Top 5 zalet pracy w niepełnym wymiarze godzin

Dla niektórych osób praca w niepełnym wymiarze godzin oznacza zmniejszenie godzin pracy wbrew woli lub rozliczanie się za pracę w niepełnym wymiarze godzin po długim poszukiwaniu pracy, które nie zapewniło pełnoetatowej pozycji. Ale jeśli spojrzysz na to we właściwy sposób, jest wiele pozytywnych aspektów pracy w niepełnym wymiarze godzin. Niektórzy ludzie uważają, że właściwe miejsce pracy w niepełnym wymiarze godzin jest najlepszym z obu światów, jeśli chodzi o równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Więcej czasu dla rodziny. Jeśli chodzi o pracujące matki, być może najbardziej oczywistą korzyścią z pracy w niepełnym wymiarze godzin jest zdolność do generowania dochodu, ale wciąż masz wystarczająco dużo czasu dla swoich dzieci i męża, jeśli jesteś w związku małżeńskim .

Niezależnie od tego, czy praca w niepełnym wymiarze godzin pokrywa się dokładnie z dniem szkolnym, czy korzystasz z opieki nad dzieckiem podczas zmiany, prawdopodobnie okaże się, że masz więcej energii i czasu, aby zarządzać domem i dbać o siebie, gdy nie pracujesz 40 godzin. tydzień lub więcej. Pomyślcie o załatwionych sprawach, gdy sklepy nie są tak zatłoczone!

Ciągły rozwój kariery. Dla niektórych rodziców praca w niepełnym wymiarze jest najlepszą alternatywą dla rzucenia pracy w ogóle, gdy dzieci są małe. Mogą kontynuować szkolenie zawodowe i rozwijać ścieżkę kariery, choć w wolniejszym tempie niż w pełnym wymiarze godzin. Może się okazać, że możesz nawet wygrywać promocje podczas pracy w niepełnym wymiarze godzin, jeśli twój pracodawca jest otwarty i demonstruje kamienie milowe, które osiągnąłeś po drodze.

Czas na edukację. Po 10 latach pracy możesz odkryć palącą potrzebę poszukiwania opcji dla osób bez wykształcenia lub magistra.

Praca w niepełnym wymiarze czasu pracy może pomóc ci znaleźć czas na zajęcia i związane z nimi studia. Jeśli potrzebujesz dodatkowej certyfikacji, aby osiągnąć kolejny poziom w swojej karierze - lub zdać czasochłonną serię egzaminów - pozycja w niepełnym wymiarze godzin może być sposobem na wyznaczenie czasu w twoim harmonogramie na to potrzebne szkolenie .

Na przykład wielu specjalistów finansowych i lekarzy musi zdać specjalistyczne egzaminy w swojej dziedzinie, aby kontynuować praktykę.

Niektóre dochody są lepsze niż żadne. Podczas pracy w niepełnym wymiarze godzin prawie zawsze oznacza mniej pieniędzy, dla wielu osób jest to lepsze niż żadne. W obliczu perspektywy, że w ogóle nie pracujesz lub pełnisz rolę w niepełnym wymiarze godzin, możesz zdecydować się na to, co możesz dostać. Co więcej, jeśli masz więcej wolnego czasu, możesz skorzystać z niektórych porad dotyczących oszczędzania pieniędzy, które pochłaniają więcej czasu, takich jak gotowanie wszystkich posiłków w domu i zakupy w sklepach hurtowo.

Czas na hobby. Nie zawsze chodzi o dolną linię. Zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin może ułatwić ci naukę gry na fortepianie, naukę chińskiego lub trenowanie maratonu. Oczywiście, możesz robić te rzeczy, pracując również w pełnym wymiarze godzin, ale prawdopodobnie będzie to trudniejsze. Praca w niepełnym wymiarze godzin daje poczucie wolnej od poczucia winy, nie pozwalając sobie na poczucie, że oszukujesz rodzinę lub szefa.

Ostatecznie, rozważając, czy pracować w niepełnym wymiarze godzin, należy rozważyć wady pracy w niepełnym wymiarze godzin, a także plusy. Ale nie podejmuj całkowicie negatywnych decyzji podczas podejmowania decyzji!