Karny wymiar sprawiedliwości i kryminologia

Dowiedz się wszystkiego o pracy w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości, kryminologii i medycyny sądowej

Odznaki, pistolety, samochody i kajdanki: to obrazy, które zwykle kojarzymy z kryminologią . Najprawdopodobniej, gdy ludzie myślą o karierach kryminalistyki, ich myśli natychmiast zwracają się do organów ścigania i miejsc zbrodni. Prawdą jest jednak, że powszechne rozumienie kryminologii jest o wiele głębsze, o wiele obszerniejsze i trudniejsze do przypięcia do jakiegokolwiek podmiotu lub branży. W rezultacie można znaleźć element kryminologiczny w prawie każdym programie studiów lub specjalności zawodowej tam.

Wszystko o kryminologii

Przede wszystkim, jako podzbiór socjologii, kryminologia jest dyscypliną naukową skupiającą się na wszystkich aspektach przestępczości i na wszystkich poziomach społeczeństwa. Dotyczy to zarówno przyczyn przestępstw, jak i ich konsekwencji. Ma również na celu pomiar skuteczności reakcji społeczeństwa na przestępczość i zaproponowanie sposobów zapobiegania i zwalczania zachowań przestępczych. Technicznie rzecz biorąc, termin "kryminologia" odnosi się konkretnie do faktycznego badania przestępczości, wykonywanego przez socjologów zwanych kryminologami .

Kryminolodzy i inni specjaliści w dziedzinie nauk społecznych pomogli opracować zasady i procedury dla społeczności i departamentów policji w całym kraju i na całym świecie. Wprowadzili koncepcje, takie jak policja zorientowana na społeczność , policyjne działania zapobiegawcze i kryminologia środowiskowa .

Częściej, kryminologia jest związana z całym mnóstwem różnorodnych i różnorodnych miejsc pracy i specjalności.

Pod tym względem ludzie rozumieją kryminologię jako coś, co ma związek z przestępczością, w tym z egzekwowaniem prawa, kryminalistyką, profilowaniem kryminalnym i psychologią sądową , żeby wymienić tylko kilka.

Kariera w Criminal Justice

Oprócz samej dyscypliny naukowej kariery kryminologiczne są prawdopodobnie najczęściej związane z miejscami pracy na arenie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych to w gruncie rzeczy praktyczne zastosowanie kryminologii w społeczeństwie. Istnieją trzy główne elementy systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych : egzekwowanie prawa, sądy, a także korekty lub kary. Niektóre opcje kariery w tym obszarze obejmują:

Kariera w dziedzinie medycyny sądowej

Oprócz karier wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych wiele osób kojarzy kryminologię z naukami sądowymi . Termin "kryminalistyka" w rzeczywistości oznacza "lub ma związek z prawem", co oznacza, że kryminalistyka po prostu odnosi się do zastosowania zasad naukowych do pojęć prawnych i pytań.

Popularnie, kryminalistyka stała się synonimem dochodzenia na miejscu przestępstwa i analizy dowodowej. Kariery dostępne w ramach kryminalistyki mogą obejmować:

Kariery w zakresie medycyny sądowej będą zazwyczaj wymagały pewnego stopnia nauk przyrodniczych, takich jak biologia lub fizyka.

Jednak kryminalistyki można zastosować do niemal każdego obszaru lub specjalności, w tym:

Kariera i psycholog sądowy

Kariery kryminologiczne można znaleźć również w innych wyspecjalizowanych dziedzinach. Ze względu na element socjologiczny psychologia jest naturalną formą studiowania i doradzania ludziom dotkniętym przestępczością. Niektóre z wielu dostępnych zawodów dla aspirujących psychologów zainteresowanych kryminologią to:

Wymagania edukacyjne w karierze kryminalistyki

Kariery w kryminologii lub sądownictwie kryminalnym mogą, ale nie muszą wymagać wykształcenia wyższego wykształcenia lub doświadczenia zawodowego , w zależności od dziedziny i specyficznej pracy.

W niektórych przypadkach możliwe jest znalezienie bardzo satysfakcjonujących i lukratywnych miejsc pracy w kryminologii lub wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych, które nie wymagają dyplomu .

W przypadkach, w których wymagany jest stopień, ważne jest, aby wybrać odpowiednią specjalizację dla swojej kariery kryminologicznej . Niektóre programy studiów są ze sobą ściśle powiązane. Twoje własne osobiste aspiracje pomogą ci zdecydować, w jakim stopniu powinieneś zarabiać. Na przykład, chociaż dyplom z kryminologii może być wymienny z dyplomem w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych dla kogoś, kto chce zostać policjantem , osoba poszukująca pracy w środowisku akademickim lub badawczym może być lepszym kandydatem szczególnie do studiowania kryminologii .

W kryminologii jest trochę pracy, która będzie wymagała zaawansowanych stopni. Na przykład kryminolodzy i naukowcy zajmujący się medycyną sądową będą musieli posiadać tytuł magistra kryminologii lub wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, jeśli chcą awansować w karierze i zdobyć wiarygodność. Podobnie, osoby zainteresowane karierą psychologiczną będą najprawdopodobniej potrzebować doktoratu, aby odnieść znaczący sukces.

Coś dla każdego w karierze kryminalistyki

Niezależnie od Twoich zainteresowań i doświadczenia, niezależnie od twoich wcześniejszych doświadczeń zawodowych, poziomu wykształcenia czy sprawności fizycznej, istnieją możliwości kariery w kryminologii i sądownictwie kryminalnym dla prawie każdego rodzaju osoby. Niezależnie od tego, czy chcesz zabrudzić sobie ręce w terenie, chodzić do laboratorium czy wolisz pracować za kulisami w badaniach lub administracji, istnieje szansa, że ​​znajdziesz karierę w tak szerokim i wszechstronnym środowisku. obejmujący pole.