Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o testowaniu narkotyków przed zatrudnieniem

W ramach procesu składania wniosków kandydaci do pracy mogą być poddani kontroli przesiewowej pod kątem używania narkotyków i alkoholu . W zależności od prawa stanowego i polityki firmy, pracodawcy mogą to zrobić przed złożeniem oferty pracy lub w związku z ofertą. Pracownicy mogą być testowani na obecność narkotyków lub alkoholu w miejscu pracy, jeżeli jest to dozwolone przez prawo stanowe.

Istnieje wiele testów narkotykowych i alkoholowych związanych z zatrudnieniem, stosowanych przez pracodawców. Rodzaje testów na obecność narkotyków, które wykazują obecność narkotyków lub alkoholu, obejmują testy moczu na obecność narkotyków, testy leków na obecność krwi, testy narkotyków na włosy, testy alkoholu w wydychanym powietrzu, ekrany na obecność śliny i ekrany leków na pot.

Oto informacje na temat rodzajów testów narkotykowych, z których korzystają pracodawcy, kiedy kandydaci i pracownicy są sprawdzani i jakie rodzaje leków są testowane.

 • 01 Badania przesiewowe leków i alkoholu przed zatrudnieniem

  Kiedy przeprowadzany jest test narkotykowy dla pracodawców? Pracodawcy mogą testować narkotyki w ramach procesu zatrudniania przed zatrudnieniem, a także mogą w określonych okolicznościach testować pracowników pod kątem narkotyków i alkoholu.

  Zatrudnienie może być uzależnione od pozytywnego wyniku testów narkotykowych i alkoholowych przed zatrudnieniem . Przepisy dotyczące testowania narkotyków różnią się w zależności od stanu. W niektórych stanach istnieją ograniczenia dotyczące tego, kiedy iw jaki sposób można przeprowadzić badania przesiewowe.

  W niektórych przypadkach prawo wymaga testów na obecność narkotyków. Na przykład branże regulowane przez Departament Transportu USA są objęte federalnymi lub krajowymi wymogami dotyczącymi testowania narkotyków.

  Podczas gdy pracodawcy mogą losowo kontrolować pracowników, muszą być konsekwentni w zakresie tego, w jaki sposób badają kandydatów na leki. Nie mogą selektywnie przetestować niektórych kandydatów do określonej pracy, a nie testować innych - to wszystko albo nic.

 • 02 Zasady dotyczące narkotyków i alkoholu w firmie

  Wiele firm testuje osoby ubiegające się o pracę w związku z nielegalnym używaniem narkotyków w ramach procesu zatrudniania pracowników. Ponadto pracownicy mogą być poddawani badaniom przesiewowym pod kątem narkotyków i / lub alkoholu, o ile zezwala na to prawo stanowe. Zapoznaj się z przykładową polityką testów narkotykowych firmy, która określa, w jaki sposób i kiedy firma planuje użycie narkotyków i alkoholu.
 • 03 Przepisy dotyczące nadużywania substancji w miejscu pracy

  Istnieją przepisy federalne i stanowe, które zawierają wytyczne dotyczące zasad, jakie pracodawcy mogą ustalać w odniesieniu do nadużywania substancji w miejscu pracy. Pracodawcy mogą zakazać używania narkotyków i alkoholu, testować używanie narkotyków i zwolnić pracowników, którzy angażują się w nielegalne używanie narkotyków. Jednak pracownicy z problemami nadużywania substancji są chronieni przez federalne i stanowe przepisy regulujące dyskryminację i niepełnosprawność.
 • 04 Zdanie testu narkotykowego

  Potencjalni pracownicy mogą być zobowiązani do przeprowadzenia badań przesiewowych na obecność narkotyków i alkoholu przed ich zatrudnieniem. Pracownicy mogą być testowani na obecność narkotyków lub alkoholu w miejscu pracy. Co możesz zrobić, jeśli obawiasz się o zdanie testu narkotykowego? Najlepszym sposobem jest upewnienie się, że nie masz leków w twoim systemie. Dowiedz się więcej o tym, jak długo różne substancje pozostają w krwi i moczu.

 • 05 Legalna marihuana i firmowe testowanie leków

  Kwestia legalnego używania przez pracowników medycznych i rekreacyjnych marihuany jest skomplikowana, ponieważ rząd federalny nie zalegalizował marihuany. Niektóre stany mają przepisy chroniące użytkowników marihuany, inne nie. Na przykład nowojorska ustawa o ochronie przed dyskryminacją zapewnia ochronę pracownikom. Pacjent przepisany medycznej marihuanie jest uznawany za "niepełnosprawnego" zgodnie z Prawem Człowieka stanu Nowy Jork.
 • 06 Badania na obecność narkotyków i alkoholu

  Test narkotyków krwi może być stosowany, gdy kandydaci do pracy lub pracownicy są badani pod kątem narkotyków. Badanie krwi mierzy ilość alkoholu lub narkotyków we krwi w czasie pobierania krwi.

  Leki badane w typowym teście krwi do celów związanych z zatrudnieniem obejmują amfetaminę, kokainę, marihuanę, metamfetaminy, opiaty, nikotynę i alkohol.

 • 07 Breath Alcohol Tests

  Urządzenia do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, powszechnie określane terminem dla jednego rodzaju urządzenia - Alkomat - mierzą ile alkoholu znajduje się obecnie we krwi. Testy alkoholu w wydychanym powietrzu wykazują obecny poziom upośledzenia lub zatrucia, a nie w przeszłości. Zasadniczo jedna uncja alkoholu pozostaje w systemie osoby przez godzinę.
 • 08 Test wymazu z jamy ustnej i alkoholu

  Test na lek do wymazu z ust, znany również jako test śliny lub test płynów ustnych, zbiera ślinę z wnętrza ust osoby ubiegającej się o pracę lub pracownika. Ślina jest testowana pod kątem użycia narkotyków w ciągu ostatnich kilku godzin, do jednego do dwóch dni. Ślina jest łatwa do zebrania i przetestowania, więc jest to jeden z najprostszych i najmniej inwazyjnych rodzajów testów na obecność narkotyków.
 • 09 Test na lek na włosy

  Test narkotyków na włosy zapewnia 90 dniowe używanie narkotyków. Nie wskazuje na obecne upośledzenie z powodu narkotyków, tylko w przeszłości. Test na narkotyki do włosów nie wykrywa spożycia alkoholu. Włosy można testować na kokainę, marihuanę, opiaty, metamfetaminę i fencyklidynę. Aby wykonać test, technicy wytną 100 pasm włosów blisko skóry głowy, aby sprawdzić obecność leków w trzonie włosa.
 • 10 Test moczu i alkoholu

  Test narkotykowy w moczu jest najczęściej stosowanym testem, gdy osoby ubiegające się o pracę lub pracownicy są badani pod kątem narkotyków lub alkoholu. Analiza moczu wskazuje na obecność resztek leku, które pozostają w organizmie po ustaniu działania leku.

  Typowy test narkotyków z moczem do badań przesiewowych na obecność narkotyków, w tym amfetamin, kokainy, marihuany, metamfetaminy, opiatów, nikotyny i alkoholu.

  Testy moczu mogą być wymagane w ramach badań przesiewowych przed zatrudnieniem lub mogą być przeprowadzane losowo przez pracodawców, szczególnie w przypadku pracowników w niektórych zawodach.