Trudne rozmowy kwalifikacyjne Pytania i odpowiedzi

Jak odpowiedzieć na niektóre z najtrudniejszych pytań, aby uzyskać pracę

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oznacza gotowość do udzielenia odpowiedzi na podstawowe pytania do rozmowy kwalifikacyjnej, o które prosi prawie każdy menedżer ds. Zatrudnienia, ale także oznacza przewidywanie trudniejszych pytań.

Menedżerowie ds. Wynajmu nie pytają, ponieważ próbują być wredni lub rzucają cię z gry. Te trudniejsze pytania mają cel: dają ankieterowi głębsze poczucie tego, kim jesteś i czy jesteś odpowiedni dla firmy.

Niektóre z nich to podchwytliwe pytania, a inne mają na celu sprawić, byś zareagował. Następnie są tacy, którzy nie mają właściwej lub złej odpowiedzi; te pytania mają na celu pokazać, jak myślisz. Dzięki nim odpowiedzi są tak samo ważne jak to, co mówisz.

Oto niektóre z najtrudniejszych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, o które pytają pracodawcy, wraz z poradami, jak odpowiadać i próbować odpowiedzi.

Pytania dotyczące osobowości

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej jest dobrą okazją do ponownego przemyślenia się. Osoba przeprowadzająca wywiad chce zobaczyć, jaki typ osobowości posiadasz. Te pytania trafiają do sedna i sprawdzają, kim jesteś na poziomie osobistym.

Pytania dotyczące "słabości"

Ach, pytania " Jaka jest twoja największa słabość? " Są bolesne, ale ankieterzy uwielbiają ich pytać i trzeba być gotowym z dobrą odpowiedzią.

Chcą, żebyś był szczery, ale nie musisz zagłębiać się w swoją mroczną przeszłość ani ujawniać wszystkiego.

Jest dobry sposób i zły sposób na odpowiedź na te pytania. Jedno jest pewne: nigdy nie powinieneś mówić "nie mam żadnych". To także zły pomysł, aby oferować odpowiedzi w puszkach, takie jak: "Jestem perfekcjonistą". (Osoba przeprowadzająca wywiad słusznie podejrzewa, że ​​nie uważa się tego za słabość i określi to pytanie jako stratę - lub gorzej, osądźcie za bycie cagey.)

Najlepszym sposobem na odpowiedź na pytania o słabości jest być szczerym, pozytywnym i skoncentrowanym na rozwiązaniach. Wybierz słabość, która nie stanowiłaby przełomu, a następnie opisz, jak ją przezwyciężyłeś. Na przykład opisz czas, kiedy uświadomiłeś sobie, że twoje umiejętności wymagają odświeżenia, a następnie porozmawiaj o tym, co zrobiłeś, aby poprawić siebie.

Poprzednie pytania robocze

Pracodawcy chcą poznać sposób radzenia sobie w sytuacjach w miejscu pracy i swoje zdanie na temat współpracowników. Te pytania odnoszą się do twoich prac i dobrze jest być przygotowanym na odpowiedź.

Staraj się nie mówić o wielu negatywnych rzeczach, a jeśli tak, połóż pozytywny spin. Nie chcesz wyglądać jak marudzący czy ten facet w biurze, który nie może się z nikim dogadać!

Pytania "Dlaczego odejdziesz"

Pytania o to, dlaczego szukasz pracy, należą do najtrudniejszych, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, szczególnie jeśli okoliczności są mniej niż pozytywne.

Szczera, dobrze przemyślana odpowiedź może ci przejść przez tę rundę pytań.

Zwłaszcza jeśli zostałeś zwolniony , ważne jest, aby mieć strategię radzenia sobie z pytaniami o to, dlaczego opuściłeś poprzednią pracę. Najlepsza praktyka jest prosta, pozostaje pozytywna i kończy się pozytywnym akcentem. Pokazanie nowego kierunku w twoim życiu może zmienić negatywne doświadczenia. Bądź pewny w tej odpowiedzi.

Trudne pytania "w pracy"

W tej rundzie pytań próbuje się dowiedzieć, jak pracować w środowisku firmy. Każde miejsce pracy jest inne i mają oczekiwania swoich pracowników, ale szczere odpowiedzi mogą pomóc wypełnić wszelkie luki.

Trudne pytania z wywiadu

Będziesz musiał trochę zastanowić się, odpowiadając na nie, a to tylko kilka przykładów podchwytliwych pytań . Wiele razy ankieter chce zobaczyć, jak dobrze reagujesz na zmieniające się otoczenie i jak szybko możesz myśleć na nogach.

Przygotuj się na kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, ale bądź gotów na coś zupełnie oderwanego od ściany. Jeśli musisz, powtórz pytanie, gdy znajdziesz odpowiedź. To świetna sztuczka, ponieważ daje czas na myślenie.

Pytania bez prawidłowych lub błędnych odpowiedzi , np. "Opisz siebie" lub "Jak obliczyć ilość papieru toaletowego potrzebnego, aby objąć stan New Jersey?"

Co robić, jeśli nie masz odpowiedzi

Czasami, pomimo wykonywania wszystkich przygotowań, możesz na rozmowę kwalifikacyjną po prostu nie masz odpowiedzi lub nie możesz od razu powiedzieć o czymś.

Nie panikuj! Kiedy nie możesz od razu odpowiedzieć na pytanie o wywiad , celem jest wykupienie sobie trochę czasu. Nie spiesz się. Weź głęboki oddech. Poproś o wyjaśnienie, jeśli jest to potrzebne. A jeśli gorsze jest najgorsze, użyj swojej notatki kontrolnej jako sposobu na odpowiedź, gdy masz trochę czasu na badanie i sformułowanie odpowiedzi.

Więcej o rozmowach kwalifikacyjnych: Jak przeprowadzić rozmowę o pracę