Przykłady i wskazówki dotyczące pakowania windy

Co to jest boisko do windy i jak może pomóc Twojej karierze? Skok windy (który jest również nazywany mową windy) to szybkie streszczenie Twojego doświadczenia i tła. Powodem, dla którego nazywa się to mówieniem windy, jest to, że powinieneś być w stanie przedstawić ją podczas krótkiej przejażdżki windą. Zrobione poprawnie, ta krótka mowa pomoże ci przedstawić się w kontaktach z karierą w przekonujący sposób.

Co jest w skoku windy?

Ta mowa dotyczy wyłącznie Ciebie: kim jesteś, co robisz i co chcesz robić (jeśli szukasz pracy).

Twoja winda jest sposobem na szybkie i skuteczne dzielenie się wiedzą i referencjami z ludźmi, którzy cię nie znają.

Zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi tego, co należy uwzględnić w przemówieniu, kiedy należy się nim dzielić i jakie są przykłady boisk do wind.

Kiedy i jak korzystać z windy mowy

Jeśli poszukujesz pracy, możesz skorzystać z boiska do windy na targach pracy i ekspozycjach kariery oraz na przykład w Internecie w podsumowaniu LinkedIn lub na Twitterze. Przemówienie w windzie to świetny sposób na zdobycie zaufania do przedstawiania się menedżerom i przedstawicielom firm.

Możesz także skorzystać ze swojego boiska, aby zaprezentować się na wydarzeniach związanych z siecią i mikserami. Jeśli bierzesz udział w profesjonalnych programach i wydarzeniach stowarzyszeń, lub w jakimkolwiek innym rodzaju spotkania, przygotuj się na udostępnienie swojej publiczności.

Twoje boisko może być używane podczas rozmów kwalifikacyjnych, szczególnie gdy pytasz o siebie. Ankieterzy często zaczynają od pytania " Opowiedz mi o sobie " - pomyśl o swojej wysokości jako bardzo skondensowanej wersji odpowiedzi na to żądanie.

Co powiedzieć

Twoja mowa windy powinna być krótka. Ogranicz przemowę do 30 do 60 sekund - czas na jazdę windą, stąd nazwa. Nie musisz uwzględniać całej swojej historii pracy i celów zawodowych.

Musisz być przekonujący. Mimo że jest to krótki dźwięk, przemówienie w windzie powinno być wystarczająco przekonujące, aby zainspirować słuchacza do zainteresowania się twoim pomysłem, organizacją lub tłem.

Podziel się swoimi umiejętnościami. Twoja winda powinna wyjaśnić, kim jesteś i jakie masz kwalifikacje i umiejętności . Postaraj się skupić na zasobach, które dodają wartości w wielu sytuacjach. To Twoja szansa, aby się trochę pochwalić - unikaj brzmiących chełpliwości, ale podziel się tym, co przyniesiesz do stołu.

Ćwicz, ćwicz, ćwicz. Najlepszym sposobem na komfortową komunikację z windą jest przećwiczenie jej do momentu, w którym prędkość i "skok" staną się naturalne, bez sondowania robota. Poczujesz się komfortowo zmieniając rozmowę podczas treningu. Spróbuj wypowiedzieć swoją wypowiedź przyjacielowi lub nagraj ją. To pomoże ci dowiedzieć się, czy przebywasz w wyznaczonym terminie i przekazujesz spójną wiadomość.

Bądź elastyczny. Nie udzielasz wywiadu na określone stanowisko, więc chcesz wyglądać na otwartego i elastycznego. To Twoja szansa, aby zrobić świetne pierwsze wrażenie u potencjalnego pracodawcy.

Wspomnij o swoich celach. Nie musisz być zbyt szczegółowy. Zbyt celowy cel nie jest przydatny, ponieważ Twoje boisko będzie używane w wielu okolicznościach i przy wielu różnych typach ludzi. Ale pamiętaj, aby powiedzieć, czego szukasz. Na przykład możesz powiedzieć "rola w księgowości" lub "możliwość zastosowania moich umiejętności sprzedaży na nowym rynku" lub "przenieść się do San Francisco z pracą w tej samej branży".

Poznaj swoich odbiorców i porozmawiaj z nimi. W niektórych przypadkach użycie żargonu może być potężnym ruchem - demonstruje twoją wiedzę branżową. Bądź jednak ostrożny przy używaniu żargonu podczas treningu windy, szczególnie jeśli rozmawiasz z rekruterami, którzy mogą uznać te terminy za nieznane i odpychające.

Przygotuj wizytówkę. Jeśli masz wizytówkę , zaproponuj ją na końcu rozmowy, aby kontynuować dialog. Kopia twojego CV, jeśli jesteś na targach pracy lub zawodowym wydarzeniu networkingowym, również pokaże twój entuzjazm i gotowość.

Czego nie mówić i robić podczas mówienia windą

Nie mów zbyt szybko. Tak, masz tylko krótki czas na przekazanie wielu informacji. Ale nie próbuj naprawiać tego dylematu, mówiąc szybko. To po prostu utrudni słuchaczom wchłonięcie twojej wiadomości.

Unikaj wędrówek. Dlatego tak ważne jest ćwiczenie mowy windy.

Chociaż nie chcesz przećwiczyć, a następnie podnieść na duchu, nie chcesz również mieć niewyraźnych lub niejasnych zdań na swoim boisku, ani nie wchodzić w drogę.

Nie marsz brwi ani nie mów monotonnie. Oto jeden z minusów do prób: może cię bardziej skupić na zapamiętywaniu dokładnych słów, których chcesz używać, a mniej na tym, jak się masz. Utrzymuj wysoki poziom energii, pozytywny i entuzjastyczny. Moduluj swój głos, aby zainteresować słuchaczy i zachować przyjazną twarz.

Nie ograniczaj się do pojedynczej wysokości windy. Być może interesuje Cię realizacja dwóch dziedzin - public relations i strategii treści. Wiele twoich umiejętności komunikacyjnych będzie dotyczyło obu tych pól, ale będziesz chciał dostosować swój strój w zależności od tego, z kim rozmawiasz. Możesz także chcieć mieć bardziej swobodny, osobisty ton przygotowywany na ustawienia towarzyskie.

Przykłady nachylenia windy

Użyj tych przykładów jako wskazówek przy tworzeniu własnego boiska do windy. Upewnij się, że Twoje przemówienie zawiera szczegóły dotyczące Twojego tła, a także to, co chcesz przekazać pracodawcy.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć: jak pracować z tłumem | Jak korzystać z sieci, aby znaleźć pracę