Lista umiejętności potrzebnych do kariery w projektowaniu wnętrz

Jeśli kochasz design, wystrój i tworzenie spójnych schematów kolorystycznych, projekt wnętrza może być dla Ciebie doskonałym wyborem. Projektant jest zatrudniany przez osoby prywatne, firmy i pośredników w handlu nieruchomościami do dekorowania przestrzeni, takich jak biura, pokoje dzienne czy sypialnie. Biorą pod uwagę gust klienta, budżet i przestrzeń, w której można uzyskać wygląd dopasowany do potrzeb klienta.

Co robią projektanci wnętrz?

Projektanci wnętrz zazwyczaj nie zajmują się rozległymi remontami, lecz zarządzają zmianami kosmetycznymi.

Na przykład, zamiast instalować nowe blaty granitowe lub powalać ściany, projektant wnętrz wybiera kolory farb do ścian, wybiera style mebli i koordynuje kolory zasłon, zasłon i elementów akcentujących.

Być projektantem wnętrz wymaga bardzo wyspecjalizowanych umiejętności, kreatywności i doskonałej komunikacji.

Jakie umiejętności wymagają projektanci wnętrz?

Jako projektant spotkasz się z klientami, aby omówić ich wizję, dlatego ważne jest, aby komunikować się skutecznie i uważnie słuchać. Ważne jest, aby mieć dobre oko artystyczne i można zrobić proste szkicowanie, aby przekazać pomysły klientowi za jego aprobatę.

Pomocny jest stopień projektowania lub certyfikacja, ponieważ musisz posiadać wiedzę na temat uzupełniających kolorów, tkanin i wykończeń. Musisz być dobrze zorganizowany i zdolny do zarządzania budżetem; klienci często podlegają ścisłym ograniczeniom monetarnym i nie mogą sobie pozwolić na przejście.

Jak wygląda praca?

Praca projektanta wnętrz jest zazwyczaj bardzo nieregularna, z długimi godzinami wieczornymi i weekendowymi. Spędzisz dużo czasu podróżując od strony klienta do strony klienta i do konserwacji domu i sklepów meblowych, aby wybrać przedmioty.

Większość projektantów to freelancerzy, co oznacza, że ​​pracują na własny rachunek, a nie przynależą do firmy.

Młodsi projektanci mogą zazwyczaj zarabiać od 30 000 do 40 000 dolarów rocznie, w zależności od rynku. Starsi projektanci mogą wydawać pensje od 60 000 do 80 000 USD. Niektórzy niszowi projektanci osiągają dochody w wysokich sześciu liczbach, szczególnie jeśli zaspokajają bardzo zamożne rynki.

Przełamując się w branży

Poza wykształceniem i niezbędnymi umiejętnościami, projektanci wnętrz często potrzebują doświadczenia, aby włamać się do biznesu w pełnym wymiarze godzin. Wielu stażystów lub praktykantów jako nieopłacani pracownicy dla uznanych projektantów. Inni będą zgłaszać się na ochotnika do pracy dla przyjaciół i rodziny, aby stworzyć portfolio, które będzie dostępne dla potencjalnych klientów.

Chodzenie na targi i profesjonalne konferencje jest istotną częścią stałego rozwoju kariery. Trendy w projektowaniu wnętrz stale się zmieniają, dlatego projektanci na każdym poziomie muszą być na bieżąco z najnowszymi stylami. Dołączenie do grup zawodowych może również pomóc w znalezieniu liderów w branży, a nawet znaleźć mentorów, którzy mogą pomóc Ci poznać nowych klientów i uzyskać status wolnego strzelca.

Dla tych, którzy mają kreatywne oczy i talent do projektowania, projektowanie wnętrz może być ekscytującą ścieżką kariery. Wymaga unikalnego zestawu umiejętności i wykształcenia, aby odnieść sukces i przedstawia unikalne wyzwania nowym podmiotom w branży.