Odkryj karierę w dziedzinie medycyny sądowej

Opcje obfitują w Forensics

Więc właśnie skończyłeś oglądać odcinek Bones lub CSI, a teraz zastanawiasz się, w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do ustawy o medycynie sądowej. Albo, jeszcze lepiej, rozwinąłeś pasję do rozwiązywania problemów i miłości do nauk przyrodniczych i metody naukowej, i chciałbyś znaleźć sposób na zastosowanie tej wiedzy do walki i rozwiązywania przestępstw. Jeśli to cię opisuje, to kariera naukowa w kryminalistyce będzie prawdopodobnie dla ciebie idealną karierą kryminalistyczną .

Termin " naukowiec kryminalistyki " nie opisuje pojedynczego tytułu zawodowego, lecz raczej szereg specjalności naukowych, które wykorzystują swoją wiedzę specjalistyczną i stosują je w kwestiach prawnych. W rzeczywistości "kryminalistyka" oznacza po prostu "kwestię prawa lub ma do czynienia z kwestiami prawnymi", aby niemal każda dyscyplina mogła zostać uznana za "sądową", jeśli jest stosowana przez rozwiązywanie przestępstw lub sądów.

To dobra wiadomość, ponieważ niezależnie od tego, gdzie leży twoje zainteresowanie, z pewnością znajdziesz dyscyplinę, która pasuje do ciebie. Aby dowiedzieć się, jakie rodzaje specjalności istnieją, oto lista popularnych i ciekawych karier kryminalistycznych .

 • 01 Technik kryminalistyki

  Technicy medycyny sądowej są zawodowymi graczami w dziedzinie medycyny sądowej. Pomagają w zbieraniu dowodów, przeprowadzaniu analiz i pomagają w badaniu zbrodni. Często nazywani technikami kryminalnymi lub śledczymi, kryminalistycy przeprowadzają większość swoich prac na scenie lub w laboratorium. Są specjalnie wyszkoleni w zbieraniu dowodów i koniecznie muszą dbać o szczegóły. Mogą również zapewniać pomoc innym naukowcom kryminalistycznym i mogą służyć jako łącznicy z innymi specjalistami. Technicy medycyny sądowej mogą zarabiać od 32 000 do 83 000 USD rocznie.
 • 02 Analityk Krwawości

  Spopularyzowany przez serial telewizyjny Dexter , analitycy krwawych wzorców robią dokładnie to, co sugeruje tytuł pracy: analizują wzory we krwi, aby pomóc znaleźć ważne wskazówki dotyczące różnych przestępstw. Często określani jako specjaliści od krwistych plam, analitycy krwawych wzorców są technikami kryminalistyki specjalizującymi się w brutalnych zbrodniach. Poprzez badanie kroplówek, wycieków, odprysków i plam, mogą one pomóc w określeniu rodzaju używanej broni, niezależnie od tego, czy doszło do walki, kierunku podróży ofiary lub podejrzanego, który był głównym agresorem i czy rany zostały z własnej woli. Podobnie jak inni technicy medycyny sądowej, analitycy krwawych wzorców mogą zarabiać od 32 000 do 83 000 USD rocznie.
 • 03 Ekspert ds. Kryminalistyki sądowej

  Njn / Wikimedia Commons / Creative Commons

  Kiedy detektywi potrzebują pomocy w znalezieniu kuli z powrotem do broni lub identyfikacji używanej broni palnej, wzywają ekspertów medycyny sądowej. Ci eksperci we wszystkich sprawach związanych z bronią palną dostarczają kluczowych analiz w złożonych scenach, pomagając badaczom zidentyfikować trajektorię wystrzelonych pocisków, aby znaleźć punkt wyjścia. Eksperci od balistyki kryminalistycznej potrafią określić, jaki rodzaj pocisku został użyty, jego kaliber, a nawet gdzie został wyprodukowany. Mogą również analizować, czy broń była niedawno uruchamiana, a także czy konkretny pocisk został wystrzelony przez konkretną broń. Eksperci od broni palnej mogą spodziewać się od 30 000 do 80 000 USD rocznie.

 • 04 Analityk ds. Forensic DNA

  James Tourtellotte / Wikimedia Commons / Public Domain

  Analiza kwasów dezoksyrybonukleinowych (DNA) zyskuje coraz większą popularność w kryminologii i kryminalistyce. Ponieważ DNA zawiera kodowanie genetyczne, które sprawia, że ​​my, cóż, jesteśmy przekonani, że jesteśmy w stanie podać możliwie najdokładniejszą identyfikację, o wiele bardziej dokładną niż odciski palców. Analitycy DNA porównują próbki DNA pobrane od osób podejrzanych i ofiar w celu ustalenia, czy ktoś był obecny na miejscu zbrodni, czy uczestniczył w brutalnym starciu i jakiejkolwiek innej kwestii tożsamości, gdy próbka jest dostępna. Analitycy DNA mogą również porównywać nieznane próbki z bazami danych w celu identyfikacji potencjalnych podejrzanych. Analitycy DNA mogą zarabiać od 30 000 do 80 000 dolarów rocznie.

 • 05 Egzaminator Polygraph

  Choć poligrafy mają ograniczoną dopuszczalność w sądach, badanie na wariografie pozostaje użytecznym narzędziem w rozwiązywaniu przestępstw i wykrywania oszustw od podejrzanych i świadków. Badacze Polygraph są specjalnie przeszkoleni do przeprowadzania badań za pomocą "wykrywacza kłamstw" i dostarczają analizę wyników. Badacze Polygraph przechodzą długie szkolenia w celu doskonalenia swoich umiejętności i są często wykorzystywani w wewnętrznych dochodzeniach administracyjnych dla personelu organów ścigania. Egzaminatorzy Polygraph mogą pracować dla agencji wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych lub jako prywatni kontrahenci, a ich usługi są często wykorzystywane podczas procesu wyboru kandydata na wiele newralgicznych zadań. Średnio egzaminatorzy poligrafowi mogą zarobić około 56,00 USD rocznie.
 • 06 Ekspert ds. Dokumentów kryminalistycznych

  Kryminalistyka - lub przesłuchiwana - egzaminatorzy dokumentów są wykorzystywani do porównywania próbek pisma odręcznego, ustalania pochodzenia dokumentów i wykrywania oszustw. Wykorzystują swoją wiedzę fachową do identyfikacji fałszerstw umów, czeków, wyciągów bankowych i innych dokumentów oraz zapisów elektronicznych. Mogą również określić ważność podpisu za pomocą analizy pisma ręcznego, a nawet dowiedzieć się względny wiek dokumentu. Eksperci ds. Dokumentacji sądowej muszą odbyć staż, aby nauczyć się zawodu i mogą być zatrudnieni przez prywatnych wykonawców lub agencje rządowe. Najczęściej eksperci ds. Dokumentacji sądowej pomagają w przestępstwach "białych kołnierzyków" i współpracują z cyfrowymi ekspertami i biegłymi księgowymi. Wynagrodzenie i potencjał zarobkowy ekspertów ds. Dokumentów mogą się znacznie różnić w zależności od pracodawcy i poziomu wiedzy specjalistycznej.
 • 07 Eksperci ds. Kryminalistyki i kryminalistyczni informatycy

  jon crel / Flickr / Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0

  Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, kryminalistyka cyfrowa i komputerowa staje się niezwykle ważną i pożądaną dziedziną. Ponieważ coraz częściej używamy komputerów i urządzeń cyfrowych, przestępcy pozostawiają więcej wskazówek i elektronicznych odcisków palców. Ponadto cyberprzestępczość jest coraz poważniejszym problemem, a także wykorzystywaniem dzieci i innymi podobnymi rodzajami zachowań przestępczych, które znalazły dom w Internecie. Kryminalistyczni badacze komputerowi są przeszkoleni do zbierania danych z różnych miejsc, w tym uszkodzonych i wymytych dysków twardych, telefonów komórkowych, tabletów i innych urządzeń komputerowych. Cyfrowe dowody, które odkrywają, mogą być niezbędne w skutecznym ściganiu przestępstw elektronicznych. Kryminalistyczni badacze komputerowi mogą pracować dla organów ścigania lub na podstawie umów, a ich potencjał zarobkowy jest dość duży ze względu na rosnący popyt.

 • 08 Forensic Toxicologist

  CAMIOKC / Wikimedia Commons / Creative Commons

  Starożytni Grecy byli pierwszymi, którzy zauważyli różne oznaki i symptomy trucizn i byli pierwszymi znanymi osobami, które odkryły morderstwa przed zatruciem z powodu tej zdolności. Od tego czasu pole toksykologii znacznie się rozwinęło i ewoluowało. Dzisiaj toksykologowie sądowi pomagają badaczom zidentyfikować przyczyny śmierci, w tym trucizny, chemikalia i substancje odurzające. Pomagają w ściganiu aresztowań DUI i DWI oraz mogą wykryć obecność narkotyków lub alkoholu w krwioobiegu podejrzanego lub ofiary. Aspirujący toksykolodzy powinni posiadać solidną znajomość chemii, biologii lub, najlepiej, zarówno wiedzy, jak i wiedzy z zakresu farmakologii.

 • 09 Forensic Accountant

  Pomimo ich sławy i znanych powiązań z przestępczością zorganizowaną, niektórzy najsławniejsi przywódcy gangu Stanów Zjednoczonych zostali ostatecznie osądzeni przez finanse i pogwałcenie podatków. Pierwsi kryminalistyczni księgowi byli pomocni w skutecznym ściganiu takich jak Al Capone. Forensic księgowi specjalizują się w przestępstwach finansowych i są przygotowani do śledzenia pieniędzy. W miarę, jak przestępstwa białych kołnierzyków stają się coraz częstsze, kryminalistyczni księgowi pracują nad wyłudzeniem pieniędzy i pomagają chronić nasze konta bankowe. Księgowi sądowi pomagają sądom w ocenie nagród i odszkodowań, a także w rozpoznawaniu i badaniu podmiotów finansujących terroryzm. Księgowi kryminalistyczni mogą zarabiać więcej niż 100 000 $ rocznie i powinni mieć co najmniej tytuł licencjata w dziedzinie finansów lub księgowości.
 • 10 Antypolog sądowy

  Pp391 / Wikimedia Commons / Creative Commons

  Zbrodnie przerażające i zimne przypadki wymagają wiedzy specjalistycznej osoby, która specjalizuje się w identyfikacji szczątków ludzkich. Badając rozłożone fizyczne szczątki i układy kostne, antropolodzy mogą określić wiek, płeć i wagę ofiary, a także rodzaje odniesionych obrażeń i potencjalną przyczynę zgonu. Antropologowie kryminalistyczni często pracują w szkołach wyższych i uniwersytetach oraz udzielają pomocy organom ścigania na podstawie ich potrzeb, umownych. Antropologowie sądowi na ogół posiadają tytuł magistra lub doktorat z antropologii fizycznej i mogą spodziewać się zarobku między 70 000 a 80 000 USD rocznie.

 • 11 Forensic Odontologist

  Cpl. James P. Johnson, US Army / Wikimedia Commons / Public Domain

  Są chwile, kiedy identyfikacja DNA jest niepraktyczna, a analiza odcisków palców nie jest możliwa. Kiedy pojawiają się szczególnie makabryczne zbrodnie lub podczas masowych wypadków, kryminalistyczni odontolodzy korzystają z unikalnych cech zębów, które wszyscy musimy zidentyfikować dla ludzkich szczątków. Mogą również analizować ślady ugryzień i porównywać je z próbkami, aby pomóc zidentyfikować ofiary i podejrzanych, a także pomóc śledczym w określeniu, czy obrażenia są defensywne czy obraźliwe. Odontolodzy sądowi mają doktoraty z chirurgii stomatologicznej lub medycyny dentystycznej i zwykle praktykują stomatologię ogólną i wykonują usługi kryminalistyki oprócz swojej praktyki dentystycznej. Forensic odontolodzy mogą zarobić znacznie ponad 100 000 $ rocznie.

 • 12 Psycholog sądowy

  Psycholodzy sądowi świadczą usługi i analizy psychologiczne niemal dla każdego aspektu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Od konsultacji z jury do doradztwa więziennego, psycholodzy sądowi wykonują ważne usługi w zakresie korekt, sądów i egzekwowania prawa. Badają zarzuty dotyczące wykorzystywania dzieci, oceniają ofiary, świadków i podejrzanych pod względem prawdziwości i kompetencji, a także pomagają sędziom ustalić, czy podejrzany może stanąć przed sądem. Psycholodzy sądowi wykonują również ważną pracę polegającą na ocenie kandydatów na organy ścigania podczas procesu rekrutacji. Średnio psychologowie sądowi zarabiają około 57 000 dolarów rocznie, ale wynagrodzenia różnią się znacznie w zależności od poziomu wykształcenia, doświadczenia i pracodawcy.
 • 13 Patolog sądowy

  Linda Bartlett / National Cancer Institute / Wikimedia Commons / Public Domain

  Sądowi patolodzy zapewniają jeden z najważniejszych elementów dochodzenia w sprawie zabójstwa: przyczynę śmierci. Znani również jako lekarze sądowi, patolog sądowy stosuje swoje medyczne szkolenie, aby określić, które, jeśli w ogóle, obrażenia były śmiertelne. Mogą również pomóc badaczom w nauce użycia broni i przybliżonego czasu śmierci ofiary. Określając przyczynę zgonu, patolodzy odgrywają kluczową rolę w uczeniu się, czy nawet przestępstwo miało miejsce, na początku. Patolodzy sądowi to lekarze i mogą zarobić ponad 200 000 USD rocznie.