Czy powinieneś odbyć praktykę?

Dlaczego studenci muszą zdobyć doświadczenie

W pewnym momencie na studiach lub krótko po ukończeniu studiów powinieneś poważnie pomyśleć o odbyciu stażu. Istnieje kilka lepszych sposobów na zdobycie cennych umiejętności, które są związane zarówno z obszarem nauki, jak iz miejscem pracy.

4 Korzyści z wykonywania stażu

  1. Zapewnia doświadczenie zawodowe: Internowanie to świetny sposób na zdobycie prawdziwego doświadczenia zawodowego w firmie.
  2. Pozwala ci dowiedzieć się o zawodzie lub przemyśle: da ci wewnętrzne spojrzenie na zawód . Może pomóc ci odkryć, czy twoja kariera jest właściwa (lub zła) dla ciebie, zanim poświęcisz więcej czasu i pieniędzy na przygotowanie się do niej. Dzięki temu zyskasz spojrzenie na branżę, w której możesz chcieć pracować w przyszłości.
  1. Wzmacnia Twoje CV: Coraz więcej osób odbywa staże, pracodawcy oczekują, że zostaną wymienieni na życiorysach potencjalnych pracowników. Pokazuje również, jak wspomniano wcześniej, że masz odpowiednie doświadczenie zawodowe.
  2. Może prowadzić do oferty pracy: Chociaż nie powinno się wchodzić w to, oczekując czegoś więcej niż dobrego doświadczenia w uczeniu się i szansy na zdobycie umiejętności w miejscu pracy, pracodawcy czasami zatrudniają byłych praktykantów na pełnoetatowych stanowiskach. To kolejny powód, aby traktować tę pracę poważnie i zrobić wspaniałe wrażenie. Oczywiście nie jest to jedyny. Chcesz, aby Twoja wydajność była doskonała, niezależnie od tego, czy doprowadzi ona do przyszłego zatrudnienia.

Czy zarabiasz?

Są płatne i nieodpłatne staże. Organizacje nastawione na zysk muszą wziąć pod uwagę pracowników staży i płacić im co najmniej płacy minimalnej i wynagrodzenie za nadgodziny, chyba że spełniają określone kryteria określone przez Wydział Wynagrodzeń i Naładowania Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych.

Podsumowując, stażyści muszą przejść szkolenie podobne do tego, co otrzymaliby w szkole; muszą skorzystać z doświadczenia; nie powinni wypierać regularnych pracowników; nie są uprawnieni do pracy po zakończeniu stażu; pracodawcy nie mogą czerpać korzyści; obie strony muszą zrozumieć, że stażysta nie otrzyma odszkodowania pieniężnego (Departament Pracy Stanów Zjednoczonych).

"Arkusz informacyjny nr 71: Programy stażowe zgodnie z ustawą Fair Standards Standards, 2010 " ).

2 powody, by nie praktykować praktyki

  1. Obciążenie finansowe: Koszt kształcenia w college'u jest bardzo wysoki i rośnie każdego roku. Wykonanie stażu, które nie jest płatne lub ma niższe wynagrodzenie niż inna praca, może stanowić olbrzymie obciążenie finansowe dla tych studentów, którzy muszą płacić na swój sposób w szkole lub przyczyniać się do utrzymania swoich kosztów utrzymania.
  2. Twoja praca zapewnia lepsze doświadczenie: Jeśli obecnie pracujesz w swojej dziedzinie, twoja praca może zapewnić doświadczenie zawodowe przewyższające wszystko, co możesz uzyskać ze stażu. Nie pomijaj jednak korzyści z uzupełnienia swojego obecnego doświadczenia zawodowego poprzez kontakt z inną organizacją.

Jak znaleźć staż

Jak oceniać staż