Przewodnik po tym, jak firmy rekrutują pracowników

Wielostronne strategie rekrutacyjne dla pracodawców

Jak firmy rekrutują się w erze, w której obowiązują reguły technologiczne? Rekrutacja i zatrudnienie zmieniły się znacznie w ciągu ostatnich lat i nadal ewoluują w miarę zmian technologicznych. Ważne jest, aby osoby poszukujące pracy miały świadomość, w jaki sposób firmy rekrutują, aby mogły skorzystać ze sposobów, w jakie firmy znajdują wykwalifikowanych kandydatów do zatrudnienia.

Co to jest rekrutacja?

Czym jest rekrutacja? Rekrutacja jest jednym z etapów procesu rekrutacji, wykorzystywanego przez firmy do rekrutacji i zatrudniania nowych pracowników .

Faza rekrutacji w procesie rekrutacji ma miejsce, gdy firma próbuje dotrzeć do grupy kandydatów poprzez ogłoszenia o pracę na firmowych i zewnętrznych stronach internetowych, skierowania do pracy, reklamach potrzebnych do pomocy, rekrutacji w kampusie uczelnianym, rekrutacji w mediach społecznościowych i innych działaniach rekrutacyjnych.

Osoby ubiegające się o pracę, które odpowiedzą na działania rekrutacyjne firmy, są następnie badane w celu ustalenia, czy są kwalifikowane do pracy.

Wybrani kandydaci są zapraszani na rozmowy kwalifikacyjne i inne metody oceny. Pracodawcy mogą sprawdzić przeszłość potencjalnych pracowników, a także sprawdzić referencje przed złożeniem oferty pracy i zatrudnić najlepszego kandydata na stanowisko.

Vs pasywny Aktywna rekrutacja

W niektórych przypadkach pracodawcy biernie rekrutują pracowników, po prostu publikując oferty pracy na swojej stronie internetowej firmy i czekając, aż kandydaci znajdą ofertę pracy i złożą wniosek. Nie muszą robić nic więcej ze względu na objętość otrzymywanych aplikacji.

Inne firmy aktywnie rekrutują kandydatów na wiele różnych sposobów, aby nawiązać kontakt i zaangażować potencjalnych pracowników. Nawet jeśli otrzymają wiele aplikacji, chcą mieć pewność, że docierają do najlepszych kandydatów, w tym tych, którzy nie aktywnie poszukują zatrudnienia, ale mogą być zainteresowani, jeśli zobaczyli ogłoszenie o zatrudnieniu lub zostali zrekrutowani.

Rekrutacja na stronach firmowych

Wiele dużych korporacji ma więcej kandydatów niż może łatwo zarządzać, więc nie ma potrzeby szerokiego reklamowania kandydatów do pracy. Na przykład Southwest Airlines otrzymał 342,664 wznawia i zatrudnił 7207 nowych pracowników w 2016 roku. To dużo kandydatów na każdą dostępną pracę. Mimo to, Southwest posiada sekcję poświęconą karierze na stronie internetowej firmy, zawierającą informacje o ofertach pracy, korzyściach, kulturze firmy, stażach i wskazówkach, jak to jest pracować w Southwest. Wnioskodawcy mogą złożyć wniosek przez Internet, przesyłając, kopiując i wklejając lub korzystając z kreatora CV, aby uzyskać ich CV w systemach wnioskodawcy Southwest.

Raporty wskazują, że Google otrzymuje miliony CV każdego roku, a wielu innych dużych pracodawców otrzymuje również stosunkowo dużą liczbę aplikacji.

Jeśli znasz firmy, w których chciałbyś pracować, pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie witryny firmy, aby znaleźć dostępne oferty i złożyć wniosek online. Przejście bezpośrednio do źródła spowoduje szybkie przesłanie wniosku do systemu, a użytkownik może być w stanie zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach pracy, gdy tylko zostaną opublikowane.

Ogłoszenia o pracy

Karty pracy nadal odgrywają ważną rolę w rekrutacji firmy.

Główni pracodawcy zajmują stanowiska otwarte na tablicach ogłoszeń, takich jak Monster.com, CareerBuilder.com i Dice.com. Osoby poszukujące pracy mogą utworzyć profil na tych stronach i przesłać CV i listy, aby ubiegać się o pracę. Ponadto wiele najlepszych tablic ogłoszeń ma aplikacje mobilne, dzięki czemu możesz wyszukiwać oferty pracy w locie na telefonie lub tablecie.

Wyszukiwarki pracy

Wyszukiwarki pracy to dobry sposób, aby osoby poszukujące pracy szybko zdobywały oferty pracy, ponieważ szukają wielu źródeł, w których znajdują się możliwości zatrudnienia. Mimo że wyszukiwarka ofert automatycznie znajduje wiele zadań podczas wyszukiwania w Internecie, firmy wykorzystują je również do bezpośredniego rekrutowania.

Na przykład US.jobs to ogólnokrajowa witryna z ofertami pracy zarządzana przez DirectEmployers, niedochodowe konsorcjum zasobów ludzkich wiodących globalnych pracodawców oraz Narodowe Stowarzyszenie Państwowych Służb Pracy.

Oferty pracy od firm członkowskich są publikowane bezpośrednio na stronach US.job.

Ponadto, pracodawcy, którzy chcieliby, aby ich otwarte stanowiska zostały uwzględnione w wyszukiwarce, mogą na przykład skorzystać z rozwiązań rekrutacyjnych w witrynie LinkUp.com, aby otrzymywać wysokiej jakości miejsca reklamowe, przekazywać oferty pracy ze strony firmy na Facebooku i korzystać z wielu różnych usług. inne opcje rekrutacji.

LinkedIn

LinkedIn nadal pozostaje dominującą siecią profesjonalnej rekrutacji, a 96% pracodawców ankietowanych przez Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM) w 2015 r. Używa jej do rekrutacji.

LinkedIn Recruiting Solutions umożliwia firmom łatwe pozyskiwanie kandydatów, udostępnianie i reklamowanie miejsc pracy na LinkedIn oraz tworzenie stron poświęconych karierze firmy w celu przyciągnięcia i zaangażowania talentów.

Osoby poszukujące pracy mogą wyszukiwać oferty pracy bezpośrednio na LinkedIn i śledzić firmy, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualne oferty pracy. Aby korzystać z LinkedIn najefektywniej, Twój profil powinien być dokładnie zoptymalizowany, aby rekruterzy mogli Cię znaleźć, gdy szukają wykwalifikowanych kandydatów.

Gazety

Tak, firmy wciąż umieszczają reklamy w czasopismach, a Twój lokalny papier może być dobrym źródłem ofert pracy. Nie musisz kupować papieru, aby znaleźć aukcje. Sprawdź online, a znajdziesz ogłoszenia o różnych lokalnych ofertach na stronach gazet.

Polecenia

Pracodawcy uwielbiają skierowanych kandydatów, ponieważ wnioskodawca ma wcześniej zalecenie od jednego z pracowników firmy. Kiedy jest skierowanie, istnieje większa szansa na uzyskanie wykwalifikowanego kandydata, ponieważ pracownik zna firmę i typ osoby potrzebnej do wykonania pracy.

Dodatkowo, skierowania usprawniają proces rekrutacji. W rzeczywistości niektóre firmy wypłacają premie pracownikom, którzy polecają kandydatów, którzy są zatrudnieni. Dla osoby poszukującej pracy, uzyskanie skierowania od kogoś, kto już pracuje w firmie, może być świetnym sposobem, aby uzyskać podsumowanie CV od menedżera ds. Zatrudnienia.

Rekrutacja społeczna

Wykorzystanie rekrutacji społecznej , które ma miejsce, gdy firmy korzystają z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, aby reklamować oferty pracy i rekrutować potencjalnych pracowników, nadal rośnie. Menedżerowie HR, którzy odpowiedzieli na ankietę SHRM uznali serwis Linkedin za najbardziej efektywną (73 procent) witrynę społecznościową do rekrutacji, a następnie Facebooka (66 procent) i Twittera (53 procent).

Firmy, duże i małe, mają strony na Facebooku i Twitterze, gdzie znajdziesz informacje o firmie, oferty pracy, wskazówki i porady dotyczące stosowania i informacje o tym, jak to jest pracować dla firmy. Firmy często publikują oferty na tych stronach przed publikacją w innym miejscu, więc jeśli śledzisz firmę na Twitterze lub polubisz ją na Facebooku, będziesz w stanie uzyskać lepszy dostęp do swoich aplikacji.

Oprócz firm biorących udział w rekrutacji społecznej, rady zatrudnienia mają również silną obecność w mediach społecznościowych. Większość najlepszych stron ma strony na Twitterze, gdzie publikują posty i porady zawodowe. Na przykład na Facebooku można znaleźć oferty pracy i wskazówki dotyczące kariery na stronach Facebook wielu tablic ogłoszeń.

Aplikacje Walk-In

Wielu mniejszych pracodawców nadal zatrudnia staroświecki sposób z szyldem w oknie. Jeśli interesuje Cię praca w lokalnej firmie, nie wahaj się zgłosić się osobiście, gdy zobaczysz znak lub zatrzymaj się i zapytaj, czy firma zatrudnia, jeśli nie. Nie masz nic do stracenia i zadania do zdobycia, zadając szybkie pytanie.

Czytaj więcej: W jaki sposób pracodawca decyduje, który kandydat ma zatrudnić?