Czy uważasz się za osobę sukcesu?

Pytanie z wywiadu

Jeśli zostaniesz zapytany: "Czy uważasz się za udanego? Dlaczego?" W wywiadzie rekruter stara się ocenić twoje dotychczasowe osiągnięcia i ustalić, czy będziesz dążył do osiągnięcia takich wyników w przyszłości. Wasza odpowiedź jest również dobrym wskaźnikiem tego, jak bardzo jesteście pokorni. To pytanie pozwala także rekruterowi zrozumieć, w jaki sposób definiujesz sukces, a jakie kamienie milowe w Twojej karierze uważasz za ważne.

Zrozumiałe, możesz nie uważać się za totalny sukces. Zastanów się jednak nad tym pytaniem jako zaproszeniem do dyskusji o cechach zawodowych, z których jesteś dumny, lub o konkretnym osiągnięciu jednej z wcześniejszych prac. Skoncentruj się na rzeczach, z których jesteś dumny, i które pomogły Twojemu zespołowi i firmie osiągnąć sukces.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O sukcesie

Prostą częścią twojej odpowiedzi jest pewność, że uważasz siebie za sukces. Upewnij się, że wyglądasz rekrutera w oku i sprzedajesz oświadczenie z pewnym tonem, ale bez przechwalania się. Jednak trudniejszym zadaniem jest utworzenie kopii zapasowej swojego twierdzenia. Ważne jest, aby zapewnić przesłuchującemu dowód na to, jak osiągnąłeś sukces w miejscu pracy.

Podaj jeden lub dwa przykłady razy, kiedy ustawiłeś i osiągnąłeś profesjonalny cel . Krótko wyjaśnij, w jaki sposób osiągnąłeś każdy sukces - być może pokonałeś przeszkodę, skutecznie zarządzałeś zespołem lub efektywnie zaplanowałeś swój czas.

Celem jest wykazanie się determinacją i gotowością do podejmowania wyzwań i osiągania wyników.

Możesz również wspomnieć o sukcesach, które masz nadzieję osiągnąć w przyszłości, lub aktualnie pracujesz nad ich osiągnięciem. Na przykład, jeśli wspomniałeś o udanej historii sprzedaży, możesz również wyjaśnić, w jaki sposób chcesz poprawić ten sukces w przyszłości.

To zademonstruje, że jesteś głodny nowych wyzwań na nowej pozycji.

Po ustaleniu podstawy sukcesu zawodowego możesz dodać osobiste osiągnięcie, takie jak bycie oddanym tatą lub biegaczem maratońskim, aby ukończyć twoją odpowiedź.

Jak przygotować odpowiedź

Jest to typowe pytanie do wywiadu, więc przygotuj się na odpowiedź z wyprzedzeniem. Przed wywiadem przejrzyj swoje CV i zanotuj jedno lub dwa swoje osiągnięcia w każdej roli, nie ważne jak małe. Zastanów się nad sytuacją lub wyzwaniem, przed jakim stanąłeś podczas pracy nad każdym osiągnięciem oraz umiejętnościami lub wiedzą, które wykorzystałeś, aby osiągnąć pozytywne rezultaty.

Przeanalizuj wymagania dotyczące swojej docelowej pracy i skoncentruj się na swoich zasobach, które odpowiadają preferowanym kwalifikacjom idealnego kandydata, które najprawdopodobniej znajdziesz w ogłoszeniu o pracy lub na stronie internetowej firmy.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Powiązane artykuły: Jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadów o sobie

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.