Dowiedz się o byciu detektywem lub kryminalistą

Uzyskaj informacje o karierze na temat obowiązków służbowych, wynagrodzenia i innych

Istnieje duża szansa, że ​​prawie każdy dramat kryminalny, który widziałeś lub czytałeś, zawierał jakiegoś nieustraszonego detektywa, który niestrudzenie pracował nad rozwiązaniem haniebnej zbrodni lub skomplikowanej napaści.

Podczas gdy prawdziwa praca detektywa lub śledczego nie jest tak pełna emocji i intryg, jak widzieliście w telewizji, kariera na pewno ma swoje chwile.

W rzeczywistości kariery detektywistyczne i śledcze są popularną ambicją aspirujących specjalistów do spraw karnych .

Jeśli jest to praca, która Cię interesuje, będziesz chciał wiedzieć, co robią detektywi, gdzie to robią i jak to robią.

Funkcje pracy i środowisko pracy policyjnych detektywów

Detektywi badają przestępstwa. Szukają również i zatrzymują przestępców. W przeciwieństwie do oficerów patrolowych , detektywi spędzają dni śledząc zbrodnie, które już zostały popełnione, w przeciwieństwie do aktywnego patrolowania w celu zapobiegania przestępstwom. Detektywi policji wykonują szereg funkcji związanych z pracą, w tym:

W zależności od agencji, śledczy mogą pracować od poniedziałku do piątku, w przeciwieństwie do umundurowanych funkcjonariuszy, którzy często pracują na rotacyjnych zmianach. Ponieważ jednak przestępstwa mają miejsce w każdej godzinie, detektywi mogą zostać wezwani i często muszą odpowiadać na miejsca zbrodni w dziwnych godzinach.

Detektywi i śledczy mogą specjalizować się w określonych przestępstwach, takich jak:

Po raz pierwszy wezwany do zbadania sprawy, badacz kryminalny może spodziewać się długich godzin pracy. Konieczne jest zebranie jak największej ilości świeżych dowodów, jak również śledzenie każdego świeżego kontaktu tak szybko, jak to możliwe.

W rezultacie nierzadko zdarza się, że po początkowej reakcji na scenę pracują do 20 godzin prosto lub więcej.

Detektywi i śledczy powinni również umieć współczuć z ludźmi. Powinny czuć się swobodnie rozmawiając ze świadkami i podejrzanymi. Powinni także być przygotowani do odpowiadania na pytania i radzenia sobie z rodzinami, które cierpią z powodu rozpaczy, oraz do ścisłej współpracy z innymi elementami egzekwowania prawa i sądownictwa karnego, takimi jak technicy medycyny sądowej . Detektywi muszą być w stanie przejąć kontrolę nad miejscem zbrodni i czuć się komfortowo kierując dochodzeniami i innymi funkcjonariuszami na miejscu zdarzenia.

Wymagania dotyczące wykształcenia i umiejętności dla policyjnych detektywów

Wymagania edukacyjne różnią się znacznie w zależności od działu. Wiele agencji wymaga jedynie dyplomu ukończenia szkoły średniej, podczas gdy inne mogą nalegać na posiadanie stopnia naukowego lub kolegium. Nawet wybrane agencje będą wymagały tytułu licencjata.

Najbardziej rozpowszechnione tytuły dotyczą kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, ale istnieje wiele innych programów studiów, które mogą pomóc w przygotowaniu się do kariery badacza. Na przykład stopień politologii może być bardzo korzystny, ponieważ zapewnia mocne podstawy teorii i myślenia stojącego za Konstytucją Stanów Zjednoczonych i ewolucją praw.

Oprócz wymagań stopnia, konieczne będzie uzyskanie certyfikatu organów ścigania ze standardów państwowych i komisji szkoleniowej lub standardów i szkoleń dla oficerów POST (Peace Officers Standards and Training). Standardy certyfikacji POST różnią się w zależności od stanu, ale generalnie wymagają określonej liczby godzin szkolenia akademickiego i egzaminu państwowego.

Perspektywy wzrostu zatrudnienia i wynagrodzeń dla policyjnych detektywów

W 2008 r. Biuro Statystyki Pracy oszacowało, że w Stanach Zjednoczonych zatrudnionych było około 112 200 detektywów i śledczych kryminalistów. Biuro przewiduje wzrost w branży do około 10% do 2018 r., Zgodnie ze średnią prognozą dla wszystkich branż w tym samym okresie.

Do 2018 r. Biuro przewiduje, że będzie zatrudnionych około 130 000 detektywów.

Wzrost populacji jest wymieniany jako największa siła napędowa rozwoju branży.

Średni roczny dochód dla detektywów i kryminalistów wynosił około 60 000 $ w 2008 roku. Najniżej zarabiający zarobili około 36 500 $, a najdrożsi zarobili ponad 97 000 $. Wynagrodzenie zależy w dużej mierze od lokalizacji i agencji, a także od czasu pracy. Detektywi z większą długością zazwyczaj zarabiają znacznie więcej niż młodsi pracownicy.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że detektywi policyjni nie są pracownikami klasy podstawowej. Musisz przejść przez szeroko zakrojony proces zatrudniania i najpierw zostać zatrudnionym jako funkcjonariusz policji . W zależności od departamentu, uzyskanie stanowiska detektywa może być promocją lub przekazem bocznym .

W obu przypadkach zazwyczaj wymagane jest, aby kandydat był oficerem patrolowym na okres do 2 lat lub więcej, zanim zostanie uznany za stanowisko detektywa lub śledczego.

Czy kariera w dochodzeniu karnym jest odpowiednia dla Ciebie?

Niewiele karier w kryminologii jest równie satysfakcjonujących lub ekscytujących jak dochodzenia. Jednak równie prawdą jest, że niewiele osób jest tak stresujących. W grę wchodzą często bardzo długie godziny, a praca może być bardzo męcząca. Ponadto detektywi często reagują na makabryczne sceny i muszą stawić czoła ofiarom brutalnych ofiar śmiertelnych i poważnych obrażeń. Muszą także być w stanie kontrolować swoje emocje, gdy mają do czynienia z osobami podejrzanymi o popełnienie przestępstw z użyciem przemocy.

Jeśli uważasz, że masz dla niego konstytucję, praca jako śledczy może dać szansę na rozwiązanie zbrodni i służyć sprawiedliwości. Może to być niezwykle interesująca praca i może pomóc w budowaniu dalszych możliwości promocyjnych w przyszłości. Spędzanie czasu w charakterze detektywa lub śledczego może pomóc ci stać się lepszym oficerem i pomóc w rozwijaniu umiejętności nadzorczych.