Przewodnik krok po kroku dotyczący procesu składania podania o pracę

Kiedy starasz się o pracę, ważne jest, aby wiedzieć, jak działa proces składania podania o pracę. Ten przewodnik krok po kroku dotyczący procesu ubiegania się o pracę zawiera informacje na temat ubiegania się o pracę, wznowienia i listów motywacyjnych, wypełniania wniosków o pracę, kontroli i testów przed zatrudnieniem, sprawdzania pochodzenia i referencji, przeprowadzania wywiadów i procesu rekrutacji. Wykonaj następujące czynności, aby pomóc w uporządkowaniu poszukiwania pracy. Jeśli jesteś na określonym etapie procesu poszukiwania pracy, kliknij ten krok, aby uzyskać więcej informacji.

 • 01 Przygotuj swoje CV

  i_frontier / iStockPhoto.com

  Wiele firm wymaga podania CV i listu motywacyjnego oprócz podania o pracę. Po przesłaniu CV ze swoim wnioskiem o pracę, ważne jest, aby twoje CV było dobrze zorganizowane i wypolerowane. Ty też chcesz mieć pewność, że Twoje CV jest dopasowane do pracy, o którą się ubiegasz. Oto informacje o pisaniu CV, a także wznawianie przykładów i szablonów.

 • 02 Napisz list motywacyjny

  List motywacyjny to dokument wyjaśniający, dlaczego twoje umiejętności i doświadczenia dobrze pasują do wykonywanej pracy. List motywacyjny może być wymagany jako część procesu ubiegania się o pracę. Jeśli jest to opcjonalne, zalecam dołączenie listu motywacyjnego, ponieważ jest to najlepszy sposób na przygotowanie sprawy do rozmowy kwalifikacyjnej. Upewnij się, że Twój list motywacyjny jest dostosowany do konkretnej oferty pracy. Oto informacje o tym, jak napisać list motywacyjny i co uwzględnić w liście przewodnim, a także przykłady listu motywacyjnego i szablony.
 • 03 Wnioski o pracę

  Możesz ubiegać się o pracę online, e-mailem lub osobiście. Niezależnie od rodzaju pracy, o którą się ubiegasz, pamiętaj, aby postępować zgodnie ze wskazówkami firmy dotyczącymi wypełniania wniosku.

  Przeczytaj tutaj przewodnik krok po kroku, jak ubiegać się o pracę, w tym jak ubiegać się o pracę w trybie online , jak wypełnić wniosek o pracę, jak pisać listy z wnioskami o pracę oraz wskazówki i porady dotyczące ubiegania się o pracę .

 • 04 Przesiewanie wniosku o pracę

  Firmy często używają oprogramowania do zarządzania talentami (znanego również jako oprogramowanie śledzące kandydata lub ATS) do rekrutowania, przesłuchiwania, wynajmowania, śledzenia i zarządzania kandydatami do pracy. Dlatego Twoja aplikacja prawdopodobnie zostanie poddana kontroli w celu ustalenia, czy pasujesz do pracy. Oprogramowanie będzie porównywać informacje zawarte w aplikacjach roboczych, które zostały zgłoszone z wymaganiami dotyczącymi pozycji dla danego zadania. Ci kandydaci, którzy są najbliżsi meczu, zostaną przesłuchani.
 • 05 Testy zatrudnienia

  Pracodawcy często korzystają z testów i innych procedur selekcji, aby przesłuchać kandydatów na wynajem. Typy testów i stosowane procedury wyboru obejmują testy kognitywne, testy osobowości, badania lekarskie, kontrole kredytowe i kontrole w tle . Niektóre testy są przeprowadzane w ramach procesu składania podania o pracę, a inne będą miały miejsce podczas procesu rekrutacji - po rozmowie kwalifikacyjnej i przed ofertą pracy.
 • 06 Proces wywiadu

  Jeśli zostaniesz wybrany na rozmowę kwalifikacyjną, zostaniesz zaproszony do rozmowy z rekruterem, pracownikiem rekrutacyjnym lub pracodawcą przez telefon lub osobiście (lub oboje). Firma może przeprowadzić kilka rozmów kwalifikacyjnych przed zaoferowaniem kandydatury wiodącej. Niektóre wywiady są indywidualne, podczas gdy inne są w małych grupach . Oto informacje o tym, jak proces wywiadu działa w większości firm.
 • 07 Proces wynajmu

  Od momentu złożenia podania o pracę do momentu zaakceptowania oferty pracy , przechodzi się przez szereg kroków podczas przechodzenia przez proces rekrutacji. Oto informacje o każdym etapie procesu rekrutacji, w tym o tym, co dzieje się po rozmowie kwalifikacyjnej, jeśli jesteś pretendentem do stanowiska.
 • 08 Oferty pracy

  Po otrzymaniu oferty pracy jesteś blisko końca procesu. Jednak nie musisz przyjmować pracy, przynajmniej od razu, jeśli nie masz pewności, czy jest to najlepsza okazja dla ciebie. Ważne jest, aby poświęcić czas na staranną ocenę oferty, aby podjąć świadomą decyzję o zaakceptowaniu, odrzuceniu lub renegocjacji oferty. Oto jak ocenić ofertę pracy.
 • 09 Nowe papiery do wynajęcia

  Po zaakceptowaniu oferty pracy nadszedł czas na nową dokumentację, którą musisz wypełnić, aby uzyskać dostęp do listy płac. Dokumentacja zatrudniania, którą musisz wypełnić, kwalifikuje się do formularzy pracy, formularzy potrącenia podatku i dokumentów specyficznych dla firmy. Oto informacje, które musisz podać swojemu nowemu pracodawcy.