Jakie są zbywalne umiejętności?

Zdolności, które możesz zabrać ze sobą

Jeśli nie chcesz wyjść z pracy lub zmienić kariery zawodowej, ponieważ martwisz się, będziesz musiał nabyć zupełnie nowy zestaw umiejętności, podczas gdy wszystkie te, które zbudowałeś przez lata, zmarnują, położysz ten strach na odpoczynek. Będziesz mógł zabrać wielu z nich ze sobą na nową pracę lub karierę. Umiejętności zbywalne to talenty i zdolności, które mogą podróżować wraz z tobą, gdy dokonasz przejścia.

Przestudiuj poniższą listę, aby dowiedzieć się, jakie masz umiejętności.

Możesz je zdobyć dzięki pracy, szkole, stażom , stażom , formalnym i nieformalnym szkoleniom, hobby i doświadczeniom wolontariuszy. Istnieje sześć szerokich kategorii: podstawowe, ludzie, zarządzanie, biuro, badania i planowanie oraz umiejętności komputerowe i techniczne. Ta lista nie zawiera twardych umiejętności, które pozwalają ci wykonywać określoną pracę, chociaż możesz je również przenieść między zajęciami.

Podstawowe umiejętności:

Umiejętności ludzi:

Umiejętnośći zarządzania:

Umiejętności klerykalne

Umiejętności związane z badaniami i planowaniem:

Umiejętności komputerowe i techniczne:

Dodatkowe umiejętności:

Jakie są Twoje umiejętności przekazywania?

Napisz listę swoich umiejętności, które można przekazać, używając tego jako punktu wyjścia. Wybierz te, które masz na powyższej liście, a następnie dodaj inne, które nie są wymienione. Uwzględnij także swoje twarde umiejętności. Po zapisaniu wszystkiego w jednym miejscu, oceń swoją rynkowość potencjalnym pracodawcom. Czy masz umiejętności, których szukają? Czy są jakieś luki, które należy rozwiązać, zdobywając dodatkowe wykształcenie, wykształcenie i doświadczenie.

Wykorzystaj swoje umiejętności, które można przekazać, aby sprzedać się potencjalnym pracodawcom

Twoje CV powinno wykazać potencjalnym pracodawcom, że posiadasz umiejętności, których poszukujesz. Tutaj masz dostęp do umiejętności, które można przekazywać. Wpisuj je w opisy stanowisk, starając się dopasować język, którego używasz do języka w ogłoszeniach o pracę dla stanowisk, do których się aplikujesz.

Podkreśl swoje umiejętności do przeniesienia również na rozmowach kwalifikacyjnych . Kiedy odpowiadacie na pytania potencjalnych pracodawców, należy porozmawiać o tych, które są istotne dla stanowisk, o które się ubiegacie.