiście, oczywiście, ale jeśli jesteś kuglarzem, który potrafi wykonywać wiele zadań, znajdziesz mniej konkurencji w pracy.

Prowadzenie poszukiwań może dać ci szansę na rozmowę kwalifikacyjną, której być może nie dostałeś w innym okresie roku, ponieważ pula kandydatów była bardziej konkurencyjna. Utrzymanie uporządkowanego poszukiwania pracy pomoże ci zarządzać wieloma priorytetami.

3. Więcej możliwości pracy w sieci. Nie można wybrać lepszej pory roku na networking.

W listopadzie i grudniu jest wiele funkcji związanych z urlopem towarzyskim i służbowym, dzięki którym można nawiązać kontakt z osobami, które mogą pomóc w poszukiwaniu pracy. Nie wiesz, jak to zrobić? Oto wskazówki dotyczące sieci w okresie świątecznym, gdy szukasz pracy.

Nie wstydź się. Większość ludzi jest podekscytowana faktem, że mają możliwość zapłacenia za nią, pomagając ci - zwłaszcza w okresie rozdawania. Rozważ umieszczenie wizytówki wykonanej z danymi kontaktowymi i adresem URL strony LinkedIn, jeśli taką posiadasz. Zabierz ze sobą dostawę, aby przekazać osobom, które spotykasz na imprezach networkingowych i przyjęciach wakacyjnych. Przygotuj stoisko z windą, aby móc szybko udostępniać informacje na swoim tle.

4. Zasiłki dla bezrobotnych są ograniczone . Nie ma przedłużonych zasiłków dla bezrobotnych . Jedyne dostępne odszkodowanie dla bezrobotnych to cotygodniowe świadczenia zapewniane przez twoje państwo. To maksymalnie 26 tygodni, mniej w niektórych stanach. Bądź świadomy, kiedy twoje bezrobocie skończy się, jeśli myślisz o wstrzymaniu poszukiwania pracy.

5. Wynagrodzenie i świadczenia na nowy rok . Zawsze dobrze jest zacząć od stycznia ze swoim życiem, jeśli możesz. Posiadanie rekompensaty za rok nie tylko pomaga płacić rachunki.

Pomaga także w budżetowaniu i planowaniu podatkowym.

6. Praca tymczasowa może stać się stała . Jeśli jesteś zatrudniony na czasową pracę sezonową, możesz ją zatrzymać. Firmy zazwyczaj zatrzymują niektóre z zatrudnionych na czas wakacji, a Ty możesz być jednym z nich, jeśli zrobisz dobre wrażenie na swoim pracodawcy. Oto informacje na temat zadań tymczasowych do perm .

7. Możesz nadal korzystać z urlopu . Nadal będziesz mieć urlop wolny od pracy, nawet jeśli jesteś zupełnie nowym pracownikiem. Wiele firm jest zamkniętych na co najmniej Boże Narodzenie i Nowy Rok. Inni zbliżają się jeszcze dłużej, gdy święta obchodzą weekend. W zależności od daty rozpoczęcia możesz również mieć prawo do proporcjonalnego zwolnienia.

8. Być może uda Ci się wynegocjować datę rozpoczęcia . Daty rozpoczęcia mogą być negocjowalne. Dwa tygodnie są typowe, jeśli powiadamiasz swojego obecnego pracodawcę.

Możesz być w stanie przedłużyć ten okres do późniejszego terminu, szczególnie jeśli Święta Dziękczynienia lub Święta Bożego Narodzenia, kiedy firma jest zamknięta. Daje to trochę więcej czasu na przeniesienie daty początkowej z powrotem. Oto jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu na temat tego, kiedy możesz zacząć pracować , a oto wskazówki, jak negocjować datę rozpoczęcia nowej pracy .

9. Dodatkowe pieniądze na święta . Jeśli zostaniesz zatrudniony wcześniej, niż się spodziewasz, będziesz miał dodatkowe pieniądze na wakacje. Będziesz także miał spokój ducha wiedząc, że masz pracę, do której możesz się udać. To pozwoli zaoszczędzić stresu związanego z koniecznością rozpoczęcia poszukiwania pracy 1 stycznia.

10. Zdobądź nową szafę . Zakupy dla siebie to zawsze dobra zabawa. Jest jeszcze lepiej, gdy możesz skorzystać ze sprzedaży wakacyjnej i rabatów. Jeśli masz nową pracę w kolejce, możesz zrobić zakupy w nowej garderobie, aby rozpocząć pracę w stylu. Jeśli szukasz pracy, to dobry moment, aby wybrać nowy strój do rozmowy kwalifikacyjnej lub dwa na sprzedaż.

11. Korzystaj z rabatów dla pracowników na świąteczne zakupy. Jeśli zostaniesz zatrudniony do pracy związanej z handlem detalicznym lub hotelarskim, będziesz mógł korzystać ze zniżek dla pracowników na zakupy na prezenty świąteczne i bony podarunkowe.

Zatrudnianie na żądanie

Zatrudnianie było sezonowe. Teraz jest na żądanie. Jeśli firma zdecyduje, że potrzebuje nowego pracownika lub jeśli obecny pracownik przejdzie dalej, nie będzie czekać na rozpoczęcie procesu rekrutacji. Jeśli zatrudniacie pracowników gotowych, będziecie mieli szansę na sukces w poszukiwaniu pracy.

Nie przegap dobrych prac, ponieważ zdecydowałeś się przerwać poszukiwania pracy. Nawet jeśli ograniczysz swoje poszukiwania pracy i spędzasz mniej czasu, nadal będziesz w stanie zatrudnić pracowników - i zawsze lepiej jest zatrudnić się wcześniej niż później!

Powiązane artykuły: Jak korzystać z wakacji do poszukiwania pracy 5 sposobów na znalezienie godzinnej pracy | Zatrudnij za 30 dni lub mniej | Wskazówki dotyczące odprawy w święta