7 pytań, które należy zadać przed rzuceniem pracy

Bo gdy pracujące mamy czują się sprzeczne między rodziną a pracą

"Czy powinienem zrezygnować z mojej pracy?" to pytanie, które możesz zadać sobie, gdy po prostu skończysz równoważenie pracy i życia. Może zadajesz to pytanie z powodu wydarzenia zmieniającego życie, tak jak jesteś w ciąży, rodzisz dziecko lub po prostu masz drugie dziecko. Ale czy naprawdę mógłbyś opuścić swoją pracę?

Rezygnacja z pracy nie może być decyzją impulsywną, ponieważ wpływa ona na bezpieczeństwo twojej rodziny, jak również na przyszłe perspektywy zawodowe .

Aby pomóc Ci zdecydować, czy rzucenie palenia jest właściwe, zadaj sobie następujące siedem pytań:

1. Czy wyzwanie związane z pracą powoduje, że chcesz rzucić pracę?

Kiedy masz kryzys w pracy lub dziecko boryka się z problemami w szkole, łatwo pomyśleć: "Gdybym tylko mógł rzucić pracę, wszystkie te problemy zniknęłyby".

Ale jeśli zrezygnujesz z pochopnie , może się okazać, że twoje podstawowe problemy nadal istnieją, a ty straciłeś dochód za nic. Obwinianie swojej pracy za swoje problemy, bez przemyślenia jej, może być błędem.

Jest to szczególnie ważne w przypadku poważnych zmian w życiu, takich jak powrót z urlopu macierzyńskiego , rozpoczęcie nowej pracy lub zmiana opieki nad dziećmi. Niebezpiecznie jest podjąć poważną decyzję, jak porzucenie pracy, podczas gdy w twoim życiu dzieje się coś innego. Daj sobie kilka tygodni na sprawdzenie, czy wszystko się uspokoi.

W międzyczasie napisz o tym, co dzieje się w pracy w Twoim czasopiśmie.

Bądź tak szczery, jak to możliwe. Pisanie o swoich problemach może zrobić dla ciebie kilka rzeczy. Pisanie daje szansę usiąść i pomyśleć o swoich problemach. Gdzie, jeśli tylko myślisz o tym, kiedy ładujesz myśli malarza, po prostu przychodź i idź. Ponadto, kiedy piszesz, dajesz okazję do rozważenia tego, co napisałeś.

Przeczytaj to następnego dnia i sprawdź, czy wyskoczy Ci na to rozwiązanie.

2. Czy możesz sobie pozwolić na rezygnację z pracy?

Być może zechcesz rzucić palenie, ale czy w rezultacie będziesz musiał spłacać kredyt hipoteczny i samochód? Teraz jest świetny czas na sprawdzenie swoich finansów. Sprawdź rachunek czekowy i wyciągi z kart kredytowych i przeanalizuj, w jaki sposób wydajesz swoje dochody. Może istnieć sposób na obniżenie niektórych miesięcznych kosztów. Zapytaj siebie:

3. Czy pracujesz, aby zapłacić za opiekę nad dzieckiem?

Może znajdujesz się w sytuacji, w której kochasz swoją pracę, ale nie podoba ci się, ile pieniędzy przeznaczasz na opiekę nad dzieckiem. Twój budżet jest najściślejszy, gdy twoje dzieci mają mniej niż 5 lat lub więcej, gdy płacisz za studia.

Jeśli masz przedszkolaków wiedzieć, że koszty opieki nad dziećmi spadnie dramatycznie, gdy są w szkole publicznej.

Spróbuj spojrzeć na długoterminowy obraz, kiedy piszesz, że czekam na comiesięczną opiekę dzienną. Warto zapłacić tyle, jeśli nie więcej za opiekę nad dziećmi, jeśli jest to tylko kilka lat. Zwłaszcza jeśli jesteś w dziedzinie, w której zatrudnienie jest ograniczone.

4. Jak łatwe byłoby ponowne wejście na rynek pracy?

Jeśli zrezygnujesz, czy w przyszłości przestaniesz pracować w swojej branży? W wielu branżach istnieje wyraźna droga od edukacji do zatrudnienia w połowie kariery, a po zejściu z drogi nie można się włamać.

Rozejrzyj się. Czy widzisz starszych matek, które miały trochę wolnego? A może wszyscy pracowali nieprzerwanie od momentu otrzymania dyplomu? Być może będziesz pionierem! Ale jeśli jesteś w dziedzinie, która nie wybacza przerw w zatrudnieniu, musisz być realistą co do perspektyw powrotu do pracy.

Chociaż ponowne wejście nie jest tak dużym problemem, jeśli nie lubisz swojej pracy i chcesz zmienić pola. Spójrz na karierę , do której chcesz przejść i sprawdź, czy możesz przygotować się na zmianę, spędzając więcej czasu w domu.

5. Czy wyrzucenie zraniłoby bezpieczeństwo twojej rodziny?

Pieniądze sprawiają, że czujesz się tak, jakby twoja rodzina była bezpieczna. Że dostają wszystko, czego potrzebują, a może pewne rzeczy, które chcą, takie jak lekcje tańca, lekcje muzyki lub sport. Jeśli zrezygnujesz, czy twoja rodzina będzie bezpieczna, pod względem pieniężnym?

Może twój współmałżonek zarabia wystarczająco, aby płacić miesięczne rachunki. Lub, jeśli jesteś samotną matką, możesz liczyć na to, że będziesz mieć wystarczająco dużo pracy na zlecenie lub pracę w niepełnym wymiarze godzin. Nadszedł czas, by być brutalnie szczerym. Pomyśl o najgorszym scenariuszu. Jeśli twój współmałżonek został zwolniony, jak by twoja rodzina przeżyła? Gdzie znajdziesz ubezpieczenie zdrowotne? Jaka jest twoja sieć bezpieczeństwa?

Jeśli chcesz wyjść, najpierw przygotuj plan tworzenia kopii zapasowych. Zbuduj swoje oszczędności, aby lepiej przetrwać burze, które mogą pojawić się na Twojej drodze. Dowiedz się, gdzie możesz kupić ubezpieczenie zdrowotne lub dentystyczne. Jeśli otrzymujesz wszelkiego rodzaju zniżki od swojej pracy, czy możesz płacić rachunki po pełnej cenie?

6. Czy możesz przerwać swoje godziny zamiast wyjść?

Ograniczenie czasu spędzanego w pracy może złagodzić stres związany z równowagą między pracą a życiem. Ponieważ jesteś już bliski wypowiedzenia, nie zaszkodzi zapytać o opcje w niepełnym wymiarze godzin lub elastyczne. Nigdy nie wiadomo, kiedy pracodawca może być otwarty na negocjowanie elastycznego harmonogramu.

Możesz rozpocząć wyszukiwanie ofert pracy bardziej elastycznej. Rozejrzyj się wokół organizacji, która może być na podobnym poziomie, ale nie tak wymagająca. Nawiązuj kontakt z kolegami z innych firm, aby dowiedzieć się, czy byłbyś szczęśliwszy gdzie indziej.

7. Czy naprawdę bawiłaś się będąc mamą w domu?

Wszyscy mieliśmy te fantazje "zostań w domu". Ścigasz się do pracy po kolejnym ataku lęku separacyjnego podczas wychodzenia z przedszkola i zauważysz, że mama bawi się z dzieckiem w parku. "To mógł być ja!" myślisz sobie.

Nie tak szybko. Życie matki w domu to nie wszystkie róże i koniczyna. Jest wiele powtórzeń tych samych zadań, które musiałbyś znieść bez wdzięczności. Bycie na służbie 24-7 może wyczerpać twoją cierpliwość, sprawiając, że rodzicielstwo staje się trudniejsze. Naprawdę jesteś na to zadowolony? Wiele matek uważa, że ​​bardziej lubią swoje dzieci, skupiając się na czasie poza pracą.

Wiele matek uważa, że ​​bardziej lubią swoje dzieci, skupiając się na czasie poza pracą. Czy jesteś jednym z nich? Podaj to pytanie pewnej myśli. Zawdzięczasz to sobie i swojej rodzinie, aby upewnić się, że będziesz szczęśliwa jako mama w domu.

W końcu bycie matką-matką jest krótkoterminową pracą. Twoje dziecko pójdzie do szkoły podstawowej w ciągu pięciu lat. Potem za 13 lat kończą szkołę średnią. (Jeśli wszystko pójdzie dobrze!) Nie podejmuj decyzji, która będzie miała długoterminowe konsekwencje tylko biorąc pod uwagę twoją obecną sytuację.

Edytowane przez Elizabeth McGrory.