Jak miękkie umiejętności pomagają zwiększyć karierę

Większość zawodów wymaga, aby ci, którzy w nim pracują, mieli pewne umiejętności, które pozwalają im wykonywać swoją pracę. Na przykład fotografowie muszą zrozumieć, w jaki sposób różne ustawienia aparatu i oświetlenie wpływają na wykonywane zdjęcia, nauczyciele muszą umieć używać pewnych technik do nauczania matematyki i czytania, a programiści muszą wiedzieć, jak używać języków programowania. Umiejętności te znane są jako twarde lub techniczne umiejętności, a aby się ich nauczyć, zwykle zapisuje się w jakimś programie edukacyjnym, w którym pobiera naukę w klasie, a często również szkolenie praktyczne.

Aby pracować w jakimkolwiek zawodzie, potrzebujesz również czegoś, co nazywa się umiejętnościami miękkimi .

Jakie są miękkie umiejętności?

Umiejętności miękkie są osobistymi cechami charakteru lub cechami każdego z nas. One składają się na to, kim jesteśmy, na ogół obejmując nasze postawy, nawyki i sposób, w jaki wchodzimy w interakcję z innymi ludźmi. Są o wiele mniej namacalne niż twarde lub techniczne umiejętności i w przeciwieństwie do nich nie uczą się miękkich umiejętności, zapisując się do programu treningowego. Można je jednak zdobyć dzięki doświadczeniom edukacyjnym, zawodowym i życiowym, ale będzie to wymagało skoordynowanego wysiłku ze strony użytkownika. Powiedzmy, na przykład, że jesteś okropny w zarządzaniu czasem, ale jesteś zapisany do klasy, która wymaga ukończenia wielu projektów. Jeśli chcesz dobrze się uczyć, będziesz musiał poprawić swoje umiejętności zarządzania czasem, aby dotrzymać terminów. Możesz dowiedzieć się, jak lepiej zarządzać swoim czasem, szukając porad od wykładowców i kolegów lub czytając pomocne artykuły.

Oto kilka rodzajów umiejętności miękkich.

Dlaczego potrzebujesz miękkich umiejętności?

Każde zawody, które możesz wymyślić, wymagają posiadania określonych cech charakteru, niezależnie od tego, czy jesteś lekarzem, który musi być doskonałym komunikatorem, aby przekazywać informacje swoim pacjentom, woźnym, który musi mieć dobre umiejętności interpersonalne, aby mógł uzyskać wraz z jego współpracownikami lub aktorem, który musi być wytrwały pomimo wielokrotnego odrzucania.

Ważne jest, aby pamiętać, że umiejętności miękkie można przenosić między zawodami. Chociaż możesz wrócić do szkoły, aby nauczyć się nowych umiejętności technicznych, jeśli zmienisz karierę zawodową, zawsze możesz zabrać ze sobą swoje umiejętności miękkie, ponieważ są one cenione w różnych dziedzinach.

Oprócz tego, co jest wymagane przez twój zawód, pracodawcy oczekują również pewnych cech charakteru. Wystarczy spojrzeć na ogłoszenia o pracę, a zobaczysz listę kwalifikacji, która obejmuje nie tylko umiejętności techniczne potrzebne do wykonania pracy, ale również takie cechy jak "doskonałe umiejętności komunikacyjne", "mocna umiejętność organizacyjna", "gracz zespołowy" i " silna umiejętność słuchania "również tam wymieniona. Nawet jeśli masz umiejętności techniczne wymagane do pracy, jeśli nie możesz udowodnić, że masz określone cechy, prawdopodobnie nie dostaniesz pracy. Upewnij się, że Twój życiorys wymienia osiągnięcia, które demonstrują pożądane umiejętności miękkie, a także znajdujesz sposoby na omówienie ich podczas rozmowy kwalifikacyjnej .