Przygotowanie do kariery w kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych

Przygotuj się na nagradzającą karierę

Po całej przepychu i okoliczności, po imprezach, prezentach i uroczystościach, a po całej radości i emocjach związanych z ukończeniem college'u, wkrótce wkracza rzeczywistość. Będziesz musiał zrobić coś z takim stopniem, prawda? t ty? Chociaż niektórzy absolwenci z tytułami licencjata z kryminologii lub wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych będą mieli już gotowe prace i czekają na nie, wielu nie. Dlatego ważne jest, aby mieć plan rozpoczęcia nowej kariery.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​dziedziny kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych oferują wiele możliwości dla osób ze wszystkich poziomów wykształcenia. Zła wiadomość jest taka, że ​​często trzeba poświęcić dużo czasu i dużo pracy, aby zostać zatrudnionym . Ustalenie, co chcesz zrobić i jak chcesz to zrobić teraz, może zaoszczędzić ci mnóstwo czasu i cierpienia w przyszłości.

Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz naukę w college'u, przygotowujesz się do przejścia przez scenę, czy nawet, jeśli od lat nie uczęszczasz do szkoły, po ukończeniu szkoły możesz zrobić wiele rzeczy, które pomogą ci wybrać sprawiedliwość kryminalną i kariery kryminologiczne .

Określanie ścieżki kariery

Oczywiście, zanim rozpoczniesz karierę, musisz dokładnie określić, co chcesz zrobić. Istnieje wiele czynników, które powinny znaleźć zastosowanie w karnej wymianie sprawiedliwości lub kryminologii, która jest odpowiednia dla Ciebie. Obejmują one osobistą ocenę twoich naturalnych talentów i umiejętności, a także twoich osobistych zainteresowań i mocnych stron.

Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza dla ciebie kariera, jest zapoznanie się z najpopularniejszymi obecnie dostępnymi pracami w zakresie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Należą do nich policjanci, kuratorzy sądowi i zwolnieni , detektywi i śledczy , paralegals i sekretarze prawni .

Jeśli te kariery nie robią tego za Ciebie, dostępnych jest wiele innych opcji.

Możesz wybrać ścieżkę akademicką, być może przygotować się do kariery kryminologa lub psychologa sądowego .

Być może zainteresuje Cię również nauka pracy w kryminalistyce. Rola naukowca kryminalistycznego może obejmować fascynującą i prawdziwie intelektualnie stymulującą pracę. Pozwala również na niemal nieskończoną liczbę specjalności w tej dziedzinie, w tym ekspertów balistycznych , analityków plamy krwi i kryminalistycznych badaczy komputerowych . Ponieważ kryminalistyka jest względnie młodą dyscypliną, istnieje wiele możliwości rozwoju i dywersyfikacji w terenie.

Pierwsze kroki w poszukiwaniu pracy
Po ustaleniu ścieżki kariery, którą chcesz realizować, będziesz musiał rozpocząć faktyczne poszukiwanie pracy. Szukając pracy, pamiętaj o wykorzystaniu czterech kluczy do sukcesu w poszukiwaniu pracy : zimne rozmowy, wywiady informacyjne, nawiązywanie kontaktów i wytrwałość.

W dobie internetu oczywiście nie można znieść skuteczności tablic ogłoszeń i stron poświęconych karierze. Choć istnieją ograniczenia co do tego, co możesz znaleźć, internetowe strony z ofertami pracy mogą być skutecznym sposobem na znalezienie pracy lub uzyskanie lepszego obrazu tego, co może być dla ciebie dostępne.

Kontrole w tle i proces wynajmu
Ważne jest, aby pamiętać o karierze w kryminologii i wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych, że proces rekrutacji może być długi i wyczerpujący.

Często wymagane są intensywne badania w tle , a egzaminy poligraficzne mogą być podawane. Możesz również zostać poddany testom sprawności fizycznej i ocenom psychologicznym w celu ustalenia przydatności do pracy, w zależności od wyboru kariery.

Czy powinieneś iść do szkoły Grad?

Oczywiście możesz ostatecznie zdecydować, że nie jesteś jeszcze gotowy na opuszczenie college'u. Jeśli tak jest, istnieje wiele korzyści z tytułu uzyskania tytułu magistra w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych lub kryminologii . W rzeczywistości wiele federalnych karnych zajmujących się egzekwowaniem prawa daje pierwszeństwo kandydatom posiadającym szerokie doświadczenie zawodowe lub zaawansowane dyplomy.

Znalezienie sukcesu w kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych

Cokolwiek starasz się zrobić, możesz liczyć na długą i satysfakcjonującą karierę, o ile jesteś gotowy poświęcić czas i wysiłek.

Studiuj ciężko, pracuj ciężko i utrzymuj czyste środowisko, a postawisz sobie najlepszą możliwą pozycję, aby wylądować świetną robotę w świetnym polu.