Ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnych

Informacje na temat świadczeń zdrowotnych dla bezrobotnych

Jedną z największych obaw dla bezrobotnych , oprócz utraty wypłaty, jest utrata ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczenie zdrowotne jest bardzo ważne, ale może być drogie. Jakie opcje ubezpieczenia zdrowotnego są dostępne i jak możesz uzyskać dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego, gdy straciłeś pracę?

Dowiedz się, jakie są Twoje opcje, abyś mógł wybrać formę ubezpieczenia zdrowotnego, która pasuje do Twojej sytuacji.

Ubezpieczenie zdrowotne zapewniane przez firmę

Jeśli jesteś zwolniony, pracodawca powinien sprawdzić, jakie świadczenia przysługują ci, gdy opuszczasz zatrudnienie. Zapytaj swojego pracodawcę o uprawnienia do kontynuowania pozostawania w planie zdrowotnym firmy za pośrednictwem federalnej ustawy COBRA . Według firmy COBRA, jeśli firma, z którą wyjeżdżasz, ma ponad 20 pracowników, obowiązkiem prawnym jest oferowanie ubezpieczenia zdrowotnego rozwiązanym pracownikom przez co najmniej 18 miesięcy. COBRA dotyczy pracowników, którzy dobrowolnie lub przymusowo opuszczają pracę lub pozostają w firmie, ale tracą ubezpieczenie (na przykład ze względu na zmiany godzin pracy).

Korzyść z COBRA polega na tym, że możesz pozostać przy aktualnym planie ubezpieczenia zdrowotnego, co oznacza, że ​​możesz zobaczyć tych samych lekarzy, których widziałeś. Jednak wadą jest to, że musisz zapłacić za ten zasięg (plus dodatkowa opłata administracyjna).

Pamiętaj, że masz 60-dniowe okno czasu, aby zarejestrować się w COBRA po odejściu z pracy, więc szybko sprawdź tę opcję.

W niektórych przypadkach pracodawcy będą płacić za ubezpieczenie przez ograniczony czas w ramach pakietu odpraw . Dlatego ważne jest, aby przed wyjazdem porozmawiać z pracodawcą (lub działem zasobów ludzkich firmy), aby wiedzieć, jakie są opcje ubezpieczenia.

Ustawa o przystępnej cenie

Zgodnie z ustawą federalną Affordable Care Act (Obamacare), bezrobotni mogą również znaleźć ubezpieczenie zdrowotne za pośrednictwem Rządowego Rynku Ubezpieczeń Zdrowotnych.

Rynek zapewnia osobom fizycznym możliwość zakupu ubezpieczenia zdrowotnego.

Zwykle w konkretnym okresie rejestracji ludzie muszą złożyć wniosek o ubezpieczenie zdrowotne na rynku. Jeśli jednak opuszczasz stanowisko poza normalnym okresem rejestracji, kwalifikujesz się do Specjalnego Okresu Rejestracji. Oznacza to, że po opuszczeniu pracy masz 60-dniowe okno rejestracyjne, w którym możesz robić zakupy i rejestrować się w planie opieki zdrowotnej za pośrednictwem Marketplace.

Twoje opcje ubezpieczenia zdrowotnego (i koszty) będą się różnić w zależności od Twojego dochodu i wielkości gospodarstwa domowego.

Sprawdź ze swoim państwem

Przed podjęciem decyzji w sprawie planu ubezpieczeniowego należy skontaktować się z departamentem ubezpieczeń państwowych. Niektóre stany mają osoby ubiegające się o ubezpieczenie za pośrednictwem federalnego rynku, podczas gdy inne stany mają rynek państwowy.

Jeśli zasięg jest dostępny w twoim stanie, koszt ubezpieczenia (i możliwość uczestnictwa) zazwyczaj zależy od twojego dochodu i liczby osób w twojej rodzinie.

Więcej opcji ubezpieczenia

Jeśli stracisz pracę lub jesteś w inny sposób bezrobotny, istnieje kilka innych możliwości znalezienia ubezpieczenia zdrowotnego. Poniżej znajduje się kilka opcji, na które możesz spojrzeć:

Wskazówki dotyczące znalezienia ubezpieczenia zdrowotnego w przypadku bezrobotnych

Dostępne są również inne opcje ubezpieczenia zdrowotnego. Steve Trattner, prezes i dyrektor ds. Marketingu Cinergy Health, dzieli się poradami na temat ubezpieczenia zdrowotnego dla bezrobotnych:

Opcje przeglądania

Ważne jest, aby wiedzieć, że masz ograniczony czas na decyzję w sprawie opcji opieki zdrowotnej, więc uważnie przejrzyj opcje utrzymania pokrycia tak szybko, jak to możliwe po zakończeniu zatrudnienia. Oto informacje na temat oceny ubezpieczenia COBRA kontra rynek (Obamacare) .