Jak chronić swoją pracę w pełnym wymiarze czasu podczas pracy w zgiełku strony

Jesteście gotowi, aby dołączyć do gospodarki opartej na gigach, ale nie jesteście gotowi, aby odejść z pracy w pełnym wymiarze godzin. Cóż, bój się, bo nie jesteś sam. Badanie Intuit wykazało, że wśród wszystkich Amerykanów pracujących z ubocznymi, 41 procent ma również tradycyjne prace w niepełnym wymiarze godzin lub na pełny etat. Boczny ruch w wolnym czasie jest świetnym sposobem na uzupełnienie dochodów, a nawet przejście na własność firmy, więc nie jest zaskakujące, że jest tak powszechne w dzisiejszych pracowników.

Mimo to wielu handlarzy ubocznych z pełnoetatowymi zleceniami ma wspólne obawy: co stanie się, gdy twój szef się dowie? Jeśli podzielasz tę obawę, podejmij następujące kroki, aby chronić swoją pracę w pełnym wymiarze czasu, jednocześnie realizując swoje osobiste ambicje.

Zapoznaj się z zasadami firmy dotyczącymi prac pobocznych

Istnieje spora szansa, że ​​twoja firma nie podzieliła się bezpośrednio swoimi odczuciami na temat bocznych uliczek, ale to nie znaczy, że nie powinieneś tego sprawdzać. Rozpocznij od przejrzenia dokumentów prawnych podpisanych przy wstąpieniu do firmy, które mogą obejmować:

Szanuj czas i zasoby Twojej firmy

Nie jest tajemnicą, że pracodawcy monitorują aktywność online swoich pracowników. Podczas gdy twój szef może nie mieć nic przeciwko kilku zmarnowanym minutom na Facebooku, prowadzenie firmy w czasie firmy to kolejna historia. Korzystanie z komputera roboczego do zarządzania klientami pobocznymi lub do prowadzenia witryny e-commerce to duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli robisz to w pracy. Kiedy mieszasz czas zawodowy, ryzykujesz, że zostaniesz wykryty przez monitorowanie technologii - lub, co gorsza, przez szefa spoglądającego przez ramię.

Szanuj czas i zasoby swojej firmy, zabierając swoje ambicje z miejsca pracy i używając własnych narzędzi, aby odnieść sukces. Oznacza to rezygnację z materiałów biurowych, usług drukowania, licencji na oprogramowanie, a nawet laptopa w miejscu pracy. Korzystanie z tych zasobów jest prawdopodobnie wyraźnym pogwałceniem umowy o pracę, a nawet jeśli nie jest, postaw się w roli szefa i dokonaj ostrożnego wyboru.

Jeśli w ciągu dnia nie możesz uniknąć działalności pobocznej, zabierz swój komputer do kawiarni podczas lunchu. Mimo to dobrym pomysłem jest zablokowanie aktywności w mediach społecznościowych Twojej firmy w godzinach pracy, aby uniknąć nadużywania Twojego czasu.

Nie rekrutuj współpracowników

Wszyscy nawiązujemy przyjaźnie w pracy i choć możesz pokusić się o zaangażowanie współpracowników w swoją firmę, zastanów się dwa razy, zanim zaczniesz działać. Twoi rówieśnicy w miejscu pracy podpisali te same umowy prawne z pracodawcą, a ich zaangażowanie naraziłoby obie twoje prace. Podobnie jak nie powinieneś używać firmowych materiałów biurowych i zasobów, nie powinieneś także polegać na Dave'u z rachunkowości, aby skonfigurować Quickbooks na swój boczny koncert.

Mamy dobrą wiadomość, jeśli chodzi o trzymanie długopisu poza firmowym atramentem: ekonomia gigów ma miliony innych freelancerów, z którymi możesz się połączyć.

Rozważ outsourcing swoich potrzeb do kolegów profesjonalistów za pomocą Fiverr, TaskRabbit lub innej witryny z ofertami gig . Ta strategia pomoże ci nawiązać kontakty, rozwinąć działalność poboczną i uniknąć kompromisu w pracy na pełen etat.

Porozmawiaj ze swoim szefem

Utrzymywanie sekretu zazwyczaj oznacza życie ze stresem, a ukrywanie swojego bocznego zgiełku może nie być warte cierpienia psychicznego. Zakładając, że nie naruszyłeś żadnych zasad firmy, twój szef może być otwarty na twoje ambicje freelancerów. Jeśli masz dobrą współpracę, rozważ zaplanowanie spotkania w interesie przejrzystości. Podkreśl powody, dla których rozpocząłeś działalność poboczną i wyjaśnij, że Twoja rola w firmie jest najważniejsza. Jeśli rozmowa z twoim szefem wydaje się przytłaczająca, przeprowadź swoje obawy za działem HR, podkreślając chęć przestrzegania zasad firmy i zachowywania się uczciwie.

Boczny ruch może być lukratywnym i przyjemnym sposobem na poprawę swojego życia, a kilka zabezpieczeń może pomóc w płynnym działaniu. Uporządkuj swoje priorytety i chroń swój dochód w pełnym wymiarze godzin po drodze.