Pytanie do rozmowy kwalifikacyjnej: czy jesteś miły?

Jak odpowiedzieć na pytania Wywiad o byciu miłym

W artykule dla New York Times, Andy Lansing, prezes i dyrektor generalny restauracji Levy, powiedział, że rozpoczyna każdy wywiad z pytaniem "Czy jesteś miły?" Częściowo zadaje to pytanie, ponieważ zaskakuje wielu ankietowanych, którzy nie spodziewają się otrzymać tego pytania.

Znam jednego z kandydatów, który został zaskoczony podczas wywiadu na stanowisko nauczycielskie w wyzywającej szkole czarterowej, gdy dyrektor zapytał: "Wydajesz się słodką dziewczyną.

Jak ktoś tak miły mógł poradzić sobie z uczniami? "Powiedziała, że ​​było to najtrudniejsze pytanie, jakie kiedykolwiek zadano jej podczas rozmowy kwalifikacyjnej .

Powinieneś być miły - czy nie?

Kiedy pracodawca zada ci to pytanie, on chce zobaczyć nie tylko, jak odpowiesz na nieoczekiwane pytanie, ale także czy pasujesz do kultury firmy . To trudne pytanie, ponieważ czasami firma chce zatrudnić kogoś miłego, a czasami nie. Oto kilka wskazówek, jak sobie poradzić z pytaniem o wywiad: "Czy jesteś miły?" abyś nie został zaskoczony.

Jak odpowiedzieć, jeśli osoba przeprowadzająca wywiad chce, abyś był miły

Czasami pracodawcy zadają ci to pytanie, ponieważ chcą zatrudnić "miłych" ludzi. Jeśli tak jest, najlepszym sposobem na udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest dostarczenie osobistej anegdoty o czasie, w którym zademonstrowałeś "życzliwość" podczas poprzedniej pracy.

Istnieje wiele rodzajów "uprzejmości" - współczucia wobec innych, bycia graczem zespołowym, szacunku wobec szefa lub personelu itp.

Pomyśl o tej pracy i jaka "życzliwość" byłaby ważna w tej pracy. Następnie przekaż anegdotę o tym, jak wykazałeś tego typu "dobroć" w pracy w przeszłości i jak pomógł Ci osiągnąć coś w pracy. Oto przykład odpowiedzi na to pytanie:

Możesz zrównoważyć tę odpowiedź, opisując także, w jaki sposób korzystasz z dobroci, aby wyznaczyć wysokie oczekiwania wobec siebie i swoich pracowników i pociągnąć do odpowiedzialności swoich kolegów. Udowodnisz, że możesz być twardy i wymagający. Poniżej jako przykładowa odpowiedź:

Jak odpowiedzieć, jeśli osoba przeprowadzająca wywiad nie chce być ładna

Czasami ankieter nie chce, abyś mówił, że jesteś miły; on lub ona może potrzebować pracownika, który jest konkurencyjny lub może zdecydowanie wyznaczyć wysokie wymagania dla pracowników. W takim przypadku osobiste anegdoty ponownie pomogą ci odpowiedzieć na pytanie.

Nawet jeśli osoba przeprowadzająca wywiad szuka kogoś, kto nie jest miły, nadal nie chcesz podawać wielu przykładów tego, jak jesteś wredny lub nie współpracujesz. Zamiast tego daj przykład czasu, kiedy twoja stanowczość z pracownikiem lub współpracownikiem pomogła poprawić jego wydajność.

Na przykład możesz opisać sytuację, w której musisz zainterweniować z pracownikiem o niskich wynikach, ustanawiając plan poprawy i być może w końcu przekonałeś ich, by ruszyli dalej lub wystrzelili.

Możesz zrównoważyć tę odpowiedź, podkreślając, że nadal jesteś pracownikiem spółdzielni i że słuchasz swoich kolegów i pracowników. Pokaże, że jesteście napędzani i stanowczy, ale także sprawiedliwi i rozsądni. Poniżej znajduje się przykład tego rodzaju odpowiedzi:

Jeśli nie jesteś pewien

Na podstawie opisu stanowiska i ankietera można zazwyczaj stwierdzić, czy osoba przesłuchująca pyta o to, ponieważ szuka miłych pracowników lub twardych pracowników. Jeśli jednak nie masz pewności, czego szuka pracodawca, podaj odpowiedź, która pokazuje, że potrafisz być zarówno współczujący, jak i stanowczy w pracy. Jedna anegdota opisująca twoją uprzejmość i opisująca twoją stanowczość pokaże rozmówcy, że wiesz, jakie sytuacje wymagają dobroci.

Pomyśl o tym

Osoba przeprowadzająca wywiad zada Ci to pytanie, ponieważ chce się upewnić, że dopasujesz się do środowiska firmy . Tak więc, jeśli oferuje się pracę, należy dokładnie przemyśleć, czy otoczenie firmy jest odpowiednie dla Ciebie.

Jeśli jesteś naprawdę miłą osobą, a ankieter mówi, że chce pracowników, którzy nie są mili, możesz pomyśleć dwa razy o podjęciu pracy. Pytanie "Czy jesteś miły?" pomoże zarówno Tobie, jak i ankiecie, zdecydować, czy jesteś odpowiedni do tej pracy.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.