Oszustwa dotyczące wprowadzania danych

Oszustwa związane z wprowadzaniem danych występują w wielu formach, ale wszystkie one chcą jednej rzeczy - twoich pieniędzy!

Getty / Andrew Brookes

Próba poinformowania o oszustwach dotyczących wprowadzania danych z legalnych zadań wprowadzania danych wymaga starannych badań i zdrowego rozsądku. Zdrowy rozsądek podpowiada ci, że praca nisko wykwalifikowana nigdy nie płaci wysokich zarobków. Legalne wynagrodzenia za wprowadzanie danych są zwykle niskie. Wynika z tego, że zadania wprowadzania danych obiecujące duże pieniądze to oszustwa. Dokładne badania pomogą Ci znaleźć uzasadnione możliwości pracy w domu.

Więcej: Wszystko o zadaniach wprowadzania danych online

Nieuczciwe systemy wprowadzania danych nie różnią się od innych typowych oszustw typu "praca w domu", takich jak piramidy finansowe, fałszywe klasy, fałszywe certyfikaty lub płatności za zasoby dostępne za darmo w innym miejscu. Mogą poprosić o niewielką opłatę, aby "pokazać, że jesteś poważny". Są to wszystkie znamienne oznaki oszustwa w pracy w domu. Haczyki tych fałszywych możliwości wprowadzania danych można podzielić na kilka różnych kategorii.

Oszustwa dotyczące wprowadzania danych mogą wyglądać tak:

Marketing afiliacyjny - czasami oszustwa związane z wprowadzaniem danych są naprawdę możliwościami marketingu afiliacyjnego. Często są one oznaczone jako "nietradycyjne wprowadzanie danych". I chociaż marketing afiliacyjny jest legalną firmą domową, to te oszustwa są mylącą reklamą, obietnice dużych zarobków i opłat za informacje dostępne za darmo. Marketing partnerski nie jest szybkim i łatwym sposobem na zarabianie pieniędzy. Musisz zbudować stronę internetową, wprowadzić ruch i wygenerować sprzedaż. Nikt nie może sprzedać ci legalnej operacji, która może to zrobić.

W tym samym kierunku są możliwości pracy w domu, które wymagają publikowania ogłoszeń na forach internetowych. Te możliwości i marketing afiliacyjny mogą być bardzo podobne do piramid, ponieważ płacą tylko lub w większości na podstawie rekrutacji większej liczby plakatów reklamowych.

Zajęcia, zestawy biznesowe, szkolenia, certyfikacja itp. - Często nietradycyjne wprowadzanie danych (lub naprawdę marketing afiliacyjny) "możliwości" to tylko samouczki dotyczące marketingu partnerskiego, które mogą być przydatne lub nie.

Inne oszustwa związane z wprowadzaniem danych mogą sprzedawać klasy, szkolenia lub certyfikaty, które prawdopodobnie pomogą Ci w znalezieniu pracy lub że firma wymaga od niej pracy. Podczas gdy niektóre specjalistyczne zadania wprowadzania danych, takie jak transkrypcja medyczna lub prawna lub kodowanie medyczne , wymagają specjalnego przeszkolenia, większość nie. Zbadaj dokładnie wszystkie szkolenia lub certyfikaty, które wybierzesz.

Praca transkrypcji - transkrypcja jest jedną z form wprowadzania danych. Oszustwa związane z wprowadzaniem danych wyglądające jak zlecenia transkrypcji często wymagają płatnego szkolenia lub opłaty za listę pracodawców. Mogą to być testy lub koszty administracyjne. Jednym z oszustw jest wymaganie od kandydatów podjęcia testu (co nie jest rzadkością w przypadku legalnych zadań wprowadzania danych), ale wszyscy lub prawie wszyscy zawodzą. Ale za opłatą szkolenie korekcyjne zapewni ci "pracę". Zobacz Legalne zlecenia transkrypcji .

Kodowanie medyczne i transkrypcja - Oszustwa dotyczące wprowadzania danych, które mają wpływ na kodowanie medyczne, często wymagają zapłaty za fałszywą certyfikację lub szkolenie. Będą one również czasami oferować możliwości biznesowe "pod klucz". To nie są legit. Zobacz uzasadnione medyczne zlecenia transkrypcji.

Przetwarzanie oszustw rabatowych - Bohaterem tych oszustw jest to, że zarabiasz tylko wypełniając formularze online; wszystko, czego potrzebujesz, jest zapewnione.

To jest twój klasyczny przekręt na przynętę. Wysyłasz 150- 200 $ lub więcej na program, który pozwoli ci "przetworzyć rabaty w domu". W najlepszym razie otrzymujesz informacje, które można uzyskać za darmo gdzie indziej, o założeniu firmy internetowej. W najgorszym razie jesteś uzależniony od pracy w domu, w której używasz pieniędzy do przetwarzania rabatów, ale nigdy nie otrzymasz zwrotu.