Jak firmy zatrudniają pracowników

Przewodnik "Jak to działa" krok po kroku

Jak firmy zatrudniają pracowników? Zatrudnianie z perspektywy kandydatów do pracy obejmuje kilka kroków. Od momentu złożenia podania o pracę do momentu zaakceptowania oferty pracy, przechodzi się przez szereg kroków podczas przechodzenia przez proces rekrutacji i rekrutacji od wypełnienia wniosku o zatrudnienie do wejścia na pokład jako nowy pracownik.

Oto informacje na temat każdego etapu procesu rekrutacji, w tym ubiegania się o pracę, rozmowy kwalifikacyjne , testowanie zatrudnienia , sprawdzenie przeszłości i oferty pracy , a także wskazówki i porady na temat poszczególnych etapów procesu rekrutacji.

 • 01 Wnioski o pracę

  Żaden

  Pierwszym krokiem w procesie rekrutacji jest oczywiście ubieganie się o pracę i uzyskanie dostępu do aplikacji o interesujące Cię stanowiska.

  W zależności od organizacji i pracy, możesz złożyć wniosek online, wysłać e-mail i list motywacyjny lub złożyć wniosek osobiście.

  Oto przewodnik krok po kroku dotyczący ubiegania się o pracę, w tym jak ubiegać się o pracę online , jak wypełnić wniosek o pracę, jak pisać listy z wnioskami o pracę oraz wskazówki i porady dotyczące ubiegania się o pracę.

 • 02 Systemy śledzenia kandydatów

  Po złożeniu wniosku kandydaci na systemy śledzenia są wykorzystywani przez wielu pracodawców do przetwarzania wniosków o pracę i zarządzania procesem zatrudniania.

  Systemy śledzenia kandydatów zapewniają zautomatyzowany sposób zarządzania całością procesu rekrutacji , od przyjmowania aplikacji po zatrudnianie pracowników. Te systemy komputerowe wyświetlają również aplikacje, które pomagają pracodawcom określić, którzy kandydaci będą przeprowadzać wywiady w sprawie pracy.

 • 03 Oceny umiejętności kandydatów

  Niektóre firmy testują kandydatów na zatrudnienie, aby ustalić, czy kandydat pasuje do miejsc pracy, dla których zatrudnia. Firmy, które przeprowadzają testy przed zatrudnieniem (oceny talentów), poszukują kandydatów spełniających kryteria ich zatrudnienia.
 • 04 Proces wywiadu

  Wiele firm zaangażowało się w proces wywiadu, rozpoczynając od wywiadów przesiewowych , a następnie przeprowadzając wywiady osobiste, drugie wywiady , a nawet trzecie wywiady . Oto informacje na temat każdego kroku w procesie przesłuchania , wraz z poradą na temat najlepszego sposobu obsługi każdego rodzaju wywiadu w miarę postępów w drabinie wywiadu w kierunku oferty pracy.
 • 05 Rozmowa kwalifikacyjna

  Chociaż może się wydawać, że jest to dużo pracy, szczególnie jeśli chodzi o wielokrotne wywiady, ważne jest, aby śledzić każdy kolejny krok w procesie rozmowy kwalifikacyjnej. W rzeczywistości najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest obserwacja i powtórzenie swojego zainteresowania stanowiskiem oraz podziękować rozmówcy za poświęcenie czasu na spotkanie z tobą.

  Niezależnie od tego, czy jest to e-mail czy telefon , powtarzanie zainteresowania pozycją i firmą jest zawsze dobrym pomysłem.

 • 06 Testowanie leków

  Istnieje kilka rodzajów testów na obecność narkotyków, które kandydaci mogą ubiegać się o zatrudnienie. Rodzaje testów na obecność narkotyków, które wykazują obecność leków lub alkoholu, obejmują badanie przesiewowe leku na obecność leku w moczu , test na obecność narkotyków lub alkoholu, ekran leku na ślinę i ekran leku na pot.
 • 07 Kontrole w tle

  i_frontier / iStock

  Możesz otrzymać ofertę pracy uwarunkowaną czekiem i / lub czekiem kredytowym. Lub sprawdzenie przeszłości może być przeprowadzone przed firmą oferującą pracę. To, czego dana firma się nauczy podczas sprawdzania przeszłości, może spowodować, że nie otrzymasz oferty pracy ani nie wycofasz oferty pracy .

 • 08 Kontrola kredytowa

  Firmy częściej przeprowadzają kontrole kredytowe osób ubiegających się o pracę i używają tych informacji kredytowych w ramach procesu podejmowania decyzji o zatrudnieniu. Raport o zatrudnieniu zawiera dane identyfikujące, w tym nazwisko, adres, poprzednie adresy i numer ubezpieczenia społecznego.

  Sprawdzanie wiarygodności kredytowej pokazuje również dług, który spowodowałeś historię płatności, w tym opóźnienia w płatnościach. Należy pamiętać, że niektóre stany i lokalne gminy regulują wykorzystanie raportów kredytowych i nakładają ograniczenia na sposób wykorzystania informacji przez pracodawców.

 • 09 Sprawdzanie referencji

  W pewnym momencie podczas poszukiwania pracy potencjalny pracodawca poprosi o referencje. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy firma jest poważnie zainteresowana Twoją potencjalną wypożyczalnią.

  Ważne jest, aby być przygotowanym do przedstawienia listy referencji dotyczących zatrudnienia, które mogą poświadczyć umiejętności i kwalifikacje, które posiadasz w odniesieniu do pracy, o którą się ubiegasz.

 • 10 Długość procesu zatrudnienia

  Jak długo trwa proces zatrudniania? Ile czasu zajmuje ci złożenie podania, kiedy (miejmy nadzieję) dostaniesz ofertę pracy lub dowiesz się, że nie dostaniesz pracy?

  Różni się. Możesz natychmiast skontaktować się z Tobą, prawie natychmiast przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną i szybko uzyskać ofertę pracy. W innych przypadkach proces zatrudniania może być długotrwały i czasochłonny.

 • 11 ofert pracy

  Kiedy przejdziesz przez trudny proces rekrutacji, ostatnim krokiem będzie oferta pracy . Zanim zaakceptujesz, ważne jest, aby ocenić pakiet odszkodowań i świadczeń , zastanowić się, czy chcesz złożyć ofertę kontraktu lub negocjować wynagrodzenie, a następnie zaakceptować (lub odrzucić) ofertę pracy.
 • 12 Zatrudnianie dokumentacji

  Ostatnim krokiem w procesie rekrutacji jest wypełnienie dokumentów, które będą potrzebne, aby wejść na pokład jako pracownik firmy. Formularze, które należy wypełnić, obejmują kwalifikowalność do formularzy pracy, formularze potrącenia podatku i dokumentację specyficzną dla firmy.