6 witryn do wyszukiwania ofert pracy online

Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na freelancing w pełnym wymiarze czasu pracy, czy po prostu chcesz odebrać trochę dodatkowej gotówki, aby uzupełnić swoje dotychczasowe dochody, najtrudniejszą częścią rozpoczęcia pracy jako freelancer jest wiedza, gdzie szukać ofert pracy.

Jednak gdy już zaczniesz, prawdopodobnie odkryjesz, że potencjalne występy są wszędzie wokół Ciebie, zwłaszcza online. Oto kilka miejsc, w których można szukać wolnych miejsc pracy.

Niektóre witryny będą znane każdemu poszukującemu pracy, a niektóre mogą Cię zaskoczyć.

6 witryn do wyszukiwania ofert pracy online

1. CareerBuilder
Program CareerBuilder umożliwia publikowanie do pięciu różnych życiorysów , co oznacza, że ​​możesz jednocześnie szukać różnorodnych zleceń lub szukać pracy pełnoetatowej i pracy w niepełnym wymiarze czasu jednocześnie testując wody dla potencjalnego niezależnego pracownika. kariera. Aby wyszukać zlecenia niezależne, dodaj "niezależny" lub "niepełny wymiar" do swoich kryteriów wyszukiwania. (Aby uzyskać więcej wskazówek na temat korzystania z CareerBuilder w celu poszukiwania pracy za granicą, przeczytaj tę recenzję ).

2. Craigslist
Dziadek wszystkich lokalnych witryn, Craigslist jest solidnym wyborem dla twojego hiper-lokalnego poszukiwania zleceń. Przejdź do strony swojego miasta, a następnie spójrz na pasek zadań po prawej stronie ekranu. Wybierz branżę i wyszukaj według słowa kluczowego (np. "Freelance") lub przejdź bezpośrednio do listy "niepełny etat" na dole listy.

W przypadku zleceń zewnętrznych o jeszcze krótszym czasie trwania, sekcja "koncerty" na samym dole po prawej stronie ekranu oferuje pracę, która trwa przez cały czas trwania projektu.

Po prostu uważaj na oszustwa . Mimo że nie można już zamieszczać ogłoszeń o pracy na Craigslist, wciąż jest to bardzo tanie - zaledwie 25 USD za pracę, według kategorii, w większości miast.

Nigdy nie podawaj nikomu swojego numeru konta bankowego, numeru ubezpieczenia społecznego ani żadnych innych danych osobowych, aby uzyskać dostęp do wpisu lub ubiegać się o udział w koncercie. (Aby uzyskać więcej wskazówek na temat korzystania Craigslist do poszukiwania pracy freelance, przeczytaj tę recenzję .)

3. FlexJobs
FlexJobs nie jest bezpłatny, ale jest również jednym z niewielu miejsc poszukiwania pracy, które są skierowane wyłącznie do osób poszukujących pracy poszukujących pracy w niepełnym wymiarze godzin, elastycznego harmonogramu lub pracy niezależnej. Strona bada również firmy, które dostarczają swoje wykazy, aby zweryfikować, że są zgodne z prawem - i obiecuje gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolony z wyników. Chociaż FlexJobs oferuje oferty w Kanadzie i za granicą, znajdziesz najwięcej pracy, jeśli szukasz firm z siedzibą w USA.

4. Indeed.com
Wyszukuj miliony ofert pracy, niezależnych i nie tylko, w Twojej okolicy, wpisując słowa kluczowe i swoją lokalizację geograficzną. Możesz także skonfigurować powiadomienia e-mail, aby listy zleceń zewnętrznych wysyłane były bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

5. LinkedIn
Prawdopodobnie wyrosłaś na myśl o serwisie LinkedIn "CV na sterydach", który jest sposobem na sprzedawanie się pracodawcom w pełnym wymiarze godzin, ale jest także doskonałym narzędziem dla niezależnych pracowników. Po utworzeniu profilu , w tym wyraźnego, profesjonalnego ujęcia głowy i odpowiednich słów kluczowych, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, możesz rozpocząć wyszukiwanie koncertów niezależnych, wpisując w wyszukiwanych terminach termin "wolny strzelec".

Co więcej, skorzystaj z usługi, aby połączyć się z siecią w firmach, które mogą potrzebować twoich usług, i połóż fundament osobistego wprowadzenia do menedżera, który zatrudnia podwykonawców.

6. Monster.com
Skonfiguruj profil i zostań zarejestrowanym użytkownikiem, a Monster wyśle ​​Ci aukcje dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb lub przeszuka bazę danych swoich ofert pracy. Aby znaleźć wolne zlecenia, należy uwzględnić w kryteriach wyszukiwania słowa kluczowe, takie jak "wolny strzelec" lub "niepełny etat". Monster umożliwia użytkownikom zgłaszanie się bezpośrednio do zadań z witryny. (Aby uzyskać więcej wskazówek na temat korzystania z witryny Monster.com do wyszukiwania ofert pracy, przeczytaj tę recenzję ).

Więcej miejsc pracy: 10 najlepszych witryn dla pracy Gig

Więcej informacji na temat Freelancing: 9 rodzajów Freelance Jobs | 10 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby rozpocząć Freelancing