Jak zapewnić lepsze zeznania w sądzie

Jak przygotować się na sukces na stanowisku świadków

Istnieje często cytowana, ale rzadko przypisywana statystyka, która twierdzi, że największym zagrożeniem dla Amerykanów jest publiczne przemawianie. Podobno ludzie są przerażeni tym, że muszą stanąć przed innymi ludźmi i wygłaszać przemowę nawet bardziej, niż obawiają się śmierci. Czy to prawda czy nie, może to wyjaśnić, dlaczego tak wielu specjalistów od kryminologii i karnej sprawiedliwości tak się denerwuje, jeśli chodzi o składanie zeznań w sądzie.

Niezależnie od tego, czy chodzi o deponowanie, o przesłuchanie, sprawę z powodu korka drogowego, czy o pełny proces, wielu policjantów , śledczych i innych profesjonalistów boi się składać zeznania. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie ma się czego obawiać tak długo, jak się przygotujesz i wysłuchasz rad, jak zeznawać w sądzie.

Kiedy zeznajesz w sądzie, wszystkie oczy są przy tobie

Niezależnie od tego, ile pracy wykonano w sprawie, niezależnie od tego, jak szczelnie mogą być dowody przeciwko oskarżonemu, gdy dochodzi do przysięgi, prawie wszystko zależy od wyników na stoisku. W wielu przypadkach, takich jak DUI i drobne wykroczenia, oficer może być jedynym świadkiem. Oznacza to, że cała sprawa może spoczywać na tobie. Bez presji, prawda?

Co gorsza, możesz poczuć się, jakbyś był atakowany, gdy prawnicy rzucają ci pytania o każdy szczegół, bez względu na to, jak mało znaczący może się wydawać. To niewygodne i przerażające.

Waga odpowiedzialności może być przytłaczająca.

Znalezienie sukcesu na stanowisku Witness

Przy tak dużym zaangażowaniu w swoje zeznania, łatwo zauważyć, jak ktoś może być wzburzony na stoisku. Jak możesz walczyć z tymi nerwami i upewnić się, że zawrzesz umowę z sędzią lub ławą przysięgłych? Przede wszystkim musisz się zrelaksować, zachować spokój, a przede wszystkim powiedzieć prawdę.

Dobre zeznania w sądzie rozpoczynają się od mocnej sprawy

Pierwszy krok w kierunku znalezienia sukcesu na stoisku jest dobry. Tutaj wkraczają umiejętności detektywa . Każdy szczegół powinien być udokumentowany, dowody powinny być właściwie zebrane i przechowywane, a łańcuch kontroli powinien być właściwie utrzymywany.

Nie lekceważ znaczenia doskonalenia umiejętności pisania . Twoje raporty policyjne powinny jasno artykułować fakty w skoordynowany, uporządkowany i spójny sposób, a wszystkie twoje "T" powinny być przerywane a "ja" przekraczane.

Zanim złożysz zeznania, poznaj swoją sprawę

Najlepiej będzie, gdy spojrzysz na wszystkie istotne informacje z dużym wyprzedzeniem przed rozprawą lub rozprawą. Przeczytaj wszystkie raporty i zeznania świadków związane ze sprawą - nie tylko własne.

Zapoznaj się z każdym aspektem sprawy, abyś mógł nie tylko odpowiedzieć na zadane pytanie, ale także przewidzieć miejsce, w którym może Cię przesłuchać.

Zidentyfikuj i napytaj błędy przed podjęciem stanowiska Witness

Bez względu na to, jak dokładny i szczegółowy byłeś podczas dochodzenia i kiedy napisałeś swój raport, może się okazać, że gdzieś popełniłeś błąd.

Może to być nieudany podpis lub szczegół, który wydawał ci się wtedy mało znaczący.

Może to być błędna nazwa lub pominięty fakt. Cokolwiek by to nie było, sprawdź raporty tak, abyś mógł znaleźć i usunąć te błędy, zanim zrobi to adwokat przeciwny.

Mówiąc o identyfikacji błędów, nie pozwól, aby ich obecność zniechęciła cię lub przestraszyła. One się zdarzają. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, gdy znajdziesz błąd, jest próba ukrycia go lub zakrycia go. To pokazuje nieuczciwość i przypadki utraty nieuczciwości i powoduje zwolnienie funkcjonariuszy. Zamiast tego skonfrontuj się z nimi, wytłumacz im i pozwól, aby chipy spadały tam, gdzie mogą.

Konferencja przedprocesowa

Przed rozprawą lub rozprawą, należy porozmawiać z adwokatem państwowym lub ADA, tylko na kilka minut. Przejrzyj ze sobą swoją sprawę i spróbuj zidentyfikować słabe strony. Wiedząc, gdzie sprawa może być podatna na zagrożenia, możesz być w stanie zrekompensować.

W każdym przypadku nie będziesz zaskoczony, gdy rada przeciwna rozwiąże te problemy.

Utrzymuj hałas w trakcie biegu przez Witness Stand

Usuń wszelkie luźne zmiany, klucze i inne przedmioty, które mogą powodować hałas z twoich kieszeni. To może wydawać się drobną rzeczą, ale może to być długi spacer od tyłu sali sądowej do stanowiska świadka.

W pokoju często jest tak cicho, że można usłyszeć spadek pinów, a dźwięczące klawisze lub zmiana może sprawić, że będziesz bardzo samoświadomy, gdy będziesz chodzić na trybunę z tak wieloma oczami na ciebie.

Nie garb się podczas składania zeznań

Kiedy zajmiesz stanowisko, nie garb się. Usiądź prosto, podnieś prawą rękę, gdy jesteś zaprzysiężony, i jasno i pewnie mów "mówię", gdy zapytasz, czy przysięgasz powiedzieć prawdę.

Twoja postawa jest ważna; chcesz przekazać zaufanie i uważność, a nie powściągliwość i brak troski. Nawiąż kontakt wzrokowy z każdym, z kim rozmawiasz, niezależnie od tego, czy to sędzia, urzędnik, czy prawnik, aby przekazać to zaufanie.

Porozmawiaj z Jury podczas składania zeznań w sądzie

Odpowiadając na pytania, spójrz na przysięgłych, a nie na adwokata. To wydaje się nienaturalne, ponieważ to adwokat zadaje ci pytania. Pamiętaj jednak: to jury, za które odpowiadasz na pytania.

To są ludzie, którym opowiadasz tę historię, a oni są ludźmi, którzy ostatecznie rozstrzygną sprawę. Nawiąż kontakt wzrokowy z nimi, odpowiadając na pytania. Uśmiechnij się, gdy jest to właściwe, i spraw, by było grzecznie, z szacunkiem i uważnością.

Zachowaj spokój i kontynuuj w sądzie

Bez względu na to, jak trudna może być, bez względu na to, w jaki sposób możesz uważać obrońcę, zachowaj spokój. Odpowiedz na pytania spokojnie, jasno i powoli, po jednym na raz. Nie odpowiadaj na nic więcej niż na zadane pytanie; nie oferują nic więcej.

Unikaj pokusy, by się zdenerwować lub złościć. Po prostu odpowiedz na pytania i nie przejmuj się niczym innym, co mówi lub robi adwokat, aby cię rozproszyć lub zdenerwować.

Uczciwość jest zawsze najlepszą polityką

Bądź szczery. Jest to chyba najważniejszy aspekt składania zeznań w sądzie. Przede wszystkim, jeśli zawsze mówisz prawdę, nigdy nie będziesz musiał pamiętać tego, co powiedziałeś.

Jeśli chodzi o twoją sprawę, jeśli ława przysięgłych wyczuje, że jesteś mniej niż prawdomówny, nie uwierzą w cokolwiek, co masz do powiedzenia. Ponieważ funkcjonariusze organów ścigania i inni specjaliści od kryminologii są trzymani w wysokim standardzie etycznym, nie ma żadnej tolerancji dla nieuczciwości. Jeśli twoje słowo nie jest dobre, nie będzie też twoje świadectwo.

Zeznanie w sądzie to naprawdę kolejny dzień w pracy

Świadectwo z sali sądowej może być wyjątkowo nerwowe, ale nie musi tak być. Właściwie przy odpowiednim przygotowaniu może nawet być zabawą.

Złożenie zeznań w sądzie jest istotnym elementem każdej sprawy karnej. Jakkolwiek niepokojące jest to, że jest to jedna z najważniejszych części każdej pracy w sądownictwie kryminalnym lub kryminologii .