7 sposobów, aby wiedzieć, że Freelancing jest właśnie dla Ciebie

Freelancing nie jest dla wszystkich. Praca dla siebie zapewnia swobodę wyboru tego, nad czym pracujesz i dla kogo pracujesz, ale wymaga również organizacji, odwagi i zdolności widzenia.

Jeśli zastanawiasz się nad przejściem do niezależnego życia, rozważ te cechy odnoszących sukcesy freelancerów. Jeśli ta lista Cię opisuje, być może nadszedł czas, aby rozważyć podjęcie skoku.

7 sposobów, aby wiedzieć, że Freelancing jest właśnie dla Ciebie

1. Jesteś zorganizowany (lub możesz go naprawdę udawać).

Każdy wie, że osoba, która nigdy nie traci kluczy, ma świetne wyczucie kierunku i może włożyć do ręki wszystkie papiery na swoim biurku w niecałe dwie minuty. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz być tą osobą, aby odnieść sukces w freelance.

Potrzebna jest umiejętność opracowania i trzymania się systemu, a zrozumienie, że czas spędzony na organizowaniu - czy to dokumenty czy myśli - nigdy nie jest marnotrawstwem. Pamiętaj stare powiedzenie: "Zmierz dwa razy, wytnij raz". Czas poświęcony na przygotowanie się do pracy i śledzenie przyziemnych szczegółów życia zawodowego jest inwestycją w przyszłą wydajność.

2. Wiesz, co robisz najlepiej - i trzymaj się go.

Testy kariery mogą ci powiedzieć, jakie są twoje predyspozycje i talenty, ale czasami zastanawianie się, co powinieneś być, gdy dorastasz, jest tak proste, jak zadawanie sobie pytania: "Co teraz najbardziej kocham w mojej pracy?"

Nienawidzisz swojej pracy?

To też mówi. Zrób listę wszystkich swoich ulubionych rzeczy o najlepszej pracy, jaką kiedykolwiek miałeś, i najgorsze rzeczy o najgorszej pracy. Twoim celem jako freelancera będzie strzelanie do koncertów, które pozwolą ci robić rzeczy na pierwszej liście, i unikać rzeczy z drugiej listy.

Szczęśliwi i odnoszący sukcesy freelance utrzymują te rzeczy na głowie i nie dajcie się porwać na wykonywanie pracy, która jest kiepsko dopasowana do ich zainteresowań, osobowości i celów.

3. Jesteś oszczędny.

Zaoszczędź na deszczowy dzień, bo zawsze przychodzi, zwłaszcza gdy pracujesz dla siebie. Zapytaj kogoś, kto jest freelance przez kilka lat, a oni powiedzą ci, że drukarka zawsze pęka, gdy twój najlepszy klient jest nietypowo spóźniony z płatnością.

Oszczędność nie jest łatwa, szczególnie w dzisiejszej gospodarce, ale trzeba zbudować budżet, który pozwoli odłożyć coś na ewentualne sytuacje kryzysowe. Nie możesz wykonywać swojej najlepszej pracy, jeśli ciągle stresujesz się pieniędzmi.

4. Jesteś zmotywowany.

Wiele osób decyduje się na freelancing, ponieważ nie lubią 9-do-5, i chcą robić własne godziny. To świetnie, jeśli twoi klienci nie muszą się z tobą kontaktować w normalnych godzinach pracy, ale większość czasu okaże się, że będą, przynajmniej przy okazji.

Poza tym musisz mieć możliwość tworzenia i trzymania się harmonogramu pracy, nawet jeśli jest to 6 rano do południa, od wtorku do soboty lub od północy do 7 rano, cztery dni w tygodniu. Dobrą wiadomością jest to, że gotówka jest niesamowitym czynnikiem motywującym: freelancerów nie zarabia się, chyba że pracują, co może napędzić nawet najbardziej zaangażowanego prokrastynatora w niewidoczne dotąd poziomy produktywności.

5. Jesteś (ostrożnym) przyjmującym ryzyko.

Samo podjęcie decyzji o samodzielnym ryzyku jest samo w sobie ryzykiem, ale aby móc wykonywać pracę na odległość, trzeba być w stanie wykonać skok, kiedy sytuacja tego wymaga.

To tutaj przydają się umiejętności z wcześniejszej listy. Jeśli jesteś ostrożny z pieniędzmi, zorganizowany z czasem i materiałami, świadomy swoich potrzeb i celów, i zmotywowany do pracy, gdy potrzebujesz pracy, możesz pozwolić sobie na okazjonalne ryzyko, aby osiągnąć duże korzyści.

Tylko upewnij się, że wykonujesz swoją należytą staranność. Na przykład nie przeznaczaj dużej części swojego czasu na nowych klientów, jeśli nie masz pewności, że zapłacą na czas - lub w ogóle. Dowiedz się jak najwięcej o organizacjach, z którymi prowadzisz interesy przed podpisaniem umowy, a będziesz uzasadniony podejmowaniem ryzyka.

6. Jesteś odporny.

Najlepszym sposobem nauczenia kogoś, jak prowadzić sztyft, jest kilkakrotne zwalnianie z pracy, aby nie wpadać w panikę, gdy to się stanie. Najlepszym sposobem na odniesienie sukcesu jest porażka - miejmy nadzieję, że w małych kontrolowanych sytuacjach, w których nie będziesz musiał radzić sobie z wieloma opadami.

Jeśli zdecydujesz się zostać wolnym strzelcem, musisz nauczyć się zawrzeć pokój z tymi małymi porażkami. Nieuchronnie będziesz miał klienta, który nie doceni twojego geniuszu lub projektu, który po prostu się nie połączy, bez względu na to, jak bardzo starasz się połączyć wszystkie elementy.

Co najgorsze, w końcu ktoś prawdopodobnie nie zapłaci, a będziesz musiał odrzucić klienta i / lub zrobić wszystko, aby odzyskać straty. Skuteczni freelancerzy zawodzą tak samo często, jak i nieudane. Różnica polega na tym, że odbijają się.

7. Wierzysz w siebie.

Kiedy pracujesz jako wolny strzelec, nie próbujesz już zaimponować samotnemu menedżerowi, którego podpis pod roczną oceną ustali, czy otrzymujesz podwyżkę, czy też zbierzesz bezrobocie . Będziesz mieć wielu szefów, w pewnym sensie, w swoich klientach, ale najważniejszą osobą, którą będziesz potrzebował zaimponować, jesteś ty.

Jeśli myślisz, że możesz wspierać własne marzenia i wierzyć w siebie, wolność i wyzwanie związane z freelancingem mogą być dla ciebie idealne.

Pamiętaj tylko, że będziesz musiał być po swojej stronie, pewny siebie lub zdolny do mówienia o sobie w rozsądnej formie i gotów zrobić sobie przerwę, gdy będzie ciężko - a potem podnieść i kontynuować.

Rozpocznij: co trzeba rozpocząć Freelancing

Czytaj więcej: 9 rodzajów zleceń Freelance | 6 miejsc, w których można znaleźć bezpłatne oferty online

Powiązane: Top 10 zadań do pracy zdalnie | 10 najlepszych porad dotyczących poszukiwania pracy Jak znaleźć pracę Freelance